Kimi-Drini
  POEZI
 

te dashurova ty pa te njohur kush ishe kur degjoja zerin tend i gjith trupi me dridhej mendoja se me doje dhe u zhyta ne mendime po kurr sme vajti mendja se do tallesh me mua dhe zemren tim nje her do te me kujtosh dhe do ti mbushesh syte me lot po per krah do te kesh dike tjeter dhe xhdo gje eshte ekot ...............................
 
dashuria eshte nje lule buz gremines e keput vetem ai qe ka guxim

 
Nëse stë kujtohem do te prezantohem të dua e kam emrin vetëm ty mbiemrin i lindur nga nji femër vend banimin tek nji zemër

 
Tradhëtia është e keqe këtë e din gjithë bota por tradhëtia vlen veq për IDIOTA??

 
NUK TE DHUROVA DRANDAFIL, QE TI MARRESH ER,POR TE DHUROVA ZEMREN TIME ,QE TA KESH PERHERË

 
QI KAM BER ZOTIT,QE ME DENOJ KAQ SHUMË,TE KRIJOJ TY QE TE VUAJ UN.

 
a thum me duket a thua me bejn syt kur e shikoj qiellin me del emri yt ..?

 
Si pate meshir te vrasesh nje krijes qe sapo filloj te jetoj si shkaterove nje ender qe ende nuk mbaroj per ty nuk ka falje e as nga i madhi ZOT e nuk ka vend per veprat e tua ne ket bot kush ta dha te drejten te behesh udheheqes i nje dhimbje,si e more guximin te aktrosh me aq bindje?Pse humbe nje shpres nga nje shpirt i pafjetur?cdohere e drejta fundoset ne thellsi, ne cdo zemer eshte e shkruajtur te behet nje padrejtesi.Vrave buzet qe ende nektarin se kishin shijuar,vrave nje vogelushe qe mendonte se esht e dashuruar.Si kishe ndergjegje te veprosh ne ate menyre?Ku e gjete forcen te besh nje gabim te till?Mos iu gezo vuajtjes te nje princeshe mizore,mos u ndjej krenar per prishjen e nje jete rinore!

 
5 petale formojn nje lule 5 gishta formojn nje dore 5 shkroja hormojn te dua

 
Gjith Jeten time hyre ne zemren time,te doja ty si askend tjeter enderrova ty te kem ter jeten,ti sme doje gjith me hidheroje me ike pa fjal me le te vetem me mall...

 
nese ngjyra te mungon do ta prej gishtin tim me gjakun qe pikon do ta shkruaj ket kujtim atehere edhe natyra me ne do te qesh e para dhe e fundit per mua do te jesh

 
kur isha i ri vdekjes ju frigova kur u dashurova vdekjen e kerkova

 
Nuk ka rendesi sa i dashuruar je por vazhdo te jesh

 
imagjino nje fuçi jasht ne nje shi te rrembyer,pikat e shiut qe bien brenda ne fuçi jane dashuria jote per mua.Te gjtha pikat e tjera te shiut jane dashuria ime per ty

 
Dashurin e vjeter sot une prap e pash veq e shikova asgje si thash e uli koken sikur sme shikonte e pash se ne faqe loti i pikonte desha ta ndaloj ti them disa fjal te gjitha gabimet tja fal ti uroj fat ne dashurin tjeter e ta haroj dashurin e vjeter .........

 


Syt e Mi Jan Mush Me Lot Sepse Dashurin Oj Nan E Kom Humb A Ka Kush Oj Nan Dashurin Me Vazdhue Edhe Sod Jam Duke Vajtue

 
HARROM SE ATE RRUG KE NISUR ME PARA TE TJEREVE NUK DO TE DUKEM E MARR DIKUR MBYLLJA SYT TE MOS NDIHESHE BRAKTISUR TANI DUA TE JETOJE VETME ME SHPIRTIN TIM TE VRAR

 
,,hallall ta boft zoti,nese din me dashuru,e kot eshte per ty,me 100 djem me kalu,se e di kush je,edhe se qfar zemre e ke,te madhe si urë veq per avantur,,

 
,,vetmia më ka mbuluar,e ti pran meje s'je,sod të kam tradhtuar,e nuk e di përse.ti më fal të lutem,ishte një dobsi,kur pa dashur më puthen në buz lotët e mi,,

 
Të dua,
të dua,
deri sa
te vdes
edhe nëse,
des natë
bot te pres

 
e ndertova dashurin
e njoha dhe butsin
por prap jam i hutuar
cili esht ai engjull
qe te ka krijuar

 
ndoshta do te gjesh nje tjeter,dhe do jete si qdo fillim,por mos harro se zemren time e thve me qellim

 
rash ne shtrat e nuk mundem me fjet e shikoj telefonin e nuk me therret i lexoj sms qe mi ke dergu po them me vete ndoshta me ke harru...

 
dashuria eshte si mjalti,pythja si dukati dhe zemra haraqi

 
te dua zemer pe r ty jetoj gjithshka ne jeten time ty ta adhuroj je shpirti im !!!!! dhe ska kush doi te na ndaj !!!!!!!!!

 
Aldo:
Kujt i thua lule
kujt i thua hen
kujt i thu princeshë
si mu ke then
A te duket njejte
kur e perqafon
athu nje qast ndalohesh
mbyll syte e më kujton..!
Athu te rren mendja
me kerkon ne shpi
po vendi im eshte bosh
une mungoj te ti..!!

 
Ne thellsine e zemres time
eshte vendos nje emer
Pergjithmone kete emer
do ta mbaj ne zemer
Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,
Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,
Sa here ti me vjen prane meje,
Une bie ne mendime sepse ti je ilaqi i zemres sime

 
me vravi dashuria me coptoi zemren me krijovi shum plage a sa e keqe dashuria kur zoti ta jep ta mer perendia

 
dashuri qe shum shkrimtar kan shkruajt e shum njers qe vuajn,per nje fraz me shtat shkronja qe te jep vec vuajtje dhe trishtim qe vien si drita e diellit ne mengjes,ecfar ndothe me von? zhduket per gjithmon gjithcka kam dhen per dashurin po sesht gjeja me e shtrenjt?! jo !gjeja me e shtrenjt qe ekziston eshte liria.oh moi liri qe as me ore e as me flori nuk mund te blej.jap dhe jeten per te par nje cop qiell e lire un dhe toka e ter e lir ne paqe ,dhe e qet ne shpirt vetem per ty liri

 
Dyshon qe yjet jan zjarr,dyshon qe dielli leviz,dyshon qe esht e verteta genjeshter,por mos dysho kurr tek dashuria ime per ty..!

 

dashuria eshte pjes e jetes,shfrytezoje ate deri ne maksimum

 
rrobat do ti gris ne shtratin qe vlon,
trupin do ta thith me buzet qe deshiron,
buzet do ti kafshoj si luanesh e marr,
do te bej te eksitohesh te nxjerresh zjarr....

 
nese she nje yll qe ndriqon qjellin
eshte loti i henes qe vuan nga djeli

 
je enderra qe shikoj qdo nate je vdekja qe do te me marr nje dit je drita qe me ndihmon te shikoj je e vetmja arsye per te cilen jetoj

 
PER SE KUR DO NJE VAJZ, AJO NUK TE DO.. OSE STE DALIN GJERAT ASHTU SI DO

 
nese qiell sdo te kete me per mua dua te kem vec ty nese ajer sdo kete me per mua dote jetoj me frymen tende

 
kur te vij dita e fundit per mua dua te vdes ne duar tua e ti kur te me shikosh te vdekur mos qaj po beje zemren hekur,kur te me leshosh ne varr kujto takimin ton te par,kur te me leshosh ne dhe kujto se sa shum u deshtem "DIKUR NE"

 
sa her hy ne klas vetem ty te shikoj kurr nuk e kam mendjen ne mesimse per ty mendoj....

 
Ti me fajson per atë gabim ti po hidhrohesh pa kuptim kujtohu c'po ben dashurin ton ku po e shkatrron

 
SIKUR TE ISHA GJAK DHE TE UDHTOJA NEPER ORGANET E TUA KUR TE SHKOJA TEK ZEMRA DO TE TE THOJA TE DUA

 
Nese vjen e me kerkon mua i thoni se kam vdekur,Nese e kerkon trupin tim i thoni se eshte tretur,Nese e kerkon varrin tim i thoni se eshte ne fund te detit,Nese bertet dhe thot se e DUA mos i besoni se me ka Tradhtuar...

 
NUK JAM POETE QE TE SHKRUAJ POEZI POR FJALET ME TE BUKURA I RUAJ PER TY

 
Ç'do lule mbi dhe
nuk eshte pa arome
por lulja me e bukur eshte dashuria jone

 
e mallkoj ditën qe te pashë e mallkoj shikimin qe ta dhashë e mallkoj buzeqeshjen që ta dhurova e mallkoj veten qe në ty dashurova

Tu thafshin buzet nese puth dike tjeter tu thafshin syt nese shikon dike tjeter tu ngatroft gjuha nese dikujt tjeter i thot:TE DUA

 

Mka marr malli dua t'shikoj fytyren tende un ta ledhatoj dua te te ndjej se je ne mua,te shuaj mallin tim duke puthur buzt e tua

 
ishte Nata Jon E Fundit

Ishta nata jon e fundit
Kur më the se më s’të dua
Prita se do t’rridhnin lotët
Por spat lot në faqe tu
Dhe s’të erdhi keq për mua
Ishte nat dhe shiu binte
Shum ngadal dy fjal i fole
Me dy fjal ma vrave zemrën
Dhe shpejt ike ulargove
Krejt qka patat ti mi more
Sikur veq një her të flisja
S’dua tjetër prej ksaj bote
Sikur veq të më kuptoje
Sa më mungon buza jote

 
sa yje ka ne qiell sa njerz ka ne tok sa shum te dua por jemi vetem shok..?

 
qe dy dit ste kam par jam mbushur mall vetem mall do nje tjeter e dipo kjo dashur?
vall ti nuk ke guxim te ma thuash me mir tani sejo mevon ndoshta e i dashur gjithqka ne zemren time ndryshon agron te duuuuuua

 
e di se je zemer shqiptare kerkoj nje puthje veq se je femer shqiptare

 
Eja Moj Dashuri Nga Malet E Larta Se Po Te Presin Dy Buzet E "ARTA"

 
nuk dija cish dashuria,
nuk dija cish miqesia,
nuk dija cte mira kish kjo bot derisa ne horizont u shfaqe ti,embelsia dhe dashuria jote me ndryshuan,
me ben tjeter njeri me ben ky qe jam tani.......?????

 
Dashuria e te dashurit tim eshte i dashuri im e i dashuri im osht vetem i imi

 
S'di pse u ndava nga ti,s'di cka me gjeti,por ta dini o FORUM se asnji cop zemer sem mbeti..

 
e bukur eshte jeta,kur ka dashuri,e bukur eshte dashuria kur une te kam ty shpirt...

 
te dua te dua deri sa te vdes ,sa me don ti mua.... nuk e di :S:S

 
''KU JE TRETUR QE STE SHOH CFARE KE VESHUR QE STE NJOH ,,???A THUA STE NDRYSHOI DASHURIA JONE,,,????TANI AS MUA MOS ME KERRKO SENJE JETE TJETER KAM FILLU ME MENDIM SE TE KAM HARRU...????????!!!!!!

 
afrohu te lutem veq edhe ni her bile ket mos ma ban driten terr .............

 
Nje dit kur te zgjoHesh mos I laj syt me lot
se dikush tjeter do te tregoj se sjam
me ne ket bot,ti mos pyet si vdiqa
pyet si jetova,pyet si me shkuan
ditet qe pa ty i kalova

 
dashuria esht nje ekuacion matematikor me nje te pa njohur

DO TE BEHEM
GJARPER
BUZET TI RRETHOJ
AJO VAJZ QE I PUTH
UNE DO TA HELMOJ.

 
SA TE KAM DASHUR ME TE VERTET E KAM KUPTUAR VETEM KUR TE KAM HUMBUR PER GJITHMON!!!

 
BUZET TI SHIJOVA ME SY TE SHIKOVA ME MENDJE TE MENDOVA ME ZEMER TE DASHUROVA...DJ_PAJTA

 
Akulli i ftofte buzet mi ka ngri vetem puthja joten mund me i shkri

 
Do te vazhdoj te pres akoma
dhe me zemer dua te takoj
nje dite do te them ne sy
se vetem ty te dashuroj
do te prees sa nje jete
te takoj ne realitet
se dashuria e vertetet
nuk lindet vetem ne tel.
ndoshta kete do ta lexosh
ndoshta te gjithe do ta kuptosh
kete e shkruan zemra ime
qe nje dite ndoshta do ta dashurosh

 
Qe te harroj as mendja mos te shkoj gjithmon do (TE DUA) dhe te dashuroj edhe pse te kam larg afer meje je dhe ne zemren time me rendesishmja pjese je

 
kur njeriu me copat e akullit te arrij qe ngrej kala ne dieell ather do te harroj

 
er e bukur fllad i leht mendoj per ty e jo per dhjet po te kisha afer do te dija qfar te bej por me ket leter nje puthje ta dhuroj

 
Kur te vij dita e fundit per mua dua te vdes ne duart e tua,kur te me shikosh mos te vdekur mos qaj por beje zemren hekur,kur te me leshosh ne varr kujto takimin ton te par,kur te me mbulosh me dhe mendo sa u deshtem ne,e di se sdo ta kesh veshtir nje grusht dhe tma hedhesh ne fytyr,dhe ne vend te fjales TE DUA t'ma thuash fjalen LAMTUMIR...

 
dashuria osht fjal qe gjdo kush e permend por puthja osht instikt qe ypet shum lehtttttttt

 
nese sonte ndihesh vetem dhe ke frik te shohesh endrra shuaje driten hape zemren do te me gjesh mua mbrenda

 
më mirë është që të jem e vetme, se rezerv e dikujt tjetër jam e lindur për 1 tjetër qëllim, jo si zëvendsim..........

 
Ruaje mikun kur e ke qe te mos e kerkosh kur te duhet...

 
Kur te vdes a do te vish kto kujtime te mi bish permbi varr me mi lexu e un brenda tuj vajtu . . . !!!

 
kur jom larg teje kam shum per te then kur jom afer teje asgje sme bjen ne mend.

TE DUA dhe do te pres deri ne VDEKJE

 
Kur te vdes a do te vish kto kujtime te mi bish permbi varr me mi lexu e un brenda tuj vajtu . . . !!! IJLYF

 
te dua te dua deri sa te vdes ti sa me do pergjigjen e pres

 
Të dua, për ty vuaj!
Të dua, për ty shkruaj!
Të dua, për ty ëndëroj!
Deri në vdekje ty s’të harroj!

 
Kam frik te fle se te enderroj,kam frik te zgjohem se te kerkoj,kam frik te vdes se te harroj,kam frik te jetoj se shum te dashuroj

 
per ty...je strukurne thellesin e shpirtit tim,ne trupin tim jemi ber nje,ne enderr je pran buzeve te mia,pse dashuria ime te ndodh e ter kjo.per ty do te beja cdo gje,do te hyja ne zjarr,do te vdisja.tretem ne mendimet e hutuara e mendja ime gjen prehje kur te kujton ty.sa te paqelluara jan pyetjet qe ja bej vetes,a thua a me do,e lehtas rrjedhin lotet,vertet te dua pse nuk me kupton.po shkruaj me forcen e lapsit,te desha te dua dhe do te te dua gjithmon,edhe pse me trup do ti takoj tjetrit shpirti im do te takoj vetem ty.do te jesh pjes e pandashme e jetes time.kur trupin tim do ta mbulojdheu i zi shpresoj te me pushoj dhembjet e zemres lotet e derdhur per ty.ateher do ti takoj vetem zotit.shpresoj te me fal per mekatin qe i bera vetes duke te dashur ty me shum se jeten.ah sikur te jemi bashk e te mos mendojm per vdekjen ,vetem per ty ,vetem per ty...

 
un pa ty jam si e vdekur ndarja jon me ka prekur,nat edit te therras ne emer ,kush na ndau spaska zemer

 
Ne jete gjithmon kem dashur te kem gjithcka por pastaj vendosa te te kem vetem ty a e din pse?
sepse ti je gjithcka qe kam dashur te kem ne jete

 
me prit sonte ne enderr se do vi por mos u tremb fej perseri sdo te trokas ne der e as sdo zgjoj do te puth leht dhe perseri do shkoj!!!

 
mos e ler personin qe do per personin qe te pelqen sepese nje dit personi qe te pelqen do te ler per personin qe do

 
me erdh nje mesazh me tha nje njeri ku e ke zemren un i thash te ti me lajmroj ne polici denimi per ty ashte se jeten me ty e kam ne pergjithsi

 
dashuria eshte te kesh gjith qiellin e ta marresh vetem nje yll ta kesh gjith diellin e ti marresh vetem nje rreze ta kesh gjith boten e ta duash vetem nje njeri ket e quajm dashuri

 
Te kerkoj te falur per te gjitha gabimet qe mund te kem bere...Te kerkoj te falur per te gjitha gjerat qe nuk te kam thene. Te kerkoj te falur per ate te mallkuar "Te urrej"teperr cati

 
Te dua me shume se dje dhe me pak se neser

 
MENDJE te ai mos fluturo ti e din se ai nuk te flet,
NATE ne te mos perkujto se ti e di se ai ty te "HARROI"

kur thith flladin e pranveres marr me mend pergjigjen e letres ate leter qe ty ta shkrova me gjithe zemer ta dergova mos me ler ne ankth ma jep nje pergjigje pasi mos harro dashuria ska ligje

 
ne detin e qet lundronte nje flet aty shkruante te dua perjet.....

 
NUK JAM POETE QE TE SHKRUAJ POEZI POR FJALET ME TE BUKURA I RUAJ PER TY

 
Te deshta
Me deshte
Por jo ne te njejten Kohe.

 
nese ne ket bot jan 2 nejrz te verber,jemi un dhe ti,-ti je i verber qe se sheh dashurin time ndaj teje-un jam e verber qe se shoh askend ne bot pos teje.

 
Edhe pse jemi larg me disa kilometra dashurin ton pe shprehim permes letrave...!

 
Behu vajz krenare,si peshku ne lum,e mos ja jep fjalen secilit majmun

 
Eja dallëndyshe
nga viset e larta se te pret dashuria me duar te hapura

 
Nese me do trego te
verteten e jo sot me mua e nesr me tjetren

 
Kur te me merr malli a ben me te thirre qe te dalim bashke si dy shoke te mire ,sdo ta prekim temen se qka ishim dje por do te me tregosh per dashurine tende te re..??

 
Deshta te me doje,por ti me harrove.deshta te rrije por ti u largove deshta ti te qeshje por ti nuk qeshe dot.qava qe ti te qaje po ti nuk nxorre lot.po te dua un ti nuk do te me duash.sjetojm dot te dy ne lumturi andaj do te vdes un qe te jetosh ti.TRADHTAR I MALLKUAR

 
Gjakun tend te ëmblel mos e helmo at qe e do me zemer kurr mos e harro

 
nje dite kur te zjophesh mos i lai syt me lot dikush dote thot se nuk jam ne kete bote mos pyet si vdiqa por pyet si jetova si me shkuan ditet qe pa ty kalova.

 
Perendia me fali nje shpirt nje jet ta jetoj, Dhe nje zemer nje her te dashuroj.! Klb me dashuri

 
E dua nje lule qe qel ne gjelbrim, e dua edhe une nje puthje sipas qefit tim, ndash qaje ndash qesh, letren dua te ma kthesh.!

l love englisht teamo spanjo llisht te dua seriozisht

 
sa doja qe kjo merzi te tretej tej ne fund te hidherimit atje ku fillon lumturia,ku nga thellesia e shpirtit ndricon gjaku,ku impulsi i trupit e ben zemren te ndihej e dalluar, kur driten e lumturis do ta zinte merzia a te merzi qe e sjell vetem ti ne se castet e lumturis per mua mbeten kujtime zdua qe per ty te vdesin ne harre, dua qe ti mbjellesh ne fushen e jetes per te pasur me shum caste lumturie nga vetja kerko me teper siguri dhe forcdhe besim per te jetur nje realitet te embel

 
kjo nat e kristalt me ben te qaj pa fund,vazhdoj te kerkoj po nuk te gjej askund,per ty kam shum mall ndaj nuk gezoj,ndoshta pran zemres tende vazhdoj te jetoj, kerkoj ca pika shiu te ngjajne me lotet e mi qe edhe ty te te sjell pak nostalgji

 
Nese per zemer do te kesh nevoj, vetem ma thuaj se zemren time une ta dhuroj.!
 

te dua mos harro te te urrj smundem dot se ti je i vetmi per mua ne bot

 
Me shkruaj nje leter mos te dhimbet letra, se mu per ty nuk me dhimbet as jeta, ti je si zjarre une si prush, me na nda nuk mund askush

 
Nese je penduar tash, falje pse skerkon?
Nese fajin e ke ti, pse s'po e pranon?
Kujt do ti them se te kam dashur?
Kush me dashuron sikur ti??
Kujt to t'ja ofroj zemren time...
qe m'a londojne perseri.....????

 
Dashuri të heth në lum e të thot stë hodha un

 
Kur ty te te takoj,duart fort do ti shtrengoj,ne trupin tim do te te afroj,buzet ngadale do te ti kafshoj,sepse shum te dashuroj...

 
Nje shpirt dhe nje zemer rrahin gjithmon vetem per ty, spo kuptoj pse nuk pranojn nje tjeter dashuri???

 
Ather kur kuptojm se jemi me shpirt te dashuruar,dashurija ike nga ne dhe na braktis

 
Pse keshtu ndodhi pa ty me jetu,pse jemi t ndar nuk po muj me kuptu,qka na mbeti nga gjith ajo dashuri,mbeten fotografit qe sjallin lot e merzi,mbeten kujtime e plag ne zemer qe nuk munden me u sheru,por un gjithmon do te dua kurr perjet skam me te harru sa te jet jeta me jetu un vetem ty do te dua shpirt...

 
Tani per ty nuk di qka te mendoj nese te dua apo te mallkoj?Nuk dua te te urrej nuk dua te te lendoj,nuk dua ne jet ty te te pengoj,nuk dua te qajsh nuk dua te merzitesh,vetem se egziston dashuri e vertet dua te bindesh,nuk dua me per ty te mendoj,nuk dua jeten time me dhimbja ta kaloj,ti jeto i lumtur me at qe e ke fat,kurse un ne enderr do te vij nat per nat,vetem te te shoh asgje me teper,dhe te te them qe:"TI MA SHKATROVE JETEN"..,

 
Mos me pyet si jam kur e din si ndjehem??Mos me kerko nese shkoj e nuk kthehem...Nese ta kthej shpinen e me nuk te flas me thuaj LAMTUMIR e mos me ndejk passs..!

 
Cdo zemer e coptuar dashuri kerkon,cdo shpirt i lenduar lumturi meriton,cdo plag dashurie kerkon sherim,cdo dashuri e humbur kerkon rikthim!

Si xheloze TI me shikon qka bej un TI me kopjon,por kot e ke se AI MUA me don....

 
Vuaj per ty se me mungon me shum vuaj kur me provokon,qmendem nga xhelozia kur dikush tjeter te shikon e un TE DUA ti a nuk e kupton???

 
E urrej gjith boten dhe asgje nuk dua,nje deshir e pata edhe ajo mu shua,zemra ime tash jeton e deshperuar,se kjo jeta ime rrugen e ka gaaaaabuuuuuar.

 
Edhe nese vdes me sjall lule mbi varr nje leter kujtim nga dashuria e par,eja me kendo nje keng me gitar,shpirti do te ndjek edhe pse ske per tme pare!!!

 
Nuk ndjehem mir ku ti me mungon,dua qe koka ime te ti te pushon,dua te jesh me mua deri ne mengjes,nese me mungon pa gjum do te mbes,gheth naten te ti kam me u rrotullu,qysh me vjen me mir kam me tu drejtu,do te shtyp e do te perqafoj mbi ty naten do te enderroj...JASTEKU IM....

 
Ne ket dit me shi e plot me merzi,qan zemra ime e vetmuar dhe kerkon dashuri,vall ku mund te jesh?Kujt i thua TE DUA.vall kjo dit me shi a te ben te mendosh ne MUA???

 
Shko dallendyshe thuaji se e urrej,thuaji se nuk e dua,thuaji se e kam harruar,por te lutem mos i thuaj se te kam then duke lotuar!!!

 
Ne ket bot jetojn dy shpirta njera si hena e tjetra si drita,nese drita nuk ndricon hena e zavendeson,per cdo gje malli me hiqet por per ty loqk zemra me digjet.....

 
Sikur te jem zog e te fluturoj ato buzet e tua ti kafshoj,ti mos u frigo se zdo te del gjak por do te rrjedh mjalt nga dashuria ime e ZJARRT....

 
Dy pjes te zemres Zoti ka dhuru njeren per ty tjetren per mu mos e lendo mos e le te qaj sepse Zoti i numron lotet e saj.....

 
Nese me don me don me ruaj si kujtim vajza kur te lind verrja emrin tim,kur ajo te rritet te behet per martes vajza jote dhe djali im le te bejn fejes,pasi qe prinderit e tyre u ndan pergjithmon ata le ta vazhdojn "DASHURIN TON"......

 
Ne vitin 1999 kam vujatur nga uria tashe ne vitin 2008 vuaj nga dashnija

 
Nese kete qka ndjej per ty e ndjen edhe ti per mua te lutem nje mesazh ma shkruaj qe gjithmon ne zemer ta ruaj

 
mora nje leter ty me tshkru syt me lot me jan mbulu se nga zemra ste heq dot shum TE DUA idiot !!!!

 
NJE LOT NE SY PIKOJ ASKUSH NUK E FSHIU ZEMRA SHUM RENKOJ DHE DOREN URDHEROJ FSHIE LOTIN NE SY ZDUA TE JET ATY,SE KJO BOT STE FAL ASGJE SJA VLEN ME TE QAJ PER TE LOT ESHT I SHTREJNT ME VETE DO E MAR NE KTE BOT TE FOGEL SKA VEND PER TE QAR

ka koh qe ste kam pa malli me ka marr pres qe buzet e tua te me thojn TE DUA

 
Të deshta me shpirt, e jo me hajgare sepsa jam lindur nga nëna shqiptare

 
Te dua me pak se dje.. dhe me shume se neser zemra ime!!

 
do te vi sonte vetem per ty te lutem mos u trem fli perseri nuk do te trokas ne der as nuk do te zgjoj por do te puth lehtas dhe prap do te shkoj

 
don't think that you are nothing for the world but think that for someone you are the world.

 
100 i njof 100 i shof 10 i mendoj 1 e dashuroj

 
SHkronjat fillojn me A.B.C
Numrat fillojn me 1.2.3
Notat fillojn me DO.RE.MI
Dashurija fillon me MU dhe TY....

 
te putha me gjith zemer se per mu je i vetmi ermer te putha ne sy se te dua pa kufi

 
HAPE ZEMREN TE HYJI BRENDA MBULLE SHPEJT SE U CMENDA EJA TE LUTEM HIQMA MALLIN JEPMA PUTHJEN-SHUAJ ZJARRIN

 
E shkruajta te dua ne rere, e fshine dallget, e shkruajta ne qiell, e fshine rete, e shkruajta ne zemer, do mbetet perjete. Te dua gjithmone K

 
C'eshte dashuria??..Dy shpirtra ne nje trup.
C'eshte miqesia??..dy trupa ne nje shpirt.

 
Dashuria është kopsht me lule kush ulet shngulet...

 
Girl, girl I'm goin' outta my mind
And even though I don't really know you
I must've been runnin' outta time
I'm waiting for the moment I can show you
And baby girl I want you to know
I'm watching you go
I'm watching you pass me by
It's real love that you don't know about

 
edi kam gabuar falje te kerkoj ehste kjo hera e fundit kurr me sdo te dashuroj

 
nese sme do ma thua n sy mos ma rrit shpresen te enderroj per ty

nese e prish nje dashuri esht si ta prishesh nje xhami

 
dashurija esht nje kopsht me lule po u dashurove u ngule

 
sa ishe afer meje me thoje te dua tash n gurbet tjetren e ki feju

 
Belvin:"Ti je jeta dhe vdekja ime"...Ty te Dashuroj Pa Ty s'mund te jetoj Ti je shpres Ti je gezim ti je loqk e shpirtit tim Te kam hen te kam drit Te kam zemer te kam shpirt Un jetoj me shpres e gezim gjer sa te behesh Fati im...Te Duaaaa shum pitii jeme t'dduooo....Artaa

 
dashuria fjale e arte,zemer e vuajtur e pa fat,shprese e grisur si nje leter si dashuria ime e vjeter,permes dallgeve te detit imazhin tend shikoj,kujtoj momentet me ty dhe filloj te lotoj,largesia nga ty me krijon nostalgji por nje dite do te jemi bashke une edhe ti.Do jesh i penduar ne dhimbje dhe lot por kurre zemren time sdo ta ngushellosh dot.

 
KAM FILLUAR PER TY TE MENDOJ SHUME GJAT AQ SA GJUMI PO ME MERRE INAT,CFARE TI BEJ KETIJ GJUMI TEKANJOZ UNE MENDOJ PER TY AI BEHAT XHELOZ

 

kur te ndegjoj ty si vuan shume gjera mu perkujtuan

 
nuk te dua per politik si rusia me amerik une te dua per dashuri si kosova me shqiperin..

 
Ne thellsine e zemres time
eshte vendos nje emer
Pergjithmone kete emer
do ta mbaj ne zemer,,AMIR,,

 
Dua te shkoj
Dua te harroj
Por dije nje gje
Qe gjith te perkujtoj

 
Kush te puth ne ball,te puth mençurin!
Kush te puth ne sy,te puth bukurin!
Kush te puth ne faqe,te puth kushdo!
Kush te puth ne buzzz,te puth se te do!!!!!!!!

 
Qdo nat te mendoj Qdo nat te endrroj Qdo dit te shikoj po nuk kam zemer se Q'far ndjej per ty te trregoj...J

 
Merre zemren time dhe me te jeto at'her do ta dish ky shpirt sa te do...!Nese ti nuk vjen mos me le te pres merre jeten time dhe me ler te vdes.

 
ste dua me zor as me inters por te dua me shpirt deri sa te vdes

 
un jam alesio e dergoj kete poeziper te dashuren time qe e du shum ---XHORXHINA--- I LOVE ZEMRA LE TE LOTOJ POR SYRIT SJA LEJOJ SE LOTI IM JE TI DHE SDUA TE TE LENDOJ PO TI MOS U MERZIT ZEMRA IME SE SYRI PO TE LOTOJ NE BUZET E MIA DO TE NDALOJ

Te desha dhe do te dua per jete,pse valle nuk me besove kurr ne jete.te du o shpirt im,pa ty jeta ska kuptim...

 
te dua te dua pa ty nuk jetoj ti je ajo qe e dashuraoj lule

 
Dashuria esht vdekje ku nuk ka liri.Liria esht vdekje ku nuk ka "DASHURI"

 
mos qaj per trandofilin qe vyshket,ai qel perseripo qaje rinin tende se nuk kthehet te ti

 
PER TY ME DIGJET ZEMRA NDAJ DHE SME MERR GJUMI PER TY MOJ BJONDINE MOJ TE MARRTE LUMI

 
...nese kam nje frym thithe ti o shpirti im , nese kam lot fshije ti o ylli im , nese kam nje jet jeto ti per mua gjithqka timen merre vetem me lejo qe te dua... te dua aida

 
at qe e do dashuroje met vertet e mos ja shkatrro rinin nket jet betohu ndashuri tperjetshme e jo ndashuri te rrejshme

 
****Te te them 'Lule'jo se ajo vyshket,te te them'Drtite'jo se ajo fiket, te te them 'Te Dua'sme beson andaj po te them se tii ne mua gjithmon jeton(k)...***

 
ishte dit e bukur ishte dit me shi,me shikim te par rash ne dashuri rash ne dashuri edhe ne mendime me hyre ne zemer lepurushja ime

 
nga syt jam verbuar nga veshet s'degjoj,zemra me esht copetuar vec per ty mendoj bota rretullohet rreth e rrotull teje askush smund te prek ty shpirt pervec meje

 
Un vec desha te te dua e jo te te lendoj. Ti nuk ishe numri im dhe gjithcka mbaroj.

 
Jam arkitekte perfekte pa defekte me nje projekt indirekt ta mora zemren me respekt

 
Hapi krahët lartë në qiell,
ti për mua je diell,
por i lumtur prap nuk jam,
se TY afër nuk të kam!

 
Sikur nje pik shi te perfaqesonte dashurin time ndaj teje..
dhe sikur ti te me pyesje se sa shum te dua?!…
Me beso se vetem shi do te binte.

 
shtrati shum but neta shum e qet pa ty shpirti jem nuk mundem me fjet eje me perqafo me ledhato se zemra jeme veq ty te do

pse ku djell spo ndriqon... pse ky zog spo kendon per se ti nuk me krkon per se zemra jote nuk me don ..... pse edhe hena zhvillohet .... per se yjet nuk jan me mua per se kaq shpejt me ke harruar
pse sme the ndonje here te dua

 
because of you
mos me harro mos me harro mendo per zemren qe ende te don thirr ndonjeher thirr ndonjeher ta ndegjoj zanin malli me merr(JJJJJJ)

 
ne netet e gjata kur te jesh e vetmuar kur do te duhet dikush per te ledhatuar per te puth per te len pa gjum a kish dasht qe aj person te jem un???

 
Ne rruge te takova mirdita te thash ti ma zgjate doren un zemren ta dhash|.... besartttiii

 
Ne detin e qet po lundron nje flet dhe aty shkruan TE DUAA per jet BESI!!!

 
Ne Lumin e Qet Lundron Ni Flet Aty Ku Shkruan Te Dua E...Te Dua Per JEt.

 
te them te dua,e nuk me beson,te them per ty po vuaj e ti me largon.

 
me nejt me mu t'rrihet,me pi me mu t'pihet,me flejt me mu t'flihet a me don ti mu s'dihet

 
Ajo qe perulemi para saj dhe robrohemi plotesishte eshte Dashurija...

 
T-TI NE DO QE TE MESOSH.E-ESHT SHUM LEHT QE TE KUPTOSH.D-DICKA DUA TE TE THEM .A-AVASH ME MENDJE LEXO.SH-SHIF KU ESHT SEKRETI IM.U-UN MENDOHEM DOT S'TA THEM .R-RE E BUKUR RRI MBI KRYE.J-JE E ZGJUAR GJEJE VET .......ME SHKRONJAT ANSORE TE CDO FJALE DEL TE DASHUROJ

 
TANI ESHTE SHUM VON,DOT ME STE HARROJ,SE TE DASHUROJ

 
nje engjull dashurije,nje engjull bukurije,ti per mua je si cokollat lejthie...TE DUA ME GJITH ZEMER TE PUTH FORT....

 
dashuria nuk eshte hotel ku hyn e del sa lule ka ne bote me emer pa emer lulja me e bukur je ti qe me ke hyr ne zemer

 
Parajsa nuk eshte nje vend ku mund te shkosh,por nje gjendje shpirterore qe e perjetoj kur jam me ty.....

 
Te dua me beso
Te prita mos harro
Te gjith per ty i lash,
E ti ku je tash.:S:S

valla 900 personin qe kerkoni momentalisht eshte duke menduar ne ty nese edhe ju e doni nje sms ja dergoni

 
Nese mendon se dashurija per ty asht loj gabohesh emucjonet dhe ndjenjat per ty jan lodra te femiris ti se njeh fjalen dashuri ti e njhe fjalen tradheti per ty bota asht top qe luan me te per ty jeta asht ender qe gabohesh me te per ty zemrat nuk egzistojn per ty lotet nuk funksjonojn per ty emucjonet moti kan vdekur mendoj mir se nej dit ky loti im te vij e te behet i yti

 
nuk jam indiane te te gjuaj me shigjet por jam vajz besnike te dua per jet

 
zemra le te lotoj por syrit sja lejoj se loti im je ti edhe nuk ua te te largoj edhe nese pa dashje loti o te pikoj ti mos u shqeteso se ne buzet e mia do te ndaloj !!!!

 
Nese dashurija te duket urrejtje mos ja fal dikujt por mbaje per vete....

 
~~ndegjo me vemendje o pellumb i bardh me ty po filloj dashurin e par??

 
Sa larg e larg jemi me kilometra por zemrat tona sjan as me milimetra

 
Apo flen apo ende je zgjuar..A te ka zen gjumi apo si un je duke menduar..Nese te mungoj ma shkruaj nje leter nese nuk ma shkruan te mengun dikush tjeter

 
zgjohu zemer apo je zgjuar, shiko dy puthje ti kam dhuruar, nje te nxet e nje te ngrot, se si un s'te do askush ne bot.... ti amo amore mio...

 
Sikur te mos kishte egzistaur ndarja ateher Une Dhe ti tani do ishum bashk dhe te lumtur pran njeri tjetrit duke perjetuar momentet me te bukura !!!

 
Dashuria eshte si kopsht me lule po hyre ne te dije se u ngule.

 
sa her te shof
aq shum lotoj
sa her me tjeter
ty me lendon
deri kur dot jesh vet
te dua un gjith jeten tem

 
kurr bie shi behet balt kurr me puth ti behet mjalt edhe pse jemi larg asgje s'na pengon largesia na ndan por dashuria na bashkon

 
te dua te dua deri sa te vdes po ty a me don mua perjigjjen e pres

 
Ti je endrra qe me shoqeron cdo nate dhe realiteti qe jetoj cdo dite. Ti je ndjenja qe ushqej cdo cast dhe deshira ime me e madhe. Ti je e djeshmja qe adhuroj, e tashmja qe me mbush me shprese ashtu si do te jesh mengjesi i se nesermes qe do te me zgjoje. TI JE GJITHCKA... TE DUA...

Sa me merr malli kur gjendem larg teje shpirti me mer zitet kur nuk jam pran teje.

 
Mjafton vetum nje qast por te te njohur,por nuk do te mjaftonte nje jet por ta harruar at qast...

 
Moa qaj zemra ime
s'dua ti shohë sytë me lotë
ti me pate në dorën tande
po nuk dite mem mbajt

 
SA LARG JEMII NE TE DYY UN NE KOSOV DHE TI NE SHQIPERI SA MALL NDJEJ NDAJ TEJE NDAJ SYVE TE TUU ALDOO IMM..........

 
per buzet e tua njerez do te vrisja per nje fjale te dua ngadale do te vdisja

 
Nuk te them Zemer por Shpirt, pasi Zemra nje dite do te pushoje kurse Shpirti do te egzistoj perjetesisht!

 
Të dua, për ty vuaj!
Të dua, për ty shkruaj!
Të dua, për ty ëndëroj!
Deri në vdekje ty s’të harroj!

 
Nese prej meje mendja s'te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA

 
Ndoshta kisha frike te puthja buzet e tua, dhe dridhesha e tera prane fjales 'te dua', por tani e kuptoj qe kam nevoje per ty si njeriu i vereber qe kerkon sy...

 
te dashuron ai qe te therret ne emer e jo ai qe te thote o shpirt o zemer.....

 
te putha ne ball ti beje sikur flije te putha ne sy ti beje sikur nuk shihje te putha ne faqe ti beje sikur renkoje mirpo puthjen ne buze e doje

 
baby for all my life dont u no that is tru im living to love u....

 
enderroj.une dhe ti te mbuluar me petale trendafilash,me afshin e ngrohte romantik-nen syte ziliqare dhe inatcor te te gjithe botes.

 
let me die with you let me fly with you let me love with you and hold you over and over again

 
Ne enderr mu shfaqe si nje vegim o sa ngrot ky shpjerti im por ne mengjes shum shpejt u shua dhe nga zemra ime doli se te dua.

do te vij sonte ne emer te perendis do ti flas me ty si zog i roberis gjarper do te behem trupin ta rrethoj nese ke tjeter
une do ta helmoj

 
I wake up,i start thinking about you,than i cry,Why????

 
Nuk jam Indian,qe te Gjauj,me Shiqgjet,Por Jam Kosovare,qe te Dua Perjete.

 
Dashuria ësht luft
me te fundos ,
ajo nuk te pyt
por te plagosë.

 
je e bukur elegante simpatike e pedante syt e embla serioze me pelqen po pak nervoze

 
love is a name sex is a game forget the name and play the game

 
te dua te dua as ti se beson vetem zemra ime mund ta deshmon

 
sa gur i ka bunari aq per ty me ka mar malli.

 
pa ty endrra nuk endrrohet
pa ty zemra me helmohet
pa ti jeta ska kuptim eja i dashur ne perqafim

 
lulja vyshket e coptohet dashuria e par kurr nuk harrohet

 
o zot ne mua a ke meshir qe te ma plotesosh vetem nje deshir se lotet spo mundem me i duru me bashko me at qe e duuu

 
nese me don edhe un te dua nese te urrej urrem edhe ti mua nese vdes jeto pa mua por kurr mos harro se vetem ty te duuuaaa

 
une love ty e ti love mua made in burr e grua

 
edhe pse me la emy..une e dua prap..do jet gjithmon ne zemren time..te dua shpirt..je jeta ime..sdo me dalish kurr nga zemra..kurr

 
dikur shum te deshta ishe ne vendin e par tash ti per mu ka jet poster ne kalendar dikur shum te deshta pa asnj kufi ne zemren time s'egzistonte tjeter njeri dikur shum te deshta tani te urej qastin kur me le ne zemer e ndjej

sa larg te kam sa afer te djej sa mall qe kam tani po vrej po te kisha afer do te perqafoj po me sms ni puthje ta dergoj

 
Kur Jam Me Ty Eshte Njesoj Sikur Te Perjetoj Nje Enderr Te Bukur Por Ne Kete Enderr Eshte Edhe Frika Frika Se mos Do Te Zgjohem Shpejt Dhe Gjithcka Do Te Mbaroj

 
Në një det të qetë po lundronte një fletë dhe aty shkruante .Të DUA PERJETE.

 
shko se jeta te thrret shko se dikush tjetere te pret shko se keshtu te duket mir shko se jeta qenka e veshtir shko se vuajtjet qenkan te kota eshko se keshtu qenka botashko e per mua mos mendo shko e me tjetren jet gezoshko se etill esht jeta shko s ty te pret tjetra

 
te dua pa mas te dua pa mbarim te dua me shum se shpirtin tim te dua te dua per ty do te vdestregom a me do pergjigjjen po e pres

 
mos me pyet se si jetoj kur dit e nat per ty mendoj kur e din qe jam e vetmuar kur e din se jam e lenduar mos me pyet pse kam lot ne sy kur e din qe te dua vetem ty

 
o ju djem me degjoni vajzat kurr mos i mashtroni se me engjuj do te jeni por per branda dreqen kemi mos provoni te na lendoni se shum keq do te pesoni

 
Nese me ty nuk martohem do qaj dit e nat do e makllkoj veten qe linda pa fat

 
Mi puth keto buz qe po digjen per ty me thuaj te dua dhe shikom ne sy mi puth keto buz qe per ty me jan tha ka koh qe po pres dhe malli mka marr

 
Trathtia barin se than po ta shkatrron jeten ai esht helm qe ta ofron vdekjen

 
te puth buzen qe te flesh embel te puth syrin qe te shohesh endrra ta puth faqen qe te ndjehesh mir me 1000 puthje te them naten e mir

 
per shikim tend vdes, per buzet e tua kallem,per trupin tend shkrihem,nga prania jote zemra me dridhet

 
Aty ndodhem une kur rreh zemra jote
me ke bere per vete o yll i kesaj bote
sa here marr frym ty te kujtoj
vetem ZOTI e di sa shume te dashuroj.

 
Te hy ne zemren tende a thua kam te drejt
po ti hyre ne zemren time dhe s'pyete askend
kur te jesh vetem zhytu ne mendime
pyete zemren tende a e do zemren time.

 
te dua me don
nje shtyll na pengon
vetem varri shkrej
qe na ndan per gjithmon

"moos ddasHuuroo mee zeemmer ppor ddashuuroo mee sHppirrtt seppsee zeemmra 1 ditt doo tt`nddalett ndderrsaa shppirrtii doo tt`jettoojj ne pperjjettesii"...!

 
tet te them jeta ime.jetta esht e shkurt.te te them dielli im dielli perendon.me mir te te them shpirti im se ki shpirt vec per ty jeton.

 
te kam dashur por nuk te dua ndoshta do te dua ndodh edhe mos te te dua.por ti zemer mos me ik se tani kur te sillem rrugeve e marr kani qik.

 
TE DO aI QE TE SHEH NE SY,JO AI QE TE THOT VDES PER TY.TE DO AI QE TE THERET NE EMER,JO AI QE TE THOT SHPIRT O ZEMER...!

 
"love is a game you loose if you refuse to play"

 
ta duash dikend e pran mos ta kesh esht si e vdekur e faj te mos kesh?

 
Mos i kerko gjethes te mos leviz. Nuk mundet se ka ere.
Mos i kerko diellit te rri dy dite ne qiell. Nuk mundet se eshte nata.
Mos me kerko te te harroj. Nuk mundem se te dashuroj...

 
Në mes të natës po kërkoj dritë..?
Në mes të borës po kërkoj ngrohtësi..?
Në mes të dimrit po kërkoj veren..?
Në mes të zemrës tënde s’mund ta gjej vetën..?

 
te dua oj drita e syve te mi oj drita e jetes time kuptom peso mos dysho se vertet te dua me duaj edhe ti mua

 
ta dua te dua deri sate vdes me yjet e nates ty te pershendes

 
Ti JE Nr. 1 E S'ka Tjeter Le Qe Te Dua Ketu ,Por Edhe Ne Boten Tjeter.TE Dua "J"Shummm Dhe Kurr S'do E Harroj Puthjen Tende Loqk Me Beso I Love You.

 
5 patale e formojn nje lule 5 gishta e formojn nje dor 5 shkronja e formojn te dua

 
te dua me shpirt te dua me zemer kismet une e ti te njejtin mbiemer

 
TE DUA MOJ SHPIRT TE DUA PA MAS KTHEU TI TE MUA PER KOKEN E MAMAS

 
si po ndihesh sonte kur afer sme ke si po te shkojn netet kur mua afer sme ke a thua a me kujton a thua cfar ben apo me kend je pse te humba ty tu e dit qe te deshta ma shum se jeten teme

per ty rri zgjuar deri von,ne erresiren e pa fund qe nuk mbaron,duke vuajtur dhe menduar per endrren time te pa realizuar...

 
sonte nata po qan me lote shiu te ftohta per nje cast u ndala dhe mendova ....cfar kemi te perbashket sonte une dhe nata ....nuk ishte e veshtire ta kuptoje .Nata vajtonte mungesen e yjeve dhe une vajtoja ikjen tende

 
dua te vdes te me pret vorri,ateje qe te shkoj vetem trupin tim ta pushoj
se pa fat un jam jet te lumtur nuk kam,nuk di se ka te shkoj ty smundem i dashur te harroj

 
nese me do mos me duaj me trathti si amerika me rusi por me duaj me dashuri si kosova me shipri

 
te dua shum
me ke than me goj
kur do ta kuptosh
se dashuria nuk esht loj

 
te dua te dua me shum se vet veten un per ty jam e gatshme me dhan edhe jeten

 
Dikur do te dua dike por jo dike sa dikur...

 
bilbili kendon sa bukur kendon ti puthsha buzet ti qe e lexon

 
Kur hyre ne zemren time ece neper ari,
Akullin e zemres time e theve i pari,
Hyre aty berse skandal dhe asnjeher s'me the Me fal !...

 
e di se nuse kam mw shku,e di se valle kam me ndu , e di se me ty skam me u martu, edi se vetem ty te du .....

 
Ne ferr do te shkojm qe te dy si un ashtu edhe ti , ti sepse vrave zemren e pa fajshme ndersa un sepse dashurova vrasesen e saj
<<l>><<A>><<M>><<T>><<U>><<M>><<I>><<R>><<<>>><<A>><<L>><<B>><<A>>><<>>

 
kur linde ti qielli qau se i humbi nje yll.ylli s'dihet se nga ra,tani lum ajo qe yllin ka.

 
Ne Syt E Tu Shoh Ndryshime..Duan Te Ndain Nga Jeta Ime..Por ME Kot Nierzit e Kan..Nga Shpirti Im Jo Jo Ste n'Dain...!

 
te dua.sa?sa zemra kur nuk ta tha,te dua.si?si ajri qe thithim un e ti,te dua.ku?ne zemren time ketu,te dua sa?te vdes..po ti me do mua?pergjigjen tende pres...

 
te du te du te dua veq per vete pa mu pa hare pa mua ske ku vete

nese nje dit i them lamtumir kesaj bote dije se me vrau dashuria jote

 
un te kam mbyllur ne zemren time me dry qelesi me ka humbur ti ke mbet aty!

 
Keto vuajtjet e mia kur dot ken mbarim ndoshta kur dot vdes do te ken pushim ne zemren time vendosa nji emer vetem ty te dua dhe dot mbaj ne zemer...

 
nese je vetmi enese je ne mendime pyte zemrn tane a e do zemren time kam nje deshir asht shum e thjesht buzet me ti puth tjetr skisha desht.

 
nese je vetmi enese je ne mendime pyte zemrn tane a e do zemren time kam nje deshir asht shum e thjesht buzet me ti puth tjetr skisha desht.

 
Qdo dit e harruar sot rikujtohet, qdo i vetmuar sot dashurohet, qdo dashuri e vdekur sot ringjadhet, qdo gabim i ber sot falet

 
nese beson diqka ne jet beso se te dua me te vertet edhe nese e gjith bota jan kunder nesh dashurija jon nuk do shuhet per jet

 
Dy fjalë që të gëzojn
dy fjalë që të hidhrojnë ,
dy fjalë që tër jetën ta ndryshojn

dy fjalë që kan domethënjen qka ndi unë për ty ,

këto dy fjalë dua që të mi thuashe edhe ti!

dikushë thot se këto dy fjalë nuk jan shumë,

por kan shumë rëndësi ,
me këto dy fjalë mundesh ta ndërtojshë një ardhmëri ,
edhe për këtë dua të ti them ty këto dy fjalë i dashur
TË DUA

 
çdo Dit pa ty, është sie një dit pa diell.
çdo mbrëmje pa ty, është si një nat pa yje.
çdo or pa ty, ësht si një jetë pa ndjenja.
çdo minut pa ty, është një minut si mos te isha në jetë.
çdo sekund pa ty, është si mos tmë reh zemra.

 
Nenaten e qete
ne gjumin e lete
kur me kujtohesh
ti nuke mundem me fjet

 
kur te lodhesh nga kjo loj
mos mendo t’kthehesh perser
s edhe une do di te jetoj
ta bej jeten sikur ti….!!

 
Para se te flej lutem me lot ne sy , zoti të të ktheft se smundem pa ty

 
Mos u largo nga Zemra nëse të largoem nga sytë , mos thuaj jeto nëse nuk jam fati yt ! vazhdo jeto vetëm , mos harro sikur un që te deshta as kund mos kërko.

 
Mbi telat e gitares me lot po kendoj...Syt e tu te zi nuk do ti haroj...Me nje keng melodike te pershendes...Dhe nuk do te te haroj DERI SA TE VDES... VETEM PER LOCKEN TIME QE E DUA ME SHUM SE JETEN... S... DIJE SE DO TE TE DUA PERGJITHMON...

 
dola ne dritare shi po pikon qka po me duhet jeta kur ti ........ loqk po me mungon hehehehheh

Dua buzen tende ta kafshoj,dua koken tende ta ledhatj,dua trupin tend mbi trupin ti,du qe puthjet tona kurr te mos ken mbarim...

 
THon Se Dashuria E Par Nuk Harrohet Po Mua As Qe Me Kujtohet

 
E di vendin ku banon.e di mendjen cka mendon,i di ruget ti ka shkon ...Vetem nje nuk e di A ME DASHURON ???

 
sa her bie nje yll nga gjielli nje lot me ndrin ne sy ne shpirtin tim nuk ka me diell por vec mall per ty.

 
dashuria eshte nje loje ku dy luajne te tjeret shikojn.

 
Aty ndodhem un ku rreh zemra jote,me ke ber per vete o ylli i kesaj bote,sa her qe marr frym zemra ime vetem ty te kujton

 
Trokita në zemrën tënde dhe s`mu përgjigj njeri,atë e kish pushtuar një tjetër dashuri,hape të lutem jam unë mikja e vjetër një zë tha:Ishe por sot është dikush tjetër...

 
Ti e di se ty te dua ti e di se per ty vuaj ti e di se te genjej te fus BLOCK e te rrej.

 
Po te uroj lumturi,me ate qe je dashuruar ti,po te uroj mbaresi,me ate person qe do jetosh ti,do te vi ne dasem te te uroj,nusen tende do ta pegezoj,do largohem duke qar me lot,se me ty nuk u martova dot

 
sikur ti të ishe nje pik ujë e të të hedhnin ne det,unë do të vija te kërkoja që të jem me ty përjet Të dua FISSI.....

 
ATY ndodhem UNE ku rreh zemea jote me ke ber per vete o
YLL i kesaj BOTE sa her mar frym kjo ZEMER te kujton vetem
ZOTI e din sa shum me MUNGON

 
Per ty larg do ikem
askush mos te me gjej
per ty larg do shuhem
qe atje te flej.

 
dashuria eshte si nje pulebardhe,e cila fluturon atje ku era e dergon

 
te dua per ty vuaj
te dua per ty shkruaj
te dua per ty enderroj
tedua ty te dashuroj

 
- Më kujto edhe kur të thojnë se nuk jam gjall, mos harro se as guri s’kishte plas ma parë.
Më thuaj një herë se kotë nuk ishte krejt ky vajtim , mos harro se ti je e vetmja lumturi në shpirtin tim

Te dua, te dua dri sa te vdes a me do ti mu pergjigjen po e pres.

 
Burrat shpiken zjarrin per te djegur furrat,zoti gjinjte e grave per te sjegur burrat..keto qe po ju them jane fjale fikse,ne zemren qe digjet s'hyet me zjarrefikse ..per ate qe humbe gjumi nuk te ze e kupton sa vlente ngaqe se ke me.

 
" Ne vetmi po rri,
ne mendime jam,
a thua e dashur,
ty ku te kam,
a mendon per mua,
a je ne vetmi,
a te djeg malli per mua,
ashtu si mua per ty?"

 
A e din qe sonte,
diku jan dy sy,
qe nuk mund te mbyllen,
nga malli per ty,
a e din qe sonte,
diku ne nje dhom,
eshte nje shpirt i vetem,
qe ti i mungon"

 
sikur te mund te gjeja rrugen per te zemra jote do ti fshija gjurmet qe askush te mos me ndiqte prapa dhe vetem une te mbetja ne zemren tende

 
ngrita koken lart ne qiell shikova yjet.e pash se nje yll po mungonte atje lart.kur ktheva koken te pash ty mbrapa

 
Shpresoj te me kesh harru,dhe per mu mos tjesh duke mendu,shpresoj te kesh gjet gezimin,se un kam vetem hillerimin,shpresoj ta kesh gjet dashurin e vertet,se me le mua dashuri tjeter me gjet.

 
More djal more tradhtar
se meriton met than shqiptar
theve besen ma humbe jeten
tash per tash kalon me tjetren!

 
PER TY
ty me te dasht-eshte nje enderr
tu me te fitu-eshte nje betej
ty me te humb-eshte fundi botes
ty me te puth-eshte e paparashikueshme
ty me te harru-eshte e pa mundshme.

 
Nje her gabova se te dashurva , ne duart e tua krejt sishte u leshova ,
Por tani eshet vone kaloi çdo gje vuajtjet dhe gzimet nuk kthehen me !
Shum kam vuajtur dhe shum do te vuaj prej kur me the se ker e kam merituar ,
Ne zemren time ësht vulosur nje emer , vetem ty e dashur te mbaj ne zemer ,
Të kam lypur shum , ndër uje e hënë por nuk te gjeta se ishe e nxenë,
Nuk e di pse , smë thua mirdita apo lamtumir të pengon dikush apo ske dëshir ,
Tani ti nuk mundesh te ecësh krenar , sepse shumica e din se ti je tradhëtare ,
Mirpo këto per mua nuk jan azgje teper ne qoft se je mësuar mos tradheto dikend tjeter,

 
Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,
Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,

 
Te lutem mos me kujto,sepse nuk duroj dot,ngase qe nga ikja jote jam i mbuluar me lot,te lutem mos me shkruaj qdo shkronj ne leter me vret,kuptoje se pas ikjes tende per mua ska me jet......?!?!

 
kur me te mos jem ti mos derdh asnje lot,me mir esht te vdes sesa te jetoj kot,kur me te mos jem ti aspak mos vuaj,vitet qe i jetova me lot do ti shkruaj,kur me te mos jem ti jetoje jeten,jeto i lumtur ngase kurr se mesove te verteten,kur me te mos jem nga kjo jet,kur te iki ti jeto pa mu,aspak mos ke frik,kur me te mos jem gezoje qdo dit,qe te jesh memua gjithnje pate frik...

 
te dua te dua me shum se veteveten veq per ty un jam i gatshem me dhon edhe jeten.

 
Edhe Pse Stë kam Kërkuar Mos Mendo Se Të Kam Harruar Nëse Në Ket Bot Ka Njeri Që E Dua Je Vetem Ti Për Mua , Sado Larg Me Qen Në Zemrën Time Gjithmon Do Të Kem.

FuCkin ... Cityy Ktu Ku Jan Rinia Mafija Drogagjija Fuck Policija Ktu mas Shumti Ngrehet Via QE T`hup VEdia?

 
E DESHTA NJE DJAL UNE SHUM,E SHUM TEPER.I FALA GJITHCKA,E ISHTE NJE FAZ E VJETER.AQ SHUUM QE E DESHA QE CDO DIT KAM LOTU...NJE DIT E MORA VESHT SE ISHTE FEJU... DESHA TA THERRAS,URIME TE IA BEJ..POR SMA BANTE SHPIRTI,SMUNDEM TE DUROJ...MENDOVA SE ME DO,POR ISHA GABIM...ME LA MUA E SHKOI NE RUGEN PA KTHIM...NJE DIT E TAKOVA,DESHA TA NDALOJ,E FEJESEN URIME TIA BEJ!!!NJE HER E SHIKOVA DHE LOTI ME RA,TU E KTHYER KOKEN EDHE AI ME PA...A NDJEU DICKA ENDE SE KUPTOJ???!!!POR PERSERI UNE ATE SMUNDEM KURRE TA HAROJ.....  LOVE YOU 4EVER S... FROM Z

 
Te duaaa me shumë se dje e me pak se neser... (per loqken tem tdsh)

 
te te fal diellin po ne mbremje perendon,te te fal henen po ne mengjes agon, me mir te fal zemren ta kesh pergjithmon....

 
te dua por kot nga shpirti me rrjedhin lot te kerkova rruges se pa fun e humbur ste gjeta s kund un te deshta vetem ty kthehu te lueme perseri

 
dua te vdes te mos jetoj sepse une tradhtin spo mundem ta perballoj

 
Te dua...te dua
per ty e jap jeten
qe te behesh tradhtar
mos e lejo veten
Besa asht Bes
Fjala asht Fjal
nese me tradhton
zoti nuk ta fal

 
Nese ndonjehere me harron mos mendo se te harruarit i harrojne ata te cilet i kan harruar !!

 
L-otet me rrjedhin e zemra me coptohet
A-ndaj te kaluearen qe tani harroje
M-e fjalen e fundit per ty po e shkruaj
T-e them lamtumir edhe ti me thuaj
U-ra kaluese doo te jet e ardhmja ime
M-e tjetren qe shkoj te uroj gezime
I-lumtur te jesh ne qdo hap te jetes
R-uaje kujtimin ton deri ne oret e vdekjes

ne fjalet me shkronja te medha eshte formuar nje fjal e ajo fjal eshte ......
L
A
M
T
U
M
I
R.................

 
Kur isha e vogel me mesuan se kam 1 zemer per te jetuar dhe 2 sy per te par, por tash qe u rita kuptova se kam 1 zemer te vrare dhe 2 sy per te qare.

 
zemrat tona qajne zemrat tona qeshin kemi lindur te ndare po bashke do vdesim

 
Me mijera vjet me mijera shekuj
ne zemren time ke per te fjetur
do te kesh dhe femije
por per mua gjithmone
do te mbetesh e njejta dashuri

 
nese kam pak fryme, thithe ti o shpirt
nese kam nje lot, fshije ti o engjell
nese kam nje jete, jetoje ti per mua
c'do gje qe ke ne zemer, thuaj te dua

 
me vjen te vras, te mallkoj, te gervish, te kafshoj
se te kam e s'te puth dot
se te shoh e s'te prek dot
se te flas e s'ta them dot
se sa te dua o shpirt, o zot

 
Rri ne krevet e spo muj me fjet
shikoj telefonin askush sme therret
loxoj letrat qe dikur mi shkrove
dhe pyes veten pse kaq shpejt me harrove

Rri ne krevet e spo muj me fjet
shikoj telefonin askush sme therret
loxoj letrat qe dikur mi shkrove
dhe pyes veten pse kaq shpejt me harrove.

 
Jeta, dhurate e natyrës.
Dashuria, dhurate e jetës,
Puthja, dhurate e dashurise.
Fundi i të qeshurit është mërzitja.
Fryti i të qarit është ngushllimi.
Bukuria e njeriut përbëhet
nga bukuria e fjalës që flet.

 
Kur te dashurohesh
ulu dhe mendo
thuaj vetvetes,
ruaju e mos gabo
Fjala dashuri
shume leht shqiptoet
por dashuri te vertet
eshte veshtir te fitohet

 
nese sheh yje qe bie nga qielli
jane lotet e henes qe bien per diellin
nese me sheh mua me lot ne sy
jane lotet e mallit qe bien per ty

sa kohe larg teje do te jem
mall ne zemer do te kem
nese me sheh me lot ne sy
dije se un po vuaj shum per ty

 
E pranoj se jam fajtor qe ty zemren ta kam thy
E pranoj se kam gabuar qe ty shpinen ta kam kthy
E pranoj se zemra jote dhimbjet nuk i meriton
E pranoj se n’jeten time me mungon
Jo s’te harroj kurr s’mundem ty t’mos dashuroj

 
Nese prej meje mendja s'te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA

 
lot nga syri me pikonnnn .. zemra me vjatonnnn .... e
vemtura tash kam mbet inat zemra ne rini kemi mbet paa dashuriii sate deshtaa une tyyy
edhe psee pran stkam vetm tyyy zemraa te donn e kur ste haronnn

 
E DI SE TE KAM DASHTE DHE BESEN TAKAM DHANE PER HIRTE
FAMILJES u DASHT ME TE LENE SA VESHTIR QENKA 1-VIT ME
KALU, PER DESHIR TE FAMILJES ME TJETRIN ME U FEJU

 
ZEMRA IME ME RRAH SI ORA SEPSE TI JE VERTET AKREPI I SAJ

 
te dua me mungon ishalla zoti na bashkon nese nuk do te jet kismet te pres me nje puthje ne gjenet

 
Jam shume e vetmuar per ty mendoj dhe ne ender ty te shikoj hajd shpejt o zemra ime tani shpejt se pastaj do takohemi ne parajs

 
ti je puthja qe dua tè shijoj ti je jeta qè dua tè jetoj ti je shpirti qè mè mungon ti je ajo qè zemra ime dashuron:NIKU:PER:M

 
syri im po loton,zashto ti mene nuk po mdon, mollimte kthehu perseri,se ne mozhe une pa ty...

 
zgjohem ne mengjes te shoh djellin me shfaqesh ti.dal mbas dreke te shoh perendimin e tij.prap me shfaqesh ti
zgjohem ne mesnate te shoh shkelqimin e henes,me shfaqesh ti,.po ik te marte e mira se na ke zene syte.

 
Pa ty nuk mundem te rri Pa ty jeta me behet hi, Pa ty varri nuk me pranon, Pa ty jeta nuk mjafon,
se zemra ime e shkret vetum ty te don..
-----------------------------------------------------------------
vdekja le te me marre se vetem atehere une do jem e lumtur me ty

 
dashuria dashuron dashurine qe di te dashuroje dashurine e dashuruar

 
te puth me zemer te puth shpirt ti je ajo qe me ben te pres tjetren dite kis for you

 
Te dua te dua deri sa te vdes,edhe kur te vdes ne at bot te pres

 
Qielli eshte xheloz dhe qau vetem shi,se une dua nje engjell qe se ka ai....

 
E shkruajta te dua ne rere, e fshine dallget, e shkruajta ne qiell, e fshine rete, e shkruajta ne zemer, do mbetet perjete.

 
Une jam i droguar droga ime je ti un jam i dashuruar pa ty smund te rri gjaku po me thahet shpirti me mungon po ste pata ty zemra me pushon.

 
zemren ta dhurova gjith naten pa ty kalova e tash dashurom e nxirrja fundin se per ty e kalli katundin

 
DUA TE SHOF DY SYTE E TREMBUR... DUA TE PUTH BUZEN E ÇMENDUR.. DUA TE SHOF DUA TE PUTH... SÝKUR ME QEN PRANEEE..BUZVE TE EMBLAAA... TE DUAAAA EDONAAAAAAAAAAA

 
Dimri erdh Pranvera Po Afrohet jeta pa ty gjdo dit e me shum po shtohet

buzet e mia te kuqe si qershija i ruaj i dashur qe te mi puthesh ti

 
Ku ishe kur mu mungoje? Ku ishe kur buzt e mia te deshironin? Ku ishe kur sdeshta dike tjeter? Ku ishe kur ndjeva vetemin? Ku ishe kur syte e mi lotonin??? E pyta veten, pse nuk te kisha pran, kur syte e mi deshironin me mall te shofin, pse sguxoja ta degjoja zerin kur zjarrt me mungonte, ku u treten letrat qe presja prej ty?? Para kujt qedroje kur une ne vetemi vuaja per ty, kend e ledhatojshin duart e tua kur mua jo? Kujt ja kushtove kohen kur une te doja dhe presja????
Pse bash tash lajmrohesh prap, kur une u mesova me kohen te te harroja??? Pse vec vuajtet mi perserit?? Pse me cka meritova kete kur sh te de deshta... Me dashurin time qe ndjeva per ty... Pse me denon te dua dhe te vuaj per ty??? Pseeeeeeeeeeee????

 
me nje fjal me nje veshtrim,me nje puthje me nje ledhatim,me nje xhetsi ti me ndrishon nje tjeter njeri ne mua ze xhon...

 
në mengjes kur zgjohem
ty nuk te kam pran
tët gjej ku je
vështir nuk e kam
ti je me tjetrin e une me lot ne sy jam

 
o trim te dua per jet vetem ti je mashkulli im i par qe kam fjet dhe do jesh mashkullim im per jet

 
kue te dhemb zemra nuk eshte infrakt por zemra ne zemren behen merak . mos shko te mjeki ilaqe me kerku po puthi buzt e mia se ato kan met sheru

 
36 shkronja i ka alfabeti vetem shkronja jote m zemer m mbeti ?

 
Te puth ne buz qe te flesh embel te puth ne sy qe te shohish enderra te puthi ne qaf qe te ndjehesh mir e me gjith keto puthje te uroj nje Nat te mir

 
puthje gjdo dit puthje gjdo nat a ësht kjo dashuri jo as pak tung nga mirjeta qys kiss ju duashu jo dhe aq se e dua atë që e kam në zemër............ baj qys tung................................................

 
Po du me te puth,po du me te prek,jo qe po du po vet mu ka Tek

Puthja e pare eshte cdo gje ne jete nuk eshte si puthjet tjera sepse smund te harrohet lehte

 
me shikimin e pare...zemren ma more..ne shikimin e dyte... shpirtin ma hidherove...ne shikimin e trete.. zemra mu plagoss...zemerrrr nese sme jep nje puthjeee....neser me varrosssss.....

 
djersa jote te pikon...nga balli ndermjet syveee...puthjet tona kan len zhurme... ne buzet e te dyveeee....

 
je endrra qe e shikoj qdo nat je vdekja qe do me marr nje dit je drita qe me ndohmon t6e shikoj je e vetmja arsyre per te cilen jetoj

TE DUA LIN&DITI

 
do te deshiroja te puthja por nuk po mundem dije se ne ket jet vetem ty te kam dashur

 
te dua te dua gjer sa te vdes a me do ti mua pergjigjen po e pres

 
mundohet te te prek..por ti je larg ...mundohet te te djeg...por ti je flak..te dua te dua me thua...por sbesoj.. kur ti me puthe ne buze... ateher gjerat i vlersojjjjj...

 
nese dashuria te duket si plumb,ah shpirti im ruaje 1 per vete se te duhet per fund

 
ne jete kerkova 2 gezime
dashurine tende,dhe lumturine time
por kur e para nuk u realizua
c'kuptim ka e dyta per mua

 

Fillova te shkruaj se nuk kisha pergjigjje
Fillova te vuaj, se nuk kisha zgjidhje
Jeten e bukur fillova me jetu Kush ma prishi kete lumturi tashti mu?

 

e kam nje deshir ohh sa esht e thjesht me ti puth buzet ma shum skisha desht??

 
te dua ty te pek e te ledhatoj te dua ty te puth e te perqafoj

 
Kur dola ne sokak buza më rithte gjak eje e dashur të më puthish pak

 
Telefoni nese te cingeron,un po te zgjoj je larg meje po dua shpirtin ta ledhatoj,dua buzet ti kafshoj po masi nuk po mundem po ta cingeroj...!

 
Te puth ne buz,te puth ne sy jam veq e jotja jam veq per ty, mos i thuaj askujt qe te thash te dua po thuaj zemres tende te me doj vetem mua si un ty qe TE DUA

 
puthja është një gjë e mir edhe qasti i pa harruar per ju esht kur ta provoni se qesht puthja "E BUKUR "

 
te jem prane buzeve te tua dhe te mos i puthe ato,per mua eshte vete ferri

 
buzet e mia te kuqe si qershia i ruaj i dashur qe te mi puthesh ti.

 
te dua me zemer te dua pa kufi nese ndahem nga ti helmin do ta pi

 
bylbili ne dega saher qe kendon ja puthesh buzet a saj qe e lexon

shtrat shum i ftoht nat shum e qete pa ty shpirti im nuk mundem me fjet,eja me shterngo e me ledhato sepse zemra ime vetem ty te do.

 
Dashuria fillon me nje shikim,
vazhdon me nje buzeqeshje,
zmadhohet me nje puthje,
dhe perfundon me dy pika lot.

 
Puthja eshte e vetmja gje e embel qe sti krimb dhembet!!!

 
PUTHJA ESHTE E VETMJA GJE E EMBEL QE NUK TI KRIMB DHEMBET

 
dashuria pa takim si vetura pa benxin takimi pa puthje si telefoni pa mbushje nese do qaj e nese do qeshsh dua letren te ma kthesh nese s`ke kredi nuk ke as dashuri.....lovee

 
CKA QUAJME PUTHJE??? Puthje quajm bashkedyzymi i qelizave buzore...Ngatrimi i dy gjuheve gjinore...Trazimi i ndjenjave shpirterore,ne menyra deshirore..

 
Puthja e par ishte aq e embel saqe kurr nuk do te mund te harroj at cast kur e shojova per her te par 'Puthjen'...!!

 
loqk mos beso fjalt e kota mos beso qka flasin bota i ndegjo fjalt e mia se me dogji dashuria o sa shum zemren ma knaqe kur me thu ne dy mu kan bashk kur mi puth dy syt e zi loqk as nuk sho as nuk ndi te dua shum loqki im je ti ?...

 
Aty ndodhem un ku rreh zemra jote,me ke ber per vete o ylli i kesaj bote,sa her qe marr frym zemra ime vetem ty te kujton...te puth

 
nje akull i ftohte buzet mi ka ngrire vetem puthja jote mundet te me shkrire

heren e par te putha ne ball heren e dit te putha ne si heren e tret e dish edhe vet

 
puthja e par ishte e embel ashtu si sheqeri midis dy bueve tona te dua ty i dashuri im.

 
Te puth buzen qe te flejsh embel,
Te puth syrin qe te shofish enderr,
Te puth faqen qe te ndjehesh mir,
Me 1000 puthje te them naten e mir.

 
Ditet me te bukura me ty i kam kaluar, puthjet me te embla me ty i kam shijuar, dashurin me te madhe me ty e kam jetuar, ti je endrra me e bukur qe une kam enderruar...

Do Te Dua Gjithmone!

 
puthje esht nje gje shum e embel mendoj se ashtu esht per te gjithata qe e kan provuar puthjen nejse mendimi im esht ai ju pucc forrt

 
buze mbi buze dora jote mes sja e embel i thret

 
malli per ty frymen ma ndali eja tek une nje puthje ta fali kur te puthesh buzte e mia do ta kuptosh shpirt se qe esht dashuria

 
Te puth ne buze qe te flesh me embel, te puth ne sy qe t'me shohesh enderr, te puth ne faqe qe te ndjehesh me mire, me mijera te puthura te them naten e mire...

 
Te te fal diellin
por ne mbremje perendon
Te te fal henen
por ne mengjes agon
Me mire te fal shpirtin

Ta kesh pergjithmon...

 
Mos ki frike nuk te puth
se tani te puth nje tjeter
buzet me ler te ti shoh
dhe pastaj te qaj gjithe jeten

me prmtove se ska tjter per ty e mua me le me lot ne sy kurr se harroj diten kur me shikove me sy e tash me tjeter kon me rri karshi dhe edi se me don me shpirt moj albulena buja

 
ndoshta kisha frig ti puthja buzet tua dhe u dridhesha pran fjales te dua tash e kuptova se kam nevoj per ty si njeriu iverber qe kerkon sy

 
Nje dite kur te zgjohesh mos caj syte me lote, dikush do te tregoi se sjam me ne kete bote Ty mos pyte si vdica? por pyte si jetova? pyte si me shkuna diten qe pa ty i kalova!!!

 
ne fund te botes kudo qe te shkoj emrin tend s do ta harroj ora eshte 12 ghumi nuk po me merr kur i mbylli syt perpara po me del.

 
nje puthje ta dergova nje dhimbje ta dergova a e di i dashur se semunndejn time e shkaktova

 
se di si u ndam se di si erdhi ndarja papritur mos harro se te dua dhe do te dashuroj pergjithmon Visari

 
Zgjohu gjan a po je zgjuar shikoj 2 puthje qe te kam derguar nje te embel e nje te ngroht qe te them se te dua me se shumti ne ket BOT xemel.......

 
yje ka plot por nuk vlejn dot, ylli me i bukur me mungon fort.Me je sikur yjet por me nje ndrishim,ata jan ne qiell,e me i bukuri ne shpirtin tim....

 
nje zemer e vetmuar po pikon gjak,ndaj mungeses tende po digjet flak,nje buzeqeshje e jotja do te me kish ndihmuar,se ka shume kohe qe sjemi takuar.

 
ti je ylli qe te shoh cdo nate ti je jeta qe me mban te gjall te puth nje her si te jet fundi jetes por si te uth ku je ne fund te botes

Do desha te isha nje pike loti, qe te lindja nga syte e tu, te rreshkisja ne fytyren tende dhe te vdisja ne kraharorin tend.

 
Mund te harrohet fytyra e te dashurit por asnjehre puthja e tij!

 
sa shum te enderroj vetem nje here me lejo buzet ti shijoj

 
je si rrush e je si ftua vdeksha un per buzet e tua

 
puthja osht e embel fare nuk te lendon nese dikush te puth dije se te don

 
Dashuria është nje thesar i humbur që kërkohet nga njerzimi,i cili neve na kujton,pse ja vlenë me jetu!
I cili neve njerizimit na bënë të qmendemi nëse ne atë e fitojmë apo e humbim

 
Puthja eshte si uji me kripe,sa me shume te pish, aq me shume etje ke.

 
Mos shkruaj me dore mos harxho boje eja te une te puthe ne goje ...

 
Me puth me ledhato,me shtrengo,me perqafo
mi fal puthjet e tua
me thuaj te dua
puthjet e tua pa pushim
me kenaqin shpirtin tim,mi puth buzet me plot zjarr,se per ty madhi mka marr,e gjith kjo esht nje fantazi,ne jam ne zemren tende akoma se di.

 
sa shum kam etje qe ti puth buzet sa shum kam mall qe ti ledhatoj duart tua sa shum kam deshir qe te shikoj ne sy te them nje fjal te dua vetem ty

kur te biesh ne gjum...mendo sa te dua..mos bjer ne mes te shtratit...me ler pak vend mua...do te vij pas mesnate te te perqafoj...te te puth lehte qe mos te te zgjoj...

 
te puthi per met than te duaaaaaaa e me shum te puthura te them se spo muj me nejt pa buzet tuj,kis cimi elba

 
Ne mesin e nates ne terrin e zi un rri zgjuar dhe mendoj per ty kur ti je larg e nuk me flet me behet nata 100 vjet !!!

 
me kafsho fort sa te kesh fuqi derisa lotet te me rreshqasin ne sy derisa gjaku ne buze te me dal e kurre me malli per ty mos tme marr

 
Prishtina vend turistik
Gjilani vend simpatik
Prizereni vend i rinis
Ferizaji vemd i Dashuris..

 
e kam nje deshire, oh sa eshte e thjeshte vec nje here me te puthe e tjeter skisha deshte ...

 
prit prit moj bie ne gjum desha te te them se te dua shum naten emir e gjum te embel ta dergoj nje puthje qe te shoh ne enderr

 
dashuria eshte si sigaretta e ndesur duhet ta kapesh gjithmone nga ana e duhur se ndryshe digjesh

 
PA TY nuk më rreh zemra
PA TY s'më kalon jeta
PA PUTHJEN tënde
buzët e mia mbeten te shkreta

 
Ti me deshe seriozisht, ti me dogje marrezisht, ti me puthe rastesisht

Une te lumi ti te lumi me nje puthje na ze gjumi.

 
Mbi buze eshte nje puthje, mbi shpirt eshte nje vetmi, jam bota pa emer,kur prane s`me je ti!

 
Te puthesh me ty shpirt eshte si te pish uje deti, sa me shume te pish aq me shume ndjen nevoje.

 
Jane te embla fjalet e tua por jane me te embla puthjet qe i vodha buzeve te tua!

 
Eshte me e lehte te japesh nje puthje se sa ta harrosh ate.

 
Qetesia e nje puthje vlen me shume se 1000 fjale.

 
Nje puthje krijon nje histori te bukur dashurie, por poezia eben te pafund!

 
Puthje te njejta nuk ekzistojne, cdo puthje ka shijen e vet!

 
Te duash eshte te zgjedhesh, te puthesh eshte sigla e zgjedhjes!

 
Mund te harrohet fytyra e te dashurit por asnjehre puthja e tij!

Cfare eshte tjeter nje puthje: Vec nje apostrofe e kuqe mes fjaleve TE DUA!

 
Cfare eshte tjeter nje puthje: Vec nje apostrofe e kuqe mes fjaleve TE DUA!

 
Puthjet jane fjale qe nuk genjejne kurre
----------------------------------------
Dashuria është det, gjithkush mund të zhytet, por ai që s'din t’notoj, mund edhe të mbytet!

- Dashuria është e verbër, ç’menduria e përcjell!!

- Dashuria është një kopsht me lule nëse hyn aty dije se u ngule!!

- Dashuria është nje thesar i humbur që kërkohet nga njerzimi,i cili neve na kujton,pse ja vlenë me jetu!
I cili neve njerizimit na bënë të qmendemi nëse ne atë e fitojmë apo e humbim.

- "Dashuria e papjekur thotë: "Të dua sepse kam nevojë për ty", dashuria e pjekur thotë:
"Kam nevojë për ty sepse të dua".

- Dashuri mundet të jap vetëm ai që dashuron!

- Dashuri, një emer, emer që të therë në zemer që kur përmendet emri i saj lotët rrjedhin e vuajtja s’ka skaj.

- Dashuria e vërtetë është kur zemra dhe mendja jote thonë të njëjten gjë!

- Emer që duhet më shumë se vetvetja emer që e din e ç’është e vërteta,
që të benë njëmijë vjet të jetosh e të benë ç’do gjë ta gëzosh! Dashuria!

- Nëse më do me lerë të qetë që ta vërtetoj se a të dua me të vërtetë,
e nëse kujton se më ke fituar ky është një mendim i yti i gabuar.

- Dikur desha dikend, dhe ndoshta do ta dua, por si dikur dikend, asnjëherë askend.
Edhe pse nuk jemi bashkë , ende të dua dhe gjithë do të dua.

- Gjithçka që dëshiroja netë dhe ditë të tëra, ishte të të dashuroja me gjithë fuqinë e qenies sime.
Lutesha që të pranoje të qëndroje pranë meje deri në fund të jetës sime.

- Për mua e vetmja në jetë, në zemrën time, e kaluar, ajo që e deshta me të vërtetë.
Mos mendo se për ty poezia ime ka marrë fund, sepse fundi nuk i vjen kurrë edhe nëse ty s’të takoj askund.
Do të vazhdoj të shkruaj deri në fundin e kësaj bote dhe nuk do të harroj kurrë si më mashtroi dashuria jote.

- I shkruaj asaj që kurr nuk e takova, asaj që në zemër ende e mbaj dhe që nga fillimi e dashurova.
I shkruaj zërit që kurr se dëgjova, dashurisë që mbet vetëm në mendje, asaj që vetëm e ënderrova.

- I shkruaj një femre që e dua shumë, i shkruaj i shkruaj, doren s’mund ta ndalë, i shkruaj në megjes, ditën,
në mbrëmje, në mesnatë, i shkruaj dhe kur jam në gjumë. I shkruaj pa zemër se zemrën time e ka ajo të falur nga unë .

- I shkruaj në letra, por kujt nuk e di, Enigmes, ënderres që në foto se pashë, i shkruaj asaj për të cilen mbaj zi,
i shkruaj asaj që në të, në dashuri rashë.

- I shkruaj zemrës që mundohem ta përvetsoj, asaj të cilës dashurinë që kam ndaj saj nuk din ta kuptojë.

- Më fal zemër se ndoshta më flajet e mija të ledova , me fal shpirt se ndoshta nga dashurija të gjykova.
Më fal e dashur se veç për ty unë mund të jetojë, më fal Syri im se pa ty unë nuk dua të egzistojë.

- Mos harro: Se vetëm ty të deshta në këtë botë, mos harro se për ty mbrem su ndalen lot.
Mos harro se pa ty çdo gjë është e kotë, mos harro se të dua ma shumë se dje, sotë.

- Më kujto edhe kur të thojnë se nuk jam gjall, mos harro se as guri s’kishte plas ma parë.
Më thuaj një herë se kotë nuk ishte krejt ky vajtim , mos harro se ti je e vetmja lumturi në shpirtin tim.

- Mos lejo që të behem i dashurisë, edhe një viktim , më thuajë një herë,
se më don sa të dua shpirti im. Mos mendo se edhe nëse me Ty nuk jam, më beso se vetëm ty të deshta, me zemër të them!

- Edhe pse thonë se koha hakmerret me harresë ndaj kujtimeve, dashuria ime për ty kurr nuk do të zbehet.
Dhimbje e madhe për mua do të ishte t'i harroj ditët më të lumtura të jetës sime.

- Kam kërkuar një njeri si ti pjesën më të madhe të jetës sime, por ishte shumë vështirë ta gjeja.
Dhe befasisht u ktheva, dhe ti ishe aty.

- Kur të bie shi, dil nga shtëpia dhe leri pikat që bien të të prekin,
janë puthjet e dashurisë që prej shumë kohesh kam dashur të t'i jap.

- Çka të shkruaj kur s’kam as fjalë, nuk kam as zemër, se të gjitha ti kam falë!

- Lulet nuk mi pranove, tani më ke zemëruar, këtë gjest do ta kuptojë se dashurinë time ke refuzuar!

- Bie të fle, tek ti mendoj, në enderrat e gjumit ty të shikoj,
zgjohem në mëngjes ty të imagjinoj, për tërë jetën ty të dashurojë.

- Do desha të isha një pikë loti që të lindja në syte e tu, të jetoja në faqet e tua dhe të vdisja mbi buzët e tua.

- Dy pika lot' për dashuri, dy zemra që ndodhen ende në vetmi,dy zemra të arta, dy zemra të zjarrta,
e duan njëra tjetrën edhe pse jan të larta !

- Ç'të them tjetër ,tash përveç se mendo mirë. Më lër të iki nëse të pengoj ose : Të dua ,më thuaj.

- Çdo ditë po vdes nga pak, se dhemjen e kam afër e ty të kam larg. Kam prit e nuk ke ardhë,
pse s’më vrave ti, po më le të gjallë. Vonë është, vonë është për të qar, vonë është për të qesh,
vonë është përseri pran meje të jesh!

- Jetoj si në parajsë, në një botë krejt tjetër, nuk di se ç'bëj, nuk di nga shkoj.
Gjithmon një buzëqeshje më përkëdhel krejt fytyrën kur kujtoj syt e tu.
A nuk e vën re o e dashur se sa i dashuruar jam pas teje?

- Kur më dhe dashurine zbulova jetën, kur të dhashë vetën time zbulova lumturinë.

- Mbi detin e qet lundronte një flet . Mbi të shkruante të dua për jetë!

- Merre zemren time të shkret mbyte me durë tua pastaj knaqu në këtë botë se më s’të them të dua!
Se kjo zemër veç për ty ka rrah dikur, por ti këtë se kuptove kurrë!!

- Mos loto nëse shkoj e s'kthehem. Mos më pyet si jam, kur e ndien si ndiehem.

- Mos më pyet si jetoj kur më ke lënë vetë, mos kërko falje nga zemra që një herë e vret.

- Mos trokit më në dern time, se ajo është mbyll, së në zemrën që e theve kurr s’ke për të hyrë.

- Mos më thuaj, se më ke dashuruar, tash është vonë, shumë vonë për tu penduar.

- Mos më pyet për ato çaste që dikur me mua kalove, mos loto për fatin tonë qe ti vetë e shkatërrove!!!

- Në mendjen time shpalos kujtime një nga një ,në njëren nga ato e gjejë tregimin për ty ,athua ku je ti!?
A thua ënderr ishe ti!?

- Nëse nuk të thash se për mua je ti ajo që më fal buzëqeshje, ajo që më fal ngrohtësi.
Nëse s'ta shpreha dot sa shumë të dashuroj fajin e kish natyra qe si dha zemrës gojë.

- Një mijë poezi do ti shkruaj për ty ,por asnjëra s’bënë punë ,që të kthehesh tek unë,
mollë e ndaluar, e ndaluar për ne, qenka dashuria jonë, që u mbulua me dhe!!

- Tash nuk jemi afër, si dikur nuk jemi, përveç njëri tjetërit tjetër gjë nuk kemi!

- Të pres jashtë botës aty ku realiteti bëhet magji, të pres aty ku urrejtja bëhet dashuri,
ku lotët kthehen në rreze dielli. Të pres aty ku le krenarinë për gjithmonë, të pres aty ku zemra ime s’do të vuaj më!

- Sa të çmuar janë sytë e tu pas gjithë kesaj që kam parë. Sa e varfër është gjithçka që shohë, kur shohë sytë e tu.

- Si guxove që zemrën time të ma marresh ashtu, si rrezikove kaq shumë. Ke harruar çka të kam thënë!
Borgji me borgj lahet, sepse edhe zemrën tënde kam unë.

- Shumë të dua në këtë natë, eja e mos mbaj inat, mos u bë zemer e ngrutë, jeta është e shkurtë!

- Pa u lind po e braktis këtë dashuri, mos harro kur më the: Do të jetoj vetëm për ty, o ti dhe vetëm ti!
Ti je shkaktare për këtë vetëmi.

- Pa ty nuk mundem të rri, pa ty jeta më bëhet hi, pa ty jeta nuk mjafon, se zemra e ime e shkret vetëm ty të don !

- I thash lotit pse qan mu përgjigj: Për ty! I thash po boll qave pusho, ai më shumë rrodhi në sy!

- I thash zemres pse je merzitur mu përgjigj në heshtje: Jam lodhur duke pritur,
më tha me gjysëm buzeqeshje.

- E pyeta ç’kuptove nga dashuria? Më tha: Shpirtin e lenduar nga vetmia,
të gjitha përveç lumturise dhe ngadal fshiu lotët e mia.

- Pastaj në vetmi ngela në dhomë me shoqerin e lotëve në sy dhe me zemren e lënduar për një vajzë,
se nuk mund të jetoj dot unë pa ty !!

- S'kam besuar se më ik si era, s'kam menduar të jetoj pa ty,
s'besoj se erdhi pranvera derisa s'pushojnë të lotojnë këta sy !

- Në çdo hap në çdo vend dhe në gjum më bie ndërmend. Kur flej më duket të kam pranë,
kur qeshi më duket më shikon,
kur qaj më duket më pajton. Eja pranë meje !!

- Ti prap më thua se më don, por ti po shkon dhe po gabon. Si harrojë ata sy, si dhe lotët që të rrodhen ty!

- Ti me fajson për atë gabim, ti po hidhrohesh pa kuptim! Kujtohu se ç’po bën, dashurin tonë ku po e len!

- Kur rrjedh një lot besoje se e ka me të vërtet, kur vuan një zemer pa ty nuk rri dot e qet!

- Kur një zë i lenduar do që të tregojë diçka, dëgjoje me vëmendje se për ty shumë dashuri ka!!

- Kur një dhimbje thërret, mos e luaj më me tej por mbaje pran vetës dhe shëroje që andej.

- Kur dy sy të shikojnë të lenduar e me trishtim puthi e mbeshteti në zemër,
sepse ata janë sytë e mi, se ti je shpirti im!!

- A t'kujtohet ajo natë ,ajo natë e ftohtë, kur më le e dashur duke qajtë me lotë!
Mbaje fjalën e dashurisë kurr mos e harro bëhu besnike dhe gjithmonë beso! Por, prej ditës që s’të pash,
prej ditës që shkove, unë për ty mendoj por ti më harrove !

- Mos më veshtro e heshtur mos më kerko, të lutem më harro!! S’mësove të duash prandaj do të vuash,
> nuk do të jeshë më puthja ime nuk do të keshe më ledhatime. Të lutem shko, të lutem më harro !!

- A e ke provuar atë ndjenjë kur të vjen t’i thuash shpirt, asaj që e dashura jote s’është?
Kur i thua zemër asaj që nuk rri me ty, pranë, por zemrën me ty e ndan?!

- Ç'do ditë pa ty, është si një ditë pa diell. Ç'do mbrëmje pa ty, është si një natë pa yje.
Ç'do orë pa ty, është si një jetë pa ndjenja. Ç'do minut pa ty, është një minut si mos të isha në jetë.
Ç'do sekund pa ty, është si mos t’më rreh zemra.

- Deshirojë të shof me sy e të mos digjem mall për ty, vetëm ta dish se sa të dua s’do jetoje as një orë pa mua!

- Digjem, përvëlohem se të dua shumë, ditën mendohem, natën rri pa gjumë.

- Dua që sa më pare, kur të zgjohem një mëngjesë, pranë meje të të takoj ty. Ti je krijesë e veçantë e zemrës sime. Më mungon pa masë!!

- Dy zemra lindin, dy zemra qeshin, dy zemra qajn, dy zemra vdesin. Njeriu pa dashuri si nëna pa fëmi,
dashuria pa takim si Pranvera pa gjelbrim !!

- E dua edhe shiun tash. I mbyllë sytë dhe e ndjej ende çastin kur më preke në dorë.
Të shiqova turpshëm, e ti më buzëqeshe.

- E pash shkëlqimin e shikimit tënd në sytë e tu, rrezet e të cilit më bënë të ndjej dridhje të lehta nëpër gjithë trupin.
As që kam menduar se do të ndihem ndonjëherë ashtu si atë ditë.

- E plaguar zemra ime larg teje, i helmuar shpirti im pa ty ,
kur të takohemi përseri do t’ma shërosh plagen me dashuri!!!

- Eja me mua se ty të kam shpres, eja me mua se pa ty s’du të plakem dhe vdes.
Ti je djelli që mua më ngroh, ti je ëndrra që unë çdo natë e shoh!

- Eja ti mos vono, eja ti po te pres. Eja ti, vetem ti hapma qiellin!

- Është e pamundur të mos perëndon dielli, kur egziston nata!
Është e pamundur të jetojnë njerezit gjithmon kur egziston vdekja!
Është e pamundur të mos dashuroj kur egziston ti !!

- Fjalët e mija s’di sa ti i kupton, a din ti që zemra ime ty shumë të don !

- Isha duke pi qaj në ty kesh duke mendu,mu derdh qaji nga gota për pak kesh tu përvelu.

- Kujto erën e malit ,kujto erën e lehtë, kujto zemrën time që të don për jetë!

- Kur jam në mendimete t’kam pran zëmres sime kur rrugës heci, shkoj, veç për ty mendoj!

- Kur po e kqyri qiellin, po të shoh ty, kur po e kqyri diellin, po të shoh ty,
kur po e kqyri hanen, po të shoh ty. Ej, largou bre pak!

- Kur të pash më lindi simpatia.Kur më buzqeshe e dita se qenka dashurija.
Kur më fole e dita se do të më thuash: Të dua,
këtë e vërejta nga buzet e tua.

- Me gishta po shkruaj atë çka kam në mendje që të tregojë, askend për pos teje nuk e dashurojë !

- Më kujtohet dita kur të takova ty. Në zemrën time ndjeva ngrohtësinë e flakës që u ndez.
E ndiej edhe tash. Të dua.
Përgjithmon vetëm ty!!

- Më nxeht se në zjarr më shtrejt se liria, në shpirtin tim për ty qëndron dashuria.

- Mos e merr atë lule që ta falin brigjet po merre zemren time që ajo për ty digjet.

- Mos mendo se në ty nuk mendojë apo të harroj, vetëm ty të dashuroj!
Zemra ime rreh veç për ty se ty t'kam si dy sy!!

- Në zemren time është një bashqe,në atë bashqe gjindet një lule e ajo lule m’je ti !

- Nëse nuk të thash se për mua je ti ajo që më fal buzeqeshje ajo që më fal ngrohtesi,
nëse s'ta shpreha dot sa shumë të dashuroj fajin e kish natyra që si dha zemrës gojë!

- Nëse ti më don ma thuajë të vërtetën, s'do ta jap veç zemren por por ta jap dhe jetën.
Nëse ke zemer ndaje bashk me mua, nëse ke fjalë, më thuaj të dua!!

- Nuk di. Nuk njoh. Nuk dua të kuptoj. Nuk dua veç... të harroj!

- Nuk di shumë, por e di se ti je arsyeja pse unë jetoj. Kur ma dhurove dashurinë, më mësove se si duhet jetuar.

- Nuk e di ndryshe si ta përshkruaj këtë ndjenjë përveq me fjalët se,
kur unë jamë pranë teje thjesht fluturoj në lartësitë hyjnore dhe ndihem si krijesë më e pasur në botë.

- Një ditë më pyete: Kë dua më shumë?! Tu përgjigja: Jeten time. Ti ike duke qarë pa e ditur se ishe ti "Jeta ime" !!

- Oh po po, e imja do të jesh,duart e mija kane me t'zhvesh...,
oh po po,une veç një gjë e di, të gjithë do t'na kenë lakmi.

- Pa ty hëna nuk ka dritë,pa ty djelli nuk rrezit,pa ty jeta ime nuk ka kuptim se ty të dua ,
veç ty shpirti im !

- Puthja! Dy herë hyra sot ne dush, dy herë dola i tharë. Puthjen që më le në gushë nuk desha uji të ma marrë!!

- Puthjet më të ëmbla ti mi ke dhuru jeten ty ta fala kur më the: Të du!

- Që nga hera e parë kur unë ty të shikova, nga ato momenente unë në ty u dashurova !

- Sa kam deshirë të lahem me ty në kadë të më reshqasish mbi trupin tim ta ndjej aromen tënde ..
miss you .. puthje zemër!!

- Se gishta si ata kurre s'kisha parë, zemren të ta krehin radhë më radhë.
Të të puthin shpirtin, buzë si ato
s'kisha ndjerë, dehje si ajo s'më kish ndodhur tjetër herë!!

- S’pata kohë të them: Të dua, se më ndalen buzët tua që gjithmon tash po më shfaqen sikurse diten edhe naten!

- Sytë e tu aspirin, goja jote ampicilin, durt e tua andoll , zëri yt i ëmbel sirup për koll.
Deshta me të tregu ,se je ilaq për mu !!

- Shiu rrjedh nga qielli,uji nga deti, më dhuro një puthje se nuk bëhet kiameti !

- Të dua pa masë të dua pa mbarim të dua më shumë se sa shpirtin tim.

- Të dua ,të dua për ty do të vdes por ti a më don mua? Përgjigje po të pres!

- Të dua me shpirt ,të dua me zemër dëshirojë të kemi të njëjtin mbiemer.

- Të dua si vetë vetën nuk gënjej në dashuri, përgjithnjë të jesh e imja dhe e vetmja lumturi!!

- Të dua - shqip, Je t'aime - frangjisht, Ik hou van jou -flamisht ,Jeg elsker deg -norvegjisht,I love you -
anglisht,ich liebe dich-gjermanisht …,të dua seriozisht.

- Të falënderohem për atë që më the “PO” si dhe për kujtimet e mrekullueshme që edhe sot në zemrën time shfaqin lumturi.
Të falënderohem për buzëqeshjet tua dhe puthjet. Të falënderohem për dashurinë tënde.

- Të kisha qen shqiponjë të kisha fluturu, kisha ardh tek ti një puthje ta kisha dhuru,
në sy të kisha shiqu dhe me mall të kisha përqafu !

- Ti je një dëshirë magjike që çdo një deshiron të ketë, dëshira ime u plotsua se të kam ty për jet.

- Ti je një ënderr e nates, shumë herë për ty ënderroj, kur vjen në ëndrren time dijë se shumë të dashurojë.

- Ti je ëndrra që ëndrroj ti je shpirti që më mban, të takova dhe më ike tash të ndjejë që s’të kam pran.

- Ti je shpirti që m'frymon fryma jote gjall më mban, ti je hana që ndriçon rrezet tua dritë më bajn.

- Ti je shpres ti je gëzim ti je loqka e shpirtit tim të kam hënë të kam diell të kam zemer të kam shpirt
të pres me shpresë me pa durim që t’më bëhesh fati im.

- Të ëndërrosh një Princeshë është mrekulli, por të dashurosh një Princeshë është e pa përshkrueshme. Princesha ime!

- Ti je zogu im i dashurisë. Do të dëshiroja më shumë se gjithçka tjetër në botë, të jem pranë teje.
Kur ti je largë meje, jamë sikur zogu pa një krah.

- Ti s'vjen, koha është ndaluar unë qaj për ty retë qajnë për ne!

- Unë e di se dashuria e jonë ashtu siç është, është më e fortë se vet ne, është më e fortë edhe se gjithë të tjerët.

- Veç një herë,veç një herë do të doja të t'puthja veç një herë,
veç një fjalë ooo veç një fjalë do të doja të t'thoja o mojë vajzë,
do të doja të t'du, vetëm ti je për mu,dua të ledhatojë e të përqafojë!Do të doja të fluturojë lart në yje të vallzojë,
me ty do të doja jetën ta kaloja!!

- Veç një çast do doja,veç një çast zërin ta dëgjoja,do të doja veç fytyrën ta shikoja,
do të doja veç një çast me ty të qëndroja,
do të doja veç një çast puthjen tënde ta shijoja.

- Afrohu dhe më ngroh zemrën që për ty po vuan, afrohu dhe largo dhimbjet që aq gjatë më munduan!

- Afrohu më afër dhe në sy më shiko, afrohu dhe më thuaj një fjalë, më thuaj që më do!

- Afrohu ngadal dhe më fal ngrohtësin. Qëndro me mua që të kemi dashurinë!

- Asnjëherë me gisht guri s’mund të gdhendet asnjëherë me fjalë mali s’mund të shembet,
por një fjalë e hidhur zemren mund ta thyejë shumë lehtë. Dashuria me fjalë mund të vritet.
Çdo gjë thyhet dhe ndoshta prap ngjitet por një zemer kur thyhet një herë smund të ngjitet sa të ketë hënë dhe diell.

- Atëherë shko të lutem, gjeje fatin tënd. Pse qan tani kur është vonë dhe që mbaruan të gjitha me ty!?
Dëshiroj që ti ta dish se unë dhe ti ishim dikur por nuk do të jemi më kurrë bashk.

- Dashuri, kaq ditë që po të pres, bie shi, e di, dhe qielli derdh trishtim. Si mund të rroj pa pakëz diell,
si mund të rroj unë pa ty jeta nuk ka kuptim.

- Dashuria ime për ty do të mbarojë atëherë kur një piktor i verbër do të arrijë të pikturojë zhurmen,
e një petali trendafili që bie mbi tokë ngadalë.

- Deri kur në vuajtje, deri kur në vetmi, deri kur zemra ime të shpresoj për ty!

- Dikur jetoja për ty dhe syt e tu dhe të doja aq sa s'duhet njeriu. Të gjitha i bëra të ishe në prehërin tim, dhe ishe!
Por lumturia kishte marrë rrugë tjeter tash neve na mbet vetëm pikllimi. “ Ik largoju nga unë, nuk jam për ty! “

- Disa njerëz thonë se dashuria jonë është plotësisht e gabuar dhe se ne duhet të shiqojmë jetën më realisht.
Ata thonë se gjasat për ne janë tejet të pakëta! Pyetem, athua çka shohin sytë e tyre.
As që e dijnë ata se si ndihem unë pranë teje dhe as që kan me e ndier këtë ndonjëherë.
Thjesht disa njerëz Zoti i ka dënuar të jenë të liruar nga ndjenjat.

- Do të vdes me zemer të thyer, nga ti jam e zhgënjyer! Se ti më vrave pa mëshirë!!

- Duke të humbur ty, humba dhe veten.Tani nuk mund ta gjejë dot as njëren e as tjetrën !

- Dhe pse e kam kaq të vështirë, po të përze nga zemra ime,
më mirë ndriço si yll i largët , dhe më dil veç në ëndërrime.

- E di, se dimri do të shkojë dhe vera vjen përseri , dot m'kërkojh derë më derë , por s’do të jem më aty.

- E kam frikë të mbes në vetmi se të dua dhe ti atë e di. Dhe nëse ty stë kam këtu atëherë nuk mundem më me jetu!!

- Edhe kënga e bilbilit pa ty më duket vaj! Edhe nëse gezohëm pa ty më vije të qaj!
Edhe pse ike nga jeta s`të ndaj!Kujtimet me ty në zemër i mbaj!

- Edhe nëse kurr më nuk më thu se më don edhe nëse kurr nuk më fol edhe nëse më thu shko në RR.S
te unë do mbetesh qysh je kanë që nga biseda e parë që kemi bërë!

- Edhe pse më nuk kam ndjenjë dashurie, mallin e respektoj.
Respekti për ty është e vetmja ndjenjë që më ka mbetur brenda meje dhe nuk po dua ta zhduk.
Dhe malli në këto momente nuk po më lë vërtet të qetë.

- Është e leht të gjesh një të dashur dhe të ruash një mik, por është e vështir të gjesh një mik dhe të ruash një të dashur!!

- Gjumi nuk më zë, nuk më flihet, pa ty e dashur nuk më rrihet.

- Hape qiellin për mua sillma dritën e diellit, hape qiellin dhe retë do të ikin. Do të shkrihen larg,
diku larg përgjithnjë po unë dua që diellin të ma sjellësh veç ti.
Si mund të jetoj pa pakëz qiell? Si mund të jetoj pa ty?!

- Ike ti dhe diçka u këput brenda meje. Buzëqeshja ime pa gaz u bë dhe dielli u fsheh pas një reje.

- Ishe e vetmja në jetën time me të cilin une ndaja gëzime.
Ditët që së bashku kaluam më duket se shumë shpejt perënduan.

- Jam shumë i brengosur zemra më loton shpirti im i lodhur ty të kërkon.

- Jemi aq larg sa duhet t'kaloj male e dete të vij tek ty, të të gjejë.
Jemi aq larg por në çdo çast si mjegull e lehtë ti qëndron mbi mua ti det herë i qetë, herë i trazuar.

- Jo s'kam dashur asnjëherë të mashtroj një vajzë, por si mund të të fitoj kur ti më rri larg.
Nuk e di se ç'mund të bëj të më dashurosh, pak më shumë ti duhet te më mendosh!! Nuk e njeh në sytë e mi,
ty të dashuroj, pres me ankth që ti të vish, veten po shkatërroj.

- Këtu jam dhe po pres që pran meje të ulesh. Eja dhe zbukuroje dashurinë, bëje si një kuror lulesh!

- Ku shkon e dashur? Midis dy botëve, midis dy jetëve, njëra e lënë, tjetra e pa nxënë ku shkon e dashur?
Ëndesh rrugëve si hije me bukuri perëndie, natyrë pranvere për rrethë për ty asnjë shije!!

- Ku mbet dashuria jonë, më thuaj ku shkojë!!! Kaq shpejt për të u bë vonë, unë nuk e kuptojë! Ti më ike pa e ditë,
më le vetëm kur nuk e kam pritë, tani sillem posht,lart,mbrenda unë e ndiej dashurinë e zjarrt.

- Kur t’u afrova në fillim desha vetëm të lozja.. Tani që të njoh nuk jam i denjë për ty!

- Kur erdhe ishe plotë gazë, kur me shiqove me dhe fuqi, kur më përqafove me dhe besim.
Kur hyre në zemren time fjales dashuri i dhe kuptim !!!

- Mallin e kam rujt në zemër ka shumë kohë unë s'të kam parë, syt' e tu s'i kam harruar të dua si më parë!
Ndaj mos guxo te ikësh larg, jo, jo nuk dua të vuj për ty, se do ti fal çfar' kam mojë vajzë që përherë të jem me ty!!

- Megjithatë po të uroj, u bëfsh prapë yll e lëshofsh nurë, më pas besoj se edhe për mua,

- Mbi ndjenjën tonë ra deborë, gjithçka më tutje është e kotë pra lamtumirë,
veç lamtumirë, se mirupafshim s'të them dot!!

- Më kujtohet dita kur të takova ty. Ndjeva diçka që kurrë më parë nuk kisha përjetuar.
Dëshiroja ta ndal kohën. Ajo ditë me shi,
e ne të dy për një çast të strehuar.
Dëshiroja që kurr të mos ndalet shiu që mua më sjelli gëzimin më të madhë të jetës.

- Më lerë të të prek flokët, ngadal ti ledhatoj. Më lerë të të them një fjalë, të them: të dashurojë!

- Më premtove se gjithnjë do të jesh pranë meje. Gjithnjë do t’i mbaj mend kujtimet që i krijuam së bashku.
Kisha dashur që kurr të mos përfundojnë ato ditë.

- Mos i hap krahet që të fluturosh. Hapi krahet që të më përqafosh!

- Mos më rri larg sepse sytë lotë më pikojnë. Më shiko me vëmendje, shiko dy sytë që t’dashurojnë!!

- Mos m'largo nga zemra,kur të largohem nga syt,mos ma mbyll deren,pse s’jam fati yt!
Mos m'thuaj jeto kur jeta është trishtim,mos m'thuaj të qeshi kur nuk kam gëzim!!

- Mos më thuaj me zë të mekurm, se jeta është një ënderr e kotë sepse shpirti i fjetur është një shpirt i vdekur!

- Në asgjë tjetër s’mendoj kur syt e tu i shikoj. Dhe i qetë kurr nuk rri sepse mendimet më shkojnë tek ti.

- Në çdo hap në çdo vend dhe në gjum më bie ndërmend. Kur flej më duket të kam pranë,
kur qeshi më duket më shikon, kur qaj më duket më pajton. Eja pranë meje !!

- Në ëndrrën time ishim vetëm ne të dy. Unë që u dashurova te ti, por ti këto nuk e kuptonte sepse ishe largë meje!
Desha të afrohna por ti u largove prej meje. Sa u zgjova prej gjumit ti ishe ikë diku ku nuk të gjeja ty.

- Në këtë natë me shi malli më ka marrë për ty. Në këtë natë me shi unë mendoj për ty.
Në këtë natë me shi eja mos më le në vetmi, se zemra ime të don vetëm ty!

- Në mes të natës erdhe ëndërrat mi prishe ti, për mua ishe e vdekur e humbur në gjithësi.
Më ler të qetë të lutem gjumin ti mos ma prish, qelqi njëherë thyhet nuk ngjitet sërish!
Dëgjoje pikëllimin që shpirtin ma copëton që bie bashkë me shiun sytë m'i mjegullon.
- Në mesin e natës, në terrin e zi, unë rri i zgjuar, dhe mendoj për ty! Hapi krahët lartë në qiell,
ti për mua je diell, por i lumtur prap nuk jam, se ty afër nuk të kam!

- N'vendtakimin tonë të pres si gjithmonë, por ti më the: Mos më prit atje!Përsëri të pres,
i jap vetes shpresë, pasi jam zotuar, kemi me u takuar! E di se do t'vish, e di se s'mund të rrish,
e di se gabon pse ashtu e vepron. Kaloi kohë e gjatë, u bë ora natë tani është vonë,
s'erdhe si gjithmonë! Mendoj i vetmuar: ndoshta je penduar. Më duket do t'pres, i jap vetes shpresë.

- Nëse duhet do t’jetoj me lëndimet e tua por unë kurr s’do të vdes, jetoj se të dua!

- Nëse sonte dalim bashk dua të jesh më e mira.Veshu mirë e për merak, shoqet po ta kan inatin.
Ja kan nis e po flasin,shumë e vogël e çfarë fati !? Mos beso ti fjalë të kota, mos beso çka flasin bota,
beso veç fjalët e mia se më dogji dashuria!

- Nëse vendos të më lash, lem kur bjen shi, sepse kështu nuk i shef lotët e mi,
vendos kur është mjegull dhe vjeshtë, kështu nuk më shef të merzitur edhe e kam më let që të vdes.

- Nuk mund të mblidhen gjethet e vjeshtës, e nganjëherë as shpirtërat nuk e gjejnë udhen e kthimit.
Unë nuk e kam gjetur akoma, ndaj endem ngadalë në vende që kam parë, e atje, atje më vështrojnë.
Ajo çka shohin sytë është formë, jashtë e brenda saj unë endem, shpirt!!
- Nuk po të shkruaj për të t'thënë se të dua shumë, jo as për të t'thënë se për ty po derdh lot në këto momente.
Ajo që sot më shtyn të shkruaj është malli që kam për ty. Vërtet në këto momente po ndjej mall.

- Një ditë kur te zgjohesh mos lag sytë me lot dikush që të tregon që s’jam më në këtë botë.
Mos pyet: Se si vdiqa por pyet si jetova si me kaluan ditët e fundit që pa ty kalova!

- Pa ty bota e humb kuptimin, pa ty jeta e humb drejtimin, pa ty loti im po e ujit token,
pa ty dhimbja po ma qan koken. Me ty nisa drejt jeten por e humba edhe vetë vetën për mua s`mbeti tjetër veç ënderr e vjetër!

- Pastaj buzëqeshja ime shkoi atë natë së bashku me ty. Ti u ktheve por ajo jo,
morri rrugën e pa njohur për të than ty lamtumiren e fundit dhe ditëve që dikur i kaluam bashk me ty.

- Pata një ëndërr në jetën time, dhe mendoja se kurr nuk do të përmbushet.
U përmbushë ditën kur të takova ty. Më kujtohet kur e përjetova përqafimin tend.

- Për ty e dashur shumë po mendoj dhe as një çast nuk mundem të të harroj. Pse kështu po ndodhë as vet nuk po e kuptojë,
ndoshta bukuria jote aq shumë po më tërhek sa që për ty mund të falë edhe këtë jetë.

- Përse sonte yjet nuk shkëlqejnë! A thua edhe ata mungesen tënde e ndjejnë !
Të lutem mendo pak për mua dhe në zemren tënde ruaj pakë vend për mua!!

- Po ti ku më je, në ëndërr a më sheh?
Kur ika veç ty të mbarta me vete se nuk e dija se sa orë zgjaste rruga nga Dashuria në Dashuri.
Kur ika ndjenjat nuk i zhvesha dot, si lëkurat vitaminoze të portokallit.
Ku jam? Ku je? Nuk e di !!

- Pse erdhe kaq vonë?! Pse erdhe kaq vonë tek unë, kur gruri u korr e në fushen e tharë mbeti vetëm kashta?

- Pse erdhe kaq vonë?! Pse erdhe kaq vonë tek unë, kur edhe dera e fundit u mbyll. Dhe dimri të la përjashta?

- Pse kjo Zemra ime kërkon dashuri prej teje? Të lutem kthehu përsëri dhe rri përgjithmon pran meje!

- Pse më rrah shpejtë zemra kur flas me ty, pse më rrjedh loti kur mendoj në ty?!
Pse një herë nuk mu afrove pse buzen tënde nuk ma dhurove?! A e din se të mbaj mall, a e din sa më mungon.
Ah shpirtë, eja më ledhato, eja me dorën tënde më lemo.

- Pse moj vajzë të mbaj në zemër, si më hyre kështu në shpirt?! Si mendjen ma ke tërhjek?!
Pse në mua nuk ka më hapesirë por vetëm ty aty të ndi? Do të kalon koha, do të rrënohet gjithësia,
do të përfundon jeta por ti nga unë do të mbetsh ajo, gjithë e vërteva.

- Pse të desha ty ?! Sepse ti prure tek unë thesarin e rinisë sime që une e kisha kyçur.
E kyçin e kisha fshehur,harruar e humbur diku. Si munde ta gjesh ti?

- Por ti shumë shpejt shkove të gjitha i harrove. Tash të pres këtu që të jesh me mu.

- Rrija netëve pa gjumë, mendoja për ne, për fjalet që thoshe dhe këtë se di përse.

- S`arrija të kuptoja pse kaq shumë të doja. Nuk e kuptoja pse nuk flija dhe në shtrat të mendoja.

- S'besoj se do të lëndohesh shumë, ti ende s'din ç'është dashuria, ndaj s'mundë ta kuptoje dot , prushin e ndjenjave të mija.

- S'kam besuar se më ik si era, s'kam menduar të jetoj pa ty, s'besoj se erdhi pranvera derisa s'pushojnë të lotojnë këta sy !

- S'kam dashur kurrë të të lëndoj se të kam dashur sa s'ka më, po ti më ikën më largohesh, ndaj dhe une ika e po të lë.

- Shiko sytë e mi dhe do të gjesh dashurin. Qëndro pran meje dhe do të falë lumturinë.

- Shumë e rëndë jeta pa ty, s'më ndalen lotët në sy. Zemrat tona më s'bashkohen as këto plagë më nuk sherohen.
Nëse këto rreshta i lexon, shkrimin tim e dikton, vetëm në mua pak mendon, dhe e din se zemra ime ende të don!!

- 1+1=2 të dua vetëm ty! 5+5=10 të dua për jetë! 1-1=0 ment mi morre sherro! Ndaq me plus ndaq me minus, ndaq pjestim,
ndaq barazim të dua shum o Shpirti im!!

- Deri kurë në vuajtje, deri kurë në vetmi, deri kurë kjo zemra ime do të vuaj për ty !

- Dhe nëse kam lënë diçka tek ti, një ndjenjë të vogel dashurie apo respekti, të lutem mbroje, mos e fshij nga kujtesa jote.

- Dy lule qelin ato herë do kur do thahen,por zemrat tona kurr nuk do të ndahen.

- Nuk premtoj te te dua perjete sepse asgje ne kete bote nuk eshte e perjetshme,
por premtoj qe nuk do te heq dore nga dashuria per ty nje çast para se perjetesia te mbaroje..

- Dy zogjë jemi një shpirt e kemi,më vjen shumë keq e dashur që afer s’jemi.

- Dy sytë e mi rrjedhin vetëm lot ngase jemi larg njëri tjetrit dhe s`të përgdhel dot.
Zemra ndjen dhembje dhe më s`ndjen gëzim ngase ti më mungon në krahrorin tim.

- Eh, sa e sa orë e ditë më ikin duke të menduar ty,
netëve përpilitem dhe ndjej shtërngimin në zemër lotët më rrjedhin pa pushim deri sa bien rrezet e diellit mbi dritaret e dhomes sime,
atëherë lotët teren nga ngrohtesia e rrezeve mbi fytyren time.

- Edhe pse je larg edhe pse je larguar me sy nuk të shohë me zemër të dua,
po të pres me vuajtje e me vaj,dashurin ton në zemër e mbaj!

- E kam një dëshirë, oh sa është e thjeshtë me ti puthë buzët tjetër s'kisha deshtë.

- Edhe pse tani ne jemi larg njëri tjetrit,unë përseri të dua dhe ashtu do mbetet !

- Kur mbi varrin tim fillon punimi, kur mbi kokën time fillon vajtimi, kur mbi varrin tim vëndohet kurora,
atëherë dije e dashurse për jetë të harova!

- Sa mundem të shoh, syte e mi ty do të kërkojnë, sa mua më rrah zemëra, ty do të kujtoj!

- Sonte shoh një dorë që s'më bindet, shoh dy sy që të kerkojn,
ty e dashura ime dhe ndjej një zemër që ndoshta s'më përket mua,
ndjej dashuri që më përbin krejt trupin dhe pastaj shpirtin, mendimin,
gjakun, nervat dhe çdo qelizë të qenies time.

- Dashuri ,dashuri, nuk thuhet kotë se fillon me puthje dhe mbaron me lotë!

- Ta fali si kujtim shpirtin tim. Nëse shpirti s’të mjafton ta fali syrin që për ty loton.
Me lot në faqe me lot në sy , me zemër të helmuar mendoj vetëm për ty.

- Gjithënjë të kujtojë ,kurr s’të harrojë se nga zemra ime nuk mundem që të largojë .

- Jam unë që të thërras me zë te shurdhër dhe vuaj brenda vetes këtë dashuri. TË DUA me shpirt.

- Kur të ndihesh vetëm dhe të mos kesh qetësi vëre doren në zemër për mua pak mendo ulu pranë dritares dhe hënen shiko
atëherë unë nga larg do të ndiejë se vërtet më do,
tek dritarja do vrapoj ngre kokën dhe hënen shikoj dhe atje larg në qiell në largesi do të bashkohen shikimet tona plot dashuri.

- Le të fryjë er' e ftohtë, s'ka ç'më bën dimëri mua: Dashuria më mban ngrohtë, se pushtoj atë që dua.

- Me ta dhuru një lule ,lule ti je vet. Me ta dhuru një puthje nuk mundesh me fjet.
Unë të them të dua e ti s’më beson, pyte zemren time ajo të tregon !

- Me ty më qeshte zemra edhe kur ajo qante, me ty më ngrohte dielli edhe kur biente shi.
Ty të besoja edhe kur më gënjejshe.Me ty bisedoja edhe kur ëndërroja !!!

- Më duket sikur të gjitha fjalët para teje janë të kota! Dhe dal nga kjo gjendje,
e bie përsëri, e si mund të jem i qetë kur në zemër je ti?! Prandaj shko moj vajzë, shko ti prej këtej, largohu...

- Mos mendo se të kam harru, mos mendo se tjetër du, mos mendo se zemren time tjetër kush ka me gëzu.

- Në ketë natë të qetë pran dritares qendrojë,shiqojë yjet në qiell dhe për ty mendojë.

- Në lule me erë putheshim ngaherë, dhe si burr' e grua losnim nënë ftua.

- Në ëndrrën time ishim vetëm ne të dy. Unë që u dashurova në ty,
por ti këtë nuk e kuptoje sepse ishe largë meje…Desha të afrohna por ti u largove prej meje.
Sa u zgjova prej gjumit ti ishe ikë diku ku nuk të gjeja ty.

- Nësë do të më marr malli për ty do ta gjej, ta shuaj në skutat e kujtimeve të mija që i ruaj të pastra.

- Nëse e don Bukurin, atëher mos më duaj mua, sepse ka tjer që jan më të bukur se unë. Nëse e don menqurin,
atëher mos më duaj mua, sepse ka tjerë që jan më të menqur se unë. Nëse e don pasuri, atëher mos më duaj mua,
sepse ka tjer që jan më të pasur se unë. Por nëse e don dashurin, atëher duam vëtëm mua,
sepse nuk ka asnjë që të dashuron më shum se unë!

- Nëse ngjyra më mungon do ta prejsha gishtin tim e me gjak që më pikon do ta shkruaja ketë kujtim.

- Nëse për mua mendon një e-mail ma dergon. Nëse me zemër më don thirrem në telefon,
zërin ta dëgjoj dhe të tregoj që shumë të dashuroj, kurr nuk të harroj!

- Ngado që e hedh dorën të parfytyroj se të prek. I prek ato flokë tua të gjata,
atë trup të bukur mendoj se jam i ulur mbi prehërin tënd dhe ngadalë më perkëdhel.

- Nuk më duhet kjo jetë nuk më duhet kjo rini, kur s'të kam afër meje gjithmonë do të vuaj për ty!

- Puthjet më të ëmbla ti mi ke dhurua, jetën ty ta fala kur më the të dua.

- Sa e ëmbël është jeta, sa e ëmbël është rinija por më e ëmbla qenka dashurija !

- Të lutem shko pa lot në sy, të lutem shko se s’jam për ty! Të lutem shko koken mos e kthe,

mos më shiko më se ti vet më parë nuk deshte më. Dashuria jonë u zhduk si dielli në përendim,të lutem shko se më s’ka kthim !!.

- Të jetosh çdo çast kur një pjesë e qenies tënde jeton larg dhe aq më keq kur e di që s'të përket aspak.
E ç'rëndësi ka për mua, veç ekzistencës tënde!?

- Të vështira janë ditët kur syri loton, zemra nuk e gjenë ngase ka shumë largë ate që shumë e don !

- Ti ndoshta imagjinon çdo të thotë të duash dikend në heshtje, në këtë largësi të mallkuar,
të mendosh dhe të kalosh ditët përgjysëm.

- Unë do të dua deri në përjetësi vetëm ty dhe këtë fjalë do ta mbylli brenda në shpirtin dhe kurrë s'do ta tradhëtoj veten time.
-----------------------------------------------------------------
NE ORA 5 50 ME THE LAMTUMIR ,LAMTUMIR PER JET,PERSE NUK E DI POR DESHIROJ TA DI
,MOS NE ZEMREN TENDE,KA ZA VEND TJETER DASHURI,E PREJ ASAJ DITE FAQET E MIJA ME
LOT,E TE MALLKOJ ,TY O IDIJOT,KU E LE PREMTIMIN,O DJAL QE MA DHE,JE DUKE E SHKEL, AS
PAK SPO E SHE,SE ME DO VEQ MUA ,NE DASHURI U BETOVE,QE I DO TJERAT KURR SME
TREGOVE,ZOTI TE DENOFT ,QE ME LE TE VETMUAR ,POR MUA EDHE ME SHUM ,NJERIUT TE PA BES
QE I KAM BESUAR
 

Nga bleona


--------------------------------------------------------------------------------

 

sod ket dit me zemer te uroj shendet e lumturi qdo dit te uroj drita allahut
rrugen na ndriqoft gjeneti stacioni i fundit per ne qoft

te kisha ni thik zemren me captu ne vend te gjakut del fjala te
duaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

ndoshta sjam e bukur ndoshta sjam simpatike por mjafton qe e kam zemren besnike
mos e rrit mendjen se kerkushi nuk je fundi fundit per mua zero je

nga ilirja
 


--------------------------------------------------------------------------------


Pse me lendove
kur me the se me dashurove
por un prap te dua
dhe pse ti u talle me mua


--------------------------------------------------------------------------------

kur jeta nuk jetohet,kur i dashuri te fejohet,kur zemra rrjedh gjak te zi,ashtu
ndjehem un pa ty.

Lere lotin tim te pikoj i qete,mos me kerko ne enderr se smund te me gjesh,mos me
kerko me se gjithcka ka mbaruar,jeto i lumtur me ate qe je fejuar.

Nje dite dielli me pa dhe me pyeti:nese kaq shume te mungon,pse se harron?,kurse une
iu pergjigja:A mund ti diell te jetosh pa qiell?

nga voglushja


--------------------------------------------------------------------------------


veq hi, dal shpejt,skam koh me nejt,
ti la ty krejt, krejt jeni tu rrejt,moti ekam vrejt,
ma mir shkoni gjith me flejt..ciao!!

nga Dede
 


--------------------------------------------------------------------------------

S'kam Lindur Me Vujt
Jam Msu Me Lujt
Kush Asht Viktim Duhet Mu Rujt

nga Dedë
 


--------------------------------------------------------------------------------


Nje Lot Per Ty, Nje Lot Per Mu...
Sa te Jam Gjall S'kam Met Harru...

nga Dedë


--------------------------------------------------------------------------------


Buzqeshja jote me thot te dua..
Shikimi yt me tregon se smun pa mua..
Si qershi ishin buzet e tua..
i prita e i prita qe tme puthin mua..
Ti me bere Zemren shkrum..
Dua qe tme thuash Te Dua shum..
Ne boten te humber dhe pa shpres..
Sa shum deshta qe te vdes..
Kur e qeta ENJGULIN qe e kerkova..
Vdekjen me nje her e harrova..
Perqafimi yt me jep ngrohtesi..
Tash pe sho qe esht dashuri..
Vetem nje nga mendja sme hiqet..
Zemra jote per mu a po diqet?
Qfar mendim ke per mua?
Shka ndjen ti me te vertet per mua?
Dua qe tma tregojsh te verteten..
Pe shoh se pa ty nuk mund ta jetoj jeten..
Pa syt e buzet e tua jam e humber..
Kjo dashuria jon esht shum e bukur..
Dashuria jon duk dua qe te shuhet..
Kur nuk do te na humbet..!!

nga VajzaBabit


--------------------------------------------------------------------------------


Engjuli im
Endroj te gjej nje Njeri se e kupton fjalen dashuri.
Te shoh at dashuri ne syt e ti.
Endroj te perfundojn ditet se me vetmuan.
Te takoj dikend se me nje ZEMER nuk luan.
Te zgjohem me nje gezim ne mengjes.
Te di se me at dashuri dua te vdes.
Endroj nje njeri se me don dhe me gabime.
Endroj nje Engjul per tja falur zemren time.
Endroj te me shtrengonte fort ne gjirin e ti.
Por ku esht aj engjul ne ket dit te zi.
Aj engjul se dua tja lexoj deshirat nga buzet e mira.
Veq ket engjul e kerkoj skam tjera deshira.
Ndoshta aj do me gjen se Zemren e kam hapur per te.
Po shpresoj, se ne endra per nat e kerkoj me ze.
Te pres Engjuli im deri ne fund te jetes te pres.
Se kam deshir te jam pran teje deri sa te vdes.

nga VajzaBabit


--------------------------------------------------------------------------------

 

I dua syt e tua te shkruar
qe kurr nuk do te jen te harruar
Buzet e tua te embla si qershi
kur i puth e ndjej qe me don vetem ti
Ma treguan nje Ndjej,
qe shum me pelqej
Me than se shpirti yt pa temin nuk jeton
me than se zemra jote timen shum e dashuron..!!
 

nga VajzaBabit


--------------------------------------------------------------------------------

 

Zemra ime vetem ty te dashuron
kjo do te thot se jeta pa ty nuk vashdon
Per ty loqka ime e jap jeten time
Ket e bej se te dashuroj
Dhe nje ta dish se kurr sdo te harroj

nga VajzaBabit
 


--------------------------------------------------------------------------------


Te du per jet
Ti je dashurija e vertet
Te lutem zemer mos me le ne vetmi
Ti e din qe pa ty nuk mun te ri
Sa e sa te kam kerku
E tash zemer mund te them se sa te du..!!

nga VajzaBabit


--------------------------------------------------------------------------------


Kur te pash per her te par
Nuk mujta ta them asnje fjal
Deshta ti puth buzet e embla
Se sa her i kam ne endrra
Me dukeshten sikur ishin mjalt
Po te them shkurt ti je djali ma i art..

nga VajzaBabit


--------------------------------------------------------------------------------


Kta njerzt me dy ftyra
dosti jem veq seri i kqyra
Kan mbet pa besim
E jan mbet me trathtim
Ku jan mbet shqiptart e vertet
Qe ta japin besen per jet..!!??!!

nga VajzaBabit


--------------------------------------------------------------------------------


Zemer me mua kshtu nuk te shkon
A e din bre djal se jeten ta baj monoton
Ti e ke tradit te luash me nje femer
E un baby ta plasi at zemer
Kadal bre djal mos luaj shum
Se ta baj veten tollusum..
 

nga VajzaBabit


--------------------------------------------------------------------------------

 

Kur ne dy u njoftum
Zemra ime bonte bum bum
Emri yt i buker per shqiptar
Zemra ime te kam krenar
I mengjum je si professor
Po them qe te dua qdo or
Kur te shoh baby me sy
Dua qe tme thuash qe jam per ty
Ju luz zotit qe te pelqej
Ather te tregoj se shka ndjej
E ndjej dashurin dhe lumturin
Shpirti im pa tendin nuk rin
Ne endra per qdo nat te kam
Dua qe veq e jotja te jam
Nuk dua qe te shikojsh tjeter
Zemra per ty po digjet si leter....

nga VajzaBabit


--------------------------------------------------------------------------------


Behjbii dua dishka te tregoj
Ket kurr nuk do ta harroj
E kam pa nje enderr dhe qajt ame lot
Qe i dashuri im >Ti< deshti dishka t'me thot
Me thojke NUK Te Dua >ty<
M e thojke tjeter ksuh ne Zemer me ka hy
M e thojke qe Zemra per mua nuk pi rah
Me thojke qe per mua nuk ka ndjehna
Ahj folke pa u ndal e pa kufi
E un e mjera nuk mujta ta shikoj ne sy
Zemra ime u ndar ne >Dy< pjes
Tjeter deshir nuk kisha veq qe te >Vdes<
Me kto fjal bre djal ma shkatrove Jeten
Tash e humba >Besimin< ne vetveten
U mundova sa e sa te jem me >Ty<
Por mbeta pa shikimin tend ne >Sy<
Nje dit un e mjera isha veten ne shtepi
Dhe dola pak veten ta pij
Pina e pina dej i sosa paret
Pina e pina dej i harrova marret
Dola te hec vetum ne mal
E mendja veq te ti me shkonte bre >Djal<
Shkova ma ndej te nje Ur e vjeter
Dhe te pash ty posht me nje tjeter
Kerceva prej Ure dhe rash pran teje
Se deshira ime ishte qe te vdes para teje..!!
 

Alla tek ti u mbeshteta tu luta per ate qe
qe deshta me se shumti njet tu luta mem ndim
edhe fatin me me caktu te falemnderon ty o zot

Qe me ndimove ne ket bot te gjitha deshira mi
plotsove po fatin nuk ma dergove athua kush esht
fati im ku gjendet ai tani do te pres deri sa te vdes
vetem fatin e askujt mos ta rrembej

nga VajzaBabit


--------------------------------------------------------------------------------


une te reka ti te reka veshun deshun na zuni dreka
 

Nga hamiti
 


--------------------------------------------------------------------------------


Nuk jam poete,te shkruaj poezi
Por fjalen te dua,E shkruaj vetem per ty!
mos harro , edhe pse larg syt e mi po jeton
malli per ty gjdo dit zemren ma pervlon
kurr nga zemra nuk do te largoj
nuk dua as nje moment pa ty te jetoj
edhe pota me u rrotelu
un prap te du...
 


--------------------------------------------------------------------------------


çdo Dit pa ty, është sie një dit pa diell.
çdo mbrëmje pa ty, është si një nat pa yje.
çdo or pa ty, ësht si një jetë pa ndjenja.
çdo minut pa ty, është një minut si mos te isha në jetë.
çdo sekund pa ty, është si mos tmë reh zemra.


Larg, Malli kërkon të më afrojë afër teje por larg,
shume largë je .
Syt e mi të përlotur nga pritja e zgjaturë,
buzët e mija të përvluara nga etja ,
e vallë kur do ta shuaj këtë etje
Syri të kërkon, s'të gjen ,
vetëm loton dhe pret,
Zemra nuk i beson syrit ,
Qindra , mijëra kilometra largë neshë ,
Për ne nuk ka ndarje , por durim .

Nga LaBiNoTa


--------------------------------------------------------------------------------

Dy fjalë që të gëzojn
dy fjalë që të hidhrojnë ,
dy fjalë që tër jetën ta ndryshojn

dy fjalë që kan domethënjen qka ndi unë për ty ,

këto dy fjalë dua që të mi thuashe edhe ti!

dikushë thot se këto dy fjalë nuk jan shumë,

por kan shumë rëndësi ,
me këto dy fjalë mundesh ta ndërtojshë një ardhmëri ,
edhe për këtë dua të ti them ty këto dy fjalë i dashur
TË DUA

 nGa LaBiNoTjA

 


--------------------------------------------------------------------------------


Loti bie nga Syri, kur ti se shikon..

kur te them TE DUA.. te lutem BESOM..!!
 


--------------------------------------------------------------------------------


SONTE E VETMUAR JAM PER TY PO MENDOJ
I THEM ZOTIT A THUA KU ESHT AJ A ME DASHURON A
MENDON PER MUA A DO TE ME THOT PERSERI TE DUA
UNE PO VDES TA SHO AJ PER MU SMENDON A THUA E DIN AJ MORE ZOT SE SHUM PO ME
LENDON.


I LUTEM ZOTIT QE TE SHO NE SY E TE THEM TE DUA VETEM TY
TE SHIKOJ E TE TREGOJ SE VETEM PER TY PO MENDOJ
ATEHER VENDOS TI A DO TE RRISH ME MU A DO TE SHKOSH ME NJE TJETER PO
PERGJIGJJA JOTE NEGATIVE
DO TMA HELMOJ JETEN...

XIXI
NGA
PEJA

 


--------------------------------------------------------------------------------


TE KAM GJDO GJE TE KAM JET TI JE
DRITA E SYVE TE MI TI JE
SHPRESA QE UNE KAM TI JE GEZIMI QE ME MBAN
TI JE GJDO GJE NE KET JE TI JE I VETMI QE E DUA
ME TE VERTET
 


--------------------------------------------------------------------------------


.HARROM.
...harroj puthjet...

...harroj fjalt e mia...

...harroj lotet e mi...

...harroj kohen ton...

...harroje dashurin ton...

...harrom mu...

...VEQ KURR MOS HARRO SE SI MU KURR SKI ME GJET...

 

 


--------------------------------------------------------------------------------


.ZORI
*sosht zor me than qe kam dashur nje trrathtar*

*po osht zor me than qe e du hale*

 


--------------------------------------------------------------------------------

 

DIKUR.

DIKUR KA MET MARR MALI PER MU si MU QI UM KA MARR MALLI PER TY !!!

DIKUR KE ME VAJTU PER MU si UN QE VAJTOVA PER TY !!!

DIKUR KI MEM DASHT qysh TE KAM DASHT UNE TY !!!

PO SKI MEM GJET KUN SE TANI un E KAM TJETER SI TI AT HER !!!

 

NGA:FITORJA

 


--------------------------------------------------------------------------------


Fjalët e mija ti aspak si kupton
Nuk e din që zemra ime vetëm ty të don
Nese me don mua tjeter mos shiko
bindu ne vetvete se vetem nje e don
edhe pse jam e re teper xhelozoj
nuk dua qeter kush vendin tim ta zavendesoj...


Malli për buzët e tua po më kall
takimin me ty po e pres me mall
Eja mos më le me lotë në sy
se keto lotë po derdhën veq për ty
 


--------------------------------------------------------------------------------

Në tër trrupin shikimin ma lëshon
Më pëlqen kur më ngacmon
Me bisht të syrit të vështroj
Buzën ngadal e kafshoj
Ti mendjen ta tranoj
Por që të më ofrohesh, stë lejoj
Plas prej atje dhe vetëm fantazo
Se në realitet më tepër sguxoj
Digjem si prush se as njé her skam të të provoj..
Ndoshta në duar të më kesh për një sekond
Gati shansën ta dhuroj!
Por mos u mashtro më larg me shpresa të vazhdojsh
Se S objekt për njeri skam mu ba
Mor sjam e leht, jam e fshtir të kam than!
 


--------------------------------------------------------------------------------

 


Sot ke diten e marteses
e un fundin e ksaj jetes
edhe guri sduron ka me plas
sa kjo zemer sa shum te ka dasht

Un si hen e ti si djell
ti ne drit e un ne ter
e per darsem ta qoj si dhurat
zemren time sa shum qe tka dasht

Let shkatrohet e gjith bota
Se kto vite ishin tkota
qe ti fala ty dhe jeten time
ne dor ti ta lash !!!

 


--------------------------------------------------------------------------------


U than gjethet e ksaj stine dhe ran para meje por kjo zemer qe te deshti tash po rrah larg teje.
Edhe boten te ma falin une prap dot vuaj
Kur edi se Dora jote mban Unaz te huaj
I kujtoj buzet tua dhe po e pys veten...
A me genjeve ti apo genjeva veten????
Shko jeto larg meje edhe pse te dua
Un sisha per ty dhe ti sishe per mua..
 


--------------------------------------------------------------------------------

 

Jam pa dashuri, si gjepi pa pare
Kur sjam afer me ty digjem si cigare
Eja po te lutem mos me le ne vetmi
Se Zemra nuk don tjeter por vetem TY..
 


--------------------------------------------------------------------------------

 


Nese lotet ne sy
te pikojne ngadale
kujto zemren time
qe dikur ta pata fale

nese e ndjen zemren
aq shum te lenduar
kujto si ndihesha une
kur me pate tradhetuar
 


--------------------------------------------------------------------------------

 

Ta dhurova zemren
ti me lendove,
ta dhurova dashurin
ti se pranove
Ta dhurova syrin
ti me verberove
Ta dhurova jeten
Ti me ike bashk me te
 


--------------------------------------------------------------------------------

 
Mos i beso askujt e mos e urrej veten..
Por me beso mua qe per ty e jap jeten
Edhe pse je larg asgje sme pengon
LARGESIA na ndan DASHURIA na bashkon

Tri lule ti dhurova ato prej zemres
Ti dergova Tparen per shoqri dyten
Per dashuri e treta te mbet kujtim
Per xhelozi

Me kujtime mos me mashtro eja te une
Nese me don Jam pa ty dhe po lotoj
Syt per ty do ti qerroj Ty te dua
Ty te pres Ne prehen Tend dua te Vdes

 


--------------------------------------------------------------------------------

Sa bukur qesh sa bukur shiqon te dua
Per bese sa qe nuk beson qka me te
Than kur zemra ime vetem ty te done

Pse qe te dua kur ti sme do dhe une
Nje jete me ty dua te qendroj ne syte
E tu shofe trishtimin ne lotet e mia
Shofe shkatrimin

Je larg me kilometra por ne zemer
Ase milimetra asgje nuk dua prej
Teje vetem met pas afer meje

Nuk i besova veshve nuk besova
Ne mua kur me goje ti the
Se te dua Ma mire eshte te
Vdes ti mbylli keta sy se
Te jetoj ne ket bote
Pergjithmone pa ty

Zemer ty e din se sa te dua
Une thjesht nuk muj me jetu
Pa ty nese ti vdes edhe une
Me ty te ejtojme bashke edhe
Ne ate dunja tjeter

 


--------------------------------------------------------------------------------


Nese pyet per mua i thoni se ka vdekur
Nese kerkon varin i thoni se gjindet
Ne fund te detit nese kerkon trupin
I thoni se eshte mykur nese kerkon
Shpirtin i thoni se pushon diku
Nthellsi te tokes nese kerkon
Syt emi i thoni se nga lotet
U verbua

Nuk eshte edhe aq poezi dashurie
Por poezi vuajtje por nje
dashuri e madhe njekohesisht
Lind me nje dhimbje te madhe

Nese une do te vdes me mbulon
Dheu i zi mbi varrin tim do
Ta shkruaj te kam dashtur
vetem ty thikat i duroj
plumbat i pranoj por
Te ndahem prej teje
As qe e mendoj

E kam nje deshir oh sa eshte
E thjeshte me ti puth buzet
Tjeter skisha desht sa e
Embel eshte jeta sa e
Embel rinija por me e
Embla qenka dashuria
 


--------------------------------------------------------------------------------


Mos e shiko shkrimin por ruaje kujtimin
Nese une do te vdes kujtimi im do te mbes
Te dua me zemer e jo me interes per tere
Jeten time deri sa te vdes

Nese ke sy shiqom Nese ke Vesh degjom
Nese ke Shpyrt sherom
Nese ke Zemer dashurom

Nje Zemer e vetmuar
Qet gjak po pikon
A ma din hallin
Se zemra ime
Vetem ty te don

Nese te dua me don dhe ti mua nese
Te urrej me urrej dhe ti mua Por
Nese vdes jeto jeten pa mua dhe
Mos harro se nje engjull te
Ka dashuruar

Deshiroj te kem krah te fluturoj
Te zbres ne buzet tua te puthi
Fort dhe te tregoj se vetem
Ty te kam dhe sa shum te DUA

Te Dua te pres pa Ty zdo te Vdes
Me Yjet e Nates ty te pershendes
Atje ke ni Lum ku ka Lule shume
Kur te jesh ne gjum vi te puthi une
 


--------------------------------------------------------------------------------


Ne nje lule kam marr er ajo lule
Me ka therr me zemer se te
Kam shkrua une ty per
gjithmon te dua

Fotografin tende ne dor e mbaj
Kur te shiqoj filloj te qaje
Te qaj se shum larg ke
Qilluar por te betohem
E dashur se kurr per
Jete skam me te harruar

Akullorja e ftoft buzet mi
Ka ngri vetem puthja jote
Mundt me mi shkri

Vala 900 Personin qe e keni
Kerkuar ne ju eshte dashuruar
Nese edhe ju e dashuroni
Ju lutem nje SMS ja dergoni

Cka don me te then
qka don me te shkru
qka don me teper
se fjalen te DUA.

Larg kemi qelluar
shume shume kilometra
por shpresoj qe zemrat tona
sjan as me milometra.

Te dua te dua
nese nuk beson
pyete zemren time
ajo te tregon.
Jetën për ty do ta jap, vetëm ty të dashuroj.!!
Zemrën time do ta jap,dhe askush nuk mund të më ndalë..
PSE-Pse xhdo nat une të kujtoj..?
Pse xhdo nat une të ëndroj..?
Pse xhdo nat, une qaj për ty
Emrin tënd përnat e përmendi.
Qka me i be ksaj zemrës se shkrejtë, që smë la të jotoj rahat në ket jetë..!
Kur shof dikand në rug, mendoj se ti..!
Ah une e shkrejta, jam tu vedk për ni djal të ri.
Pse ndodhi aj djali të jet ne zemrën time, kur do të më hiqen mua kto kujtime..??
Qko po ndodh o zot, qka po ndodh me mua ..
Hiq spo e di,pse qa shum e dua..!!
Kur do të jet mjaft, për të mos kujtoj, se gjysmën e jetës aj ma ka ngrëne..
Nuk e disha se do të ndodh kjo punë,por pse mu shtau edhe një mërzi..??
Se për ty ore djali i shkrejtë,edhe natën nuk muj me flet..
Nuk mendoj për as gje tjetër,emri yt nuk zen vend tjetër.
Por me ma than fjalën **TE DUA** ather mundesh me më qetsua.
U dashurova qysh në femijeni, smundje keqe paska qen edhe kjo dashuri..
Se s'besoj se mund të jetoj pa ty.!
Zemra ime gjithmon vajtonë.
Syt e mi gjthmonë lotojn.
Emri yt në zemër më flen, me krah hapur gjithmon të pret.
Pa ty syri kot lotën.
Pa ty zemra kot vajton, vajzat tjera i dashuron dhe mua më haron..!
Ditët po kalojn, po arin në fund por dashurin qe e patëm, mos mendo se do ta gjejsh dikund..!!
Do të mundohem me të haru, por hiq se di si me vepru.!!
A thu do të jem gjall o zot..??
A po do të më mbulojë kjo tokë..!!

 


--------------------------------------------------------------------------------

Një djal të bukur, e kam pas..
Me gjith zemër e kam dasht..
Ah më iku, më la në vetmi,a kasj i thonë dashuri..??
Ah shum herë e kam kshillu,as kënde me e lendu.
Gjthmon ngat vetës e afroj, me gjth zemër e dashuroja..


--------------------------------------------------------------------------------


Pranë dritares ri dhe prap mendoj..!
Pse mos te të kem pranë kur të dashuroj..?
I kujtoj natët me ty qe i kalova..
Sa puthje më dheve,e sa të dhurova..!!
 


--------------------------------------------------------------------------------

 

Pa ty nuk mund të ri..!!
Pa ty jeta më bohet hi.
Pa ty vorri nuk më parnon..
Se zemra vetëm ty të don..!!!

 


--------------------------------------------------------------------------------

Pse e denon vetën dhe mua..??
Pse e fik dashurinë qe e dua..??
Pse e shkel fjalën që ështe..??
Pse sot më urejn mua..??
Kur e di se ende TË DUA...


Përsr sonde yjet nuk shkelqejn..??
A thu edhe ata, mungesën tande e ndjejn..??
Të lutem mendo pak në mua..
Dhe ne zemrën tënde ruaj një vend për mua !!

 


--------------------------------------------------------------------------------

 

Jam tu u menduar..
A e din zemër se sa fort të dua...??
Kur të bish të flish,leje edhe një vend për mua

 


--------------------------------------------------------------------------------

 

E dashuruar me kohën, e djegur nga malli..!
Gërkoj dashurinë e vjetër, për të cillën e dhash jetën.

 


--------------------------------------------------------------------------------


Pa ty jam një lule vishkur, të lutem mos mu largo.
Zemrën qe të don mos e lendo..!!

 


--------------------------------------------------------------------------------

 

Mos je ndonjë drit..??
Drit perendie..??
Lum kush të ka afër qe ri me tije..
Mos je dnonjë hije,hije rinore..??
KTHEMA ZEMRËN TIME QE MA MORE..!!

 

Qdo dit pa ty,ështe si një dit pa diëll..!!
Qdo m'brëmje pa ty, ështe si një nat pa yje..!!
Qdo or pa ty,ështe si një nat ndjenja..!!
Qo minut pa ty,ështe si nje minut mos të isha në jet..!!
Qdo sekund pa ty ështe si mus t'më reh zemra

---

U bëfsh yll,që shëndrit.
U bëfsh jet pa fund.
U bëfsh gjthqka që une dua.
U bërsh ver pa vjesht.
U bëfsh Bur pa Grue.
U bëfsh jeta ime, edhe pse s'do jesh me mua..!!

---

Mos më largo nga zemra, nese jam larg nga syt e tu..
Mos më thuaj, jeto nese nuk jam fati yt..
Vazhdo jeto,dhe vetëm mos haro..
SE SI UNE QE TË DUA, ASKUSH NUK TË DON..!!

---

Ndoshta isha pak e re.
E besova qka më the..
Ti thua se ke ndrishuar,por më trego ku kam gabuar..?
Tash bon qfar të duash,por zemrën mos ma vre..
Veq mos haro se ende të dua...!!


Koha po kalon,vitet po shkojn..
A thua dunje her për mua mendon..??
Se me një pik shpres jetën e jetoj..
Po pres me lot në sy,të kthehesh përseri, e të me largojsh ket vetmi..!!
Dit e nat po qaj po lotët nuk të bien pran..

---

Dashrija pa takim, si vetura pa benzin..
Dashurija pa puthje si mobili pa mbushje..
Dashurija pa sex si cigarja pa shkreps

---

Zemra e Anilës ështe si gurr..
Hin e nuk del kur...!!
Zemra e Fato's si holel..
Nuk miret vesht kush hin e kush del

 


--------------------------------------------------------------------------------

Mos mendo se të kam haru..
Me gjith Zemër të kam dashur..
S'të haroj jo kur, në jet..
Pasi të dua me gjth vullnet..

 

Ka shum ditë, qe sjmi pa..
Gjumi më del në mes të natës..
Më ke prekur pa pushim..
Më ke puthur pa mbarim..
Të ëndroj ty përsei, SHPIRIT IME..
 


--------------------------------------------------------------------------------

Në kët natë plot me shi..
Më shkoj mendja,te ty..
Tut shiku ne fotografi, më kujtoj ni lot nga ti..
Po mendoj nat e dit, ku ja ku më ke ik..!!
 


--------------------------------------------------------------------------------

Ne qoft se të humbi une ty,do të më humbish edhe ti mua..
Po ma shum, do të humbish ti se sa une..!!
Mua shum do të më dashurojn si ti..
Por ti askush nuk do të dashuroje si une...!!

 


--------------------------------------------------------------------------------


Nese dikush në botë të don,dije sa jam une..
Nese në bot,dy persona të duan ty, dije sa e para jam une..
Nese në bot, nuk të don askush,dije sa kam vdekur une..!!

 


--------------------------------------------------------------------------------


Sonte flejn ata qe jan të DASHURUAR nga dikush..
A ato të zgjuar jan, ato qe duan dikand..
Ti flej rahat, se ke DIKAND ë të don..!!


Oj haxhic mori loke, me haxhin pse u roke,..??
Kap për funi tërt urfuni..
Kur sta qet pse ja ngjet..?
Kur e shef, se sun duron, pse me zort ja kërkon..!!

 


--------------------------------------------------------------------------------

 

Dashuri moj dashuri..
Kush ta vur emrin ty...??
Pse nuk të qun në pleqni..??
Por të rit i bëre hi...!!
 


--------------------------------------------------------------------------------

 

Djali i thot vajzës
Nuk të dua..
Vajza i thot djalit :
Qka më inteseson mua !! HeHe..
 


--------------------------------------------------------------------------------


Ne vajzat jemi të shkrejta..
Me mend të lehta..
As pak nuk mendohena..
Por vetëm dashurona..

 


--------------------------------------------------------------------------------

 

Lojën tande kur se haroj..
Si dhe dashurinë, sa her në mendime do ta kujtoj..
Për veq ty i dashur,në zemrën time tjetër djal, smund të kujtoj..
Dhe të ta treogoj të vertetën,për veq ty tjëtër nuk parnoj..!!!

 

Në emër të jetës, joto me mua..
Në emër të dhimbjes, vuaj me mua..
Në emër të dashuris,thuaj Të dua..
E kur të vedes une, ti të jesh me mua..!!
 


--------------------------------------------------------------------------------


Edhe pse je larg, sa gjë smë pengon..
Largësija na ndan..
Dashurija na bashkon..!!
 


--------------------------------------------------------------------------------

 

Kujt tja them,hallet e mia.??
Më shkatroj,kjo dashurija..!!
Në vetmi tash ri vajtoj..
Smundem SHPIRT TËT HAROJ..!!!

 


--------------------------------------------------------------------------------


Nga maja e malit
nga dega e pemes
të qoj përshëndetje
nga mesi i zemrës
 


--------------------------------------------------------------------------------


E dua Tetovën
e dua një emër
të dua ty
me shpirt e me zemër
 


--------------------------------------------------------------------------------


Edhe pse je larg
asgjë nuk më pengon
se kjo zemra ime
vetëm ty të don

Nuk të dua me hile
as me politik
të dua me gjith
zemër e me shpirt
 


--------------------------------------------------------------------------------


Dora po më dridhët
zemra po më qane
e kujtoj unazën
qe ma pate dhan
 


--------------------------------------------------------------------------------


Qka don me të than
qka don me të shkru
qka don ma tepër
sa fjalën të du
 


--------------------------------------------------------------------------------


Të dua të dua
nese nuk beson
pyete zemren time
ajo të tregon

Lotët më rrjedhin
e syri më qanë
për ty o i dashur
qe stë kam pranë
 


--------------------------------------------------------------------------------


Hape zemrën dhe vajto
hape dritarën dhe shiqo
hape letrën dhe lexo
të kam në zemër
mos haroooo!!!
 


--------------------------------------------------------------------------------


I hidhur ështe duhani
e hidhur ështe rakija
por ma e hidhura ështe
--ndarja nga dashnija—
 


--------------------------------------------------------------------------------


Të dua të pres
nuk dua të vdes
me ylzit e natës
une të përshëndes

Sa të veshtira jan ditët
kurr syri loton, kurr
zemra nuk e ka afër
ata qe e dashuron.
 


--------------------------------------------------------------------------------


Si hana në lindje
si dielli n’perendim
thura keto vargje
për ty shpirti im…
 


--------------------------------------------------------------------------------


Sa lule ka pranvera të gjith kan arom.
lulja ma e bukur ështe dashurija jon.
--
Nese të pyet dikush a e don dikënd,
mendo për mua e thuaj po
--
Ska pranvera pa lule
ska dimër pa stuhi
ska njeri pa dashuri
ashtu as une nuk
mund të jetoj pa ty!!
 


--------------------------------------------------------------------------------


Mos mendo se stë kujtoj
mos mendo se stë ëndroj
mos mendo se tkam harruar
por mendo se sa shum të dua
 


--------------------------------------------------------------------------------


1+1=2, të dua vetëm ty
5+5=10, të dua për jet
nash me plus, nash me
minus nash me pjestim
të dua shpirti im

 


--------------------------------------------------------------------------------


L-etren tende e mora
O-sa u gëzova
V-etem dy fjal i lexova
E-dhe letren e kuptova
 


--------------------------------------------------------------------------------


Me mire vdis se jeto
Me mire vuaj mos
......dashuro.....
 


--------------------------------------------------------------------------------


Mos ma shiko shkrimin
por mbaje kujtimin
në qoft se vdes
kujtim do te mbes
E bukur nuk jam
As simpatike
Mjafton te jem ndaj
teje !! Besnike !!
 


--------------------------------------------------------------------------------


Shoqeria kujtohet
Tradhetia sharohet
Fjala e keqe në zemer
shënohet
Vajzat janë katile
dashurin e qajn pa hile
Djemt janë te but
dashurin e kan të shkurt
 


--------------------------------------------------------------------------------


Nëse s´me mer mua
mbaje kujtim ....
Nëse te lind vajz leja
emrin tim
Nëse je shqiptar
Si shqiptar qendro
nëse je tradhetar më
mire mos JETO......

Mbylli sytë një here
Bëne zemren gurë
Haroj avanturat
Dhe mos m´tradhto kurë

Një bilbil i shkruar
në qiell fluturon
Një puthje nga zemra
.......................... ja qon
 


--------------------------------------------------------------------------------


Dy zemra jemi
Një shpirt kemi
Më mir të vdes
Se pa ty të mbes
Edhe nëse vdes
Në atë botë të pres
 


--------------------------------------------------------------------------------


36 shkronja i ka alfabeti
vëtem shkronja _
në zemer më mbeti
 


--------------------------------------------------------------------------------


BUZËT
Nuk jam poet,
të shkruaj poezi
Por fjalën të dua,
E shkruaj vetëm për ty
Bilbili në degë
Sa bukur këndon
Ti puthsha buzët
Ti që e lexon
Për ty që të dua
Do të them sukses
Për ty kam lindur
Për ty do të vdes
 


--------------------------------------------------------------------------------


DËSHIRA
E kam një dëshirë
Oh sa është e thjeshtë
Me ti puthë buzët
Tjeter s'kisha deshtë
Sa e ëmbël është jeta
Sa e ëmbël është rinija
Por më e ëmbla
Qenka dashurija
 


--------------------------------------------------------------------------------


LOTI:
I ra zemrës e biroj
I ra gurit e shkatroj
I ra lules e vyshku
I ra hekurit e ndryshku
Ti aspak s'kupton
Se c'eshtë dashurija
Ti fare nuk e dinë
sa e idhët është tradhtija
Të vështira janë ditët
Kur syri loton
Kur zemra nuk e gjenë
Ate që shumë e don
Fjalët e mija
Ti aspak si kupton
Nuk e din që zemra ime
Vetëm ty të don

me fal me kupto
 te lutem digjo
dashuria jon kur nuk dua te m´baron
me beso zemra ime vetem ty te don

cka me vyn kjo jet e kjo pasuri
kur e kame hup te shkreten dashuri
100 vjet pa ty sell me lot e pa gjum ne sy
nese vdes i ri vdes vetem per ty
 


--------------------------------------------------------------------------------


Mërgimi

Për ty mor bir që aq larg të lash
Që sot ditlindjen gëzuar s të thash
Ti u rrite u ngrite e un mbeta larg
Që loti pa dashje më rrjedh si varg.

Eh mërgimi mërgimi sa njerz kan than
Që kaq shum shijuar edhe vet e kam
Sot disi forca e ndjenjave lëshuar me ka
Gëzuar ditlindja e djalit nji shoqe me tha.

Eh jeta si jetë kuptohet von
Kur mergimi rënd mbi supe pushon
Kur rinia shkoi pa u hetuar fare
Edhe mergimi si rrug margjinale

Disa qeshin se si asht e mundur kjo
Lexo me shpirt por edhe mëso,
Se jeta asht jet të lutem beso
Dhe ardhmerin të lutem nderto
    


--------------------------------------------------------------------------------


Me mungon:

Dhembja ne gjoksin tim
me rendon shum per ty
kur malli me buzeqesh,
dhe ne zemer po me rri.

Ka zen vend dhe nuk luan dot
qe me ben syrin me lot!
qe me dridhet buza e that,
shpirti digjet flake-flake.

Shum rend qenka keshtu t'jetosh!
me dhembje, mall, e dashuri
perse zemra nuk gezohet dot,
perse shpirti rrin n'vetmi.

Kur ti lexosh keto rreshta
mendo se jam afer me ty
te tregojn shkronjat e zeza!
sa me mungon mua ti
   
 


--------------------------------------------------------------------------------

Në gjum kur rash,
Në ënderr të pash,
Në kamb u ngrita,                                                              
Emrin tënd bërtita 
Dy zemra
Dy shigjeta jeni
shoqe të vërteta

 


--------------------------------------------------------------------------------


unë të dua
sa jeten si
Romeo me Xhulieten
Unë jom gjak
Ti je prush
Me na nda
Smundet kush

 


--------------------------------------------------------------------------------


Më mir i varfur
E patriot se sa
I pasur e IDIOT


--------------------------------------------------------------------------------


Mos të rritet mendja
Se as kushi sje
Se fundit fundit
Për mua ZEMER JE
Mos ju beso shoqëris
Që të tradhëton
Por besom mua
Që me të vërteten ta tregoj.
Të dua pa mas
Të dua pa dallim
Të dua më shumë
Se shpirtin tim
 


--------------------------------------------------------------------------------

                                                             

Le ta din gjith bota
Por kjo vlen
Vetem për IDIOTA

Nuk të dua
Me politik sikur
Rusi me amerik
Por të dua me dashuri
Si kosova me shipri
Ai djal i poshter
Që vajzen e treadhton
Emrin shqiptar nuk
E meriton
 


--------------------------------------------------------------------------------


Të uroj suksese në pun
Të uroj suksese në shkollë
Të uroj suksese në gjdo rast
Por vetem me një tjeter nuk të uroj fat.
Të kam shpirt
Të kam zemer
Kam dëshir
Të kemi një mbiemer.
 


--------------------------------------------------------------------------------


Ftoni është i fort,
Pjeshka është e but,
Dashuria ime nuki takojn gjith kujt.
Bot moj bot e shkret
Asgjë spaska të vërtet
Të gjith kan me vdek
Vetem kujtimet
Kan me mbet.
Nuk të dua për bukuri
Nuk të dua për interes
Nese është nevoja
Për ty do të vdes
 


--------------------------------------------------------------------------------

J –u më pyetni se kënd e dua?
U – sa pytje e lehtë për mua!
V – etëm shkronjat e para lexoni
E – pastaj do ta kuptoni.
Kurr nuk e kisha besu
Që ket ma bën ti mu
Por fati është i till
Duhet me mendu mirë.
Ishte ënder e bukur
Këtë natë që e ënderrova
Neser në mengjez
E vetmuar u zjgova.
 


--------------------------------------------------------------------------------


2 + 2 = ? 4 + 4 = ?
për matematik asgjë nuk di
por për dashuri ta boj 8 me 2
të dua të dua as pa kufi
por ti i dashur më le në vetmi
dora ime shkruan
zemra më tregon
vetem për ty e dashur
as pak nuk pushon.
 


--------------------------------------------------------------------------------

As tigri e as luani
As deti e as oqeani
As bota me shum mundime
S’mund të largoj nga zemra ime.
Për ty i dashur kisha pranua
Me uj të mxet me u pervlua
Me gur të mullinit me u blua
Vetem prej teje mos me u laegua.


    


--------------------------------------------------------------------------------


Ti je shpres ti je gëzim
Ti je loqka e shpirtit tim
Të kam hanë e të kam dritë
Të kam zemer e të kam shpirt
Mbes ne shpres pa durim
Që të me bëhesh FATI IM.
Mos prit prej meje
Që të them TË DUA
Kur e din se sje për mua
ZEMREN time e ke lëndu
Tash mos prit që unëu në du
 


--------------------------------------------------------------------------------


Mos mendo se do largohesh
Dhe do kthehesh përseri
Se ne zeemren time
Sdo të kesh dashuri!!
1000 persona i shiqoj
100 persona i adhuroj
10 persona i simpatizoj
1 unë e dashuroj


--------------------------------------------------------------------------------


ska pranver pa zambak
ska zemer pa gjak
ska dimer pa stuhi
ska rini pa dashuri.
 


--------------------------------------------------------------------------------

Të dua – shqip
Jeg elsker deg – norvegjisht
I love you – anglisht
Të dua për seriozishtë.
 


--------------------------------------------------------------------------------

Ne këtë natë të qet
Pran dritares qendroj
Shiqoj yjet lartë
dhe për ty mendoj
naten e mir
gjumin e ëmbel
kon ta don zemra
e pavsh në ënderr.
 


--------------------------------------------------------------------------------


Fjala e fundit shumë
E vështirë me në fund
I dashur të them lamtumir.


--------------------------------------------------------------------------------

Perse sonde po hesht?
Perse nuk po flet,si dikur?
Me duhesh me teper,se kur!!
Fol te lutem?Heshtja me mbyti...
Me thuaj se dashuria jon jeton...
Me thuaj se kur,zdo te jemi te ndar,
Ty perseri po hesht?
Ty ndoshta flen?
A`po floket tjetres ja ledhaton?
Ku ta dija une,se sa si une i mashtron..
Nese flen zgjohu,me mungon fjala yte
"Te Dua,sa ska me"
ZGJOHU SONDE UnE Te PrEs Me FJALET E TUA DUA Te VDES

 


--------------------------------------------------------------------------------

kur jeta nuk jetohet,kur i dashuri te fejohet,kur zemra rrjedh gjak te zi,ashtu
ndjehem un pa ty.

Lere lotin tim te pikoj i qete,mos me kerko ne enderr se smund te me gjesh,mos me
kerko me se gjithcka ka mbaruar,jeto i lumtur me ate qe je fejuar.

Nje dite dielli me pa dhe me pyeti:nese kaq shume te mungon,pse se harron?,kurse une
iu pergjigja:A mund ti diell te jetosh pa qiell?
 


--------------------------------------------------------------------------------

Profesorja e gjuhès, Dona.
E'shtè sllave,
jeton nè Berat,
pak e çuditshme,
mendon tè rrokullisi
botèn.

Dèshira e tij.
Dèshira e tij,
èshtè qè tè
shkruaj pèr tè
njè poezi.
E'shtè i mirè.

Ajo.
Ajo shpreh
njè dèshirè
shqipètare.

Disa zèra.
Disa zèra duan qè
t'ju kushtoj poezi.

Pèr babain e Ergysit.
Donte ushtarèt,
dèshirè e veçantè,
nè ushtri thonè qè
bèhet usht.
 
----------------------

Pershendetje Per Ju Bukuroshe

Me than qe t’duuu…

U ba teper

Me than t’kom llokumm…

Dihet qe ska tjeter

Me te than je e bukur …

Kjo po shihett

Me than misss jehh…

Kjo pun dihet

Met than dikushh t’don teper…

Mos po thu po rrenn

E kush oshtt aii qe ty tshe

E qe ti se qmend …?
--------------------------------------
Keto vargje qe i shkruaj,me lot ne sy
mos me le te vuaj te lutem ty..
Po ta them nje fjale mbae si kujtim
zemren ma ke mar TE DON shpirti im...
=======================================
C'do nate qe kalon ty te enderoj
ata syt e zi shum i adhuroj.
Behu i sinqert thuaj te verteten
a me don mua apo dikend tjeter..
========================================
E urej naten sa her qe vjen
e urej shiun sa her qe bjen.
I urej lotet sa her qe i kam ne sy
e urej momentin kur e kaloj
          ,,,PA TY,,,
=========================================
Qaj moj zemer se vet e kerkove
e pae se nuk te deshti.
Ti prap e dashurove
nuk te ka faj askush.
qe nuk pyete njeri.
Cdo fjal te tij e quajte dashuri...
========================================
Dikush ka para,
dikush ka emer.
Un kam gjithcka
qe ty te kam ne zemer.
Le te flasin njerezit
le te meren me fjal.
Por ti nga zemra ime
kur nuk ke me dal...
======================================
Kam nje zjarr ne zemer,
kam nje plumb ne shpirt
kam nje lot ne sy
TE DUA VETEM TY..
Dora po me dridhet
nuk mund te te shkruaj
TE DUA ZEMER dhe per
ty po vuaj...
=================================
Nuk me intereson
se kush flet per ty
po te tregoj zemer
se te gjith ta kan ZILI...
==========================
Pse eshte keshtu jeta
ku cdo gje shihet me dyshim..
Pse nuk del ne shesh e verteta???
A mos valle dashuria eshte krim....
===============================
Nata me   e tmershme
eshte kur bie shi..
Dita me e keqe
kur nuk te shoh ti..
Momenti me i lumtur
kur pran teje qendroj..
Ty o yll i bukur
shum te dashuroj...
=============================
Siper buzeve te mia
ndodhen dhe te tuat.
Siper trupit tim
ndodhjet prekja jote.
Ne mendjen time
ndodhet imazhy yt,
kurse ne zemren time
ndodhet emri yt...
=================================
Ditet e lumturis sa shpejt kaluan
ditet e vetmis sa shpejt u afruan.
Pyes veten pse me ty u dashurova??
Sa rend e kam e sa veshtir
me ne fund te te them
    ,,,LAMTUMIRE,,,
==================================
Nje akull dhe nje yll
ran ne dashuri.
Duheshin aq shum
sa qe nuk duhej njeri,
por vuanin te shkretit
se nuk takoheshin dot.
Shum i nxeht ishte ylli
e akulli i ftohr,,,
============================
Nuk i kam dy zemra
dy her me jetuar,
ajo qe me mbeti
ti e ke lenduar.
C'ka me prit prej teje
diell apo shi,
por edhe kjo per ty
s'ka rendesi..
==========================
Jeta eshte e bukur kur din te jetojsh,
jeta eshte e lumtur kur nuk din te tradhetosh.
Jeta eshte si lule ashtu si mendon,
se dashuria e vertet nje here vjen e nje her shkon...
=================================================
Mos mallko veten
mos mallko shoqerin,
mos mallko nenen
mos mallko rinin.
Por mallkoje fatin
qe nuk na la
te jemi bashk te dy..
===========================================
C'dokush gabon po
ralle kush e kupton.
Se gabimi falet
kur loja ndalet.
Kur tradhetia perfundon
kur edhe jeta jote mbaron..
=================================================
55% me pelqen
66% kisha dal me ty
77% isha bashku me ty
88% isha martu me ty
100% hec bre se kush ta ras ty..
==============================
60 sekonda ne minut
mendoj per ty.
60 minuta ne ore
jam me ty.
7 dite ne jave
merzitem per ty..
360 dite te vitit
te dua vetem ty,,
========================================
Jeta vazhdon kur dikush te tradheton
edhe pse mendon se jeta aty mbaron,
shkon e te tradheton edhe te haron.
Se e lendon dikend nuk i interson...
===================================
Kur lumi vershon
eshte veshtire me kalu,
kur diken e dashuron
eshte veshtire me haru..
================================
Me mer malli per ty
c'do sekond cka ti bej
zemres qe vec ty te don.
Mundohem t'ja spjegoj
po prap se kupton,
thot un ate e dua
dhe kur se haroj....
===========================
Kush te puth ne ball
te puth ne vecanti..
Kush te puth ne sy
te fal lumturi..
Kush te puth ne faqe
te puth kushdo..
Kush te puth ne buz
dije se te dashuron..
========================
Gjith fajin e ka syri
qe te ka shiku,
fajin e ka zemra
qe te ka dashuru..
Por fajet ndonjeher
jane te kota mos haro
i dashur se rotullohet bota..
============================
Nese me don mua
tjeter mos shiko,
bindu ne vete
se nje dashuron.
Edhe pse je larg
teper xhelozoj
nuk dua asnji tjeter
te me zevendesoj,,
===========================
Te gjithe vuajn nga diqka,
por ka nga ato qe jan
te lodhur nga vetmia.
Andaj shoqroe ate
qe ndihme te kerkon.
Kuptoe ate qe te
  DaShUrOn..
========================
Kur te kesh kohe
lexoe kete leter
te shkruaj o shpirt
se te dua teper.
Ne cdo minut ty
te kujtoj mos
u be nervoz kur shpesh
ta cingeroj,,
=====================
Sa yje ka qielli
sa krip ka deti
co e me puth se
nuk behet qameti..
Mos me thuaj te dua
se kjo eshte mahi
nuk me do ti mua
sa te dua un ty..
===============================
Lere lotin te me pikoj qet,
mos me kerko ne ender
se smundesh me me gjet.
Mos kerko falje se nuk te fal,
se cdo gje ka mbaruar.
Tash jeto i lumtur me ate qe
je fejuar.. Nese me do,ma thuaj te verteten
kur ta fali zemren,ta fali edhe jeten.
Nese ke zemer ndaje bashke me mua
nese ke fjale me thuaj ''TE DUA'' Do te me kerkosh nje dit
un do te kem vdekur,
do te vish te vari
un do te jem tretur..
Do te kerkosh falje
po do te them IK,
se ti e vrave zemren
qe te deshti marezisht..
=======================
C'eshte jeta ime
tani me se dij
c'do gje ma more
e me le ne vetmi.
Eci me heshtjen
ball per ball
ceshtje e pavdekshme
ja un nje e vdekur
e gjalle...
=============================================
Nese dashuria te duket plumb
ruaje nje per vete se te duhet per ne fund.
Nese je penduar mos mallko fatin
se zoti eshte i madh e ta fal mekatin. Do te vij dita
kur do te me kerkosh.
Do te vij casti
kur do te lotojsh.
Do te pendohesh
per cdo gabim.
Por do te jet von
o shpirti im..
===========================
Se te dua me shtin e kaluara
te dua me thot zemra
te me duash nuk te detyroj
por me duaj aq sa e meritoj..
==============================
Ma shuajte driten
ma helmove jeten,
mi rezove endrat
mi humbe shpresat.
Me dogje si cigare
me hodhe si gur.
Ndoshta keto i bere
ngase nuk me ke
dashur kurrr..
================================
Me mesove te te dua
me mesove te dashuroj
por kur nuk me mesove
mungesen tende si ta perballoj..
===========================================
***Vuaj per ty se shum me mungon.
        Vuaj me shum se kur me provokon
        cmendem nga xhelozia kur dikush
        te shikon..
        Un te dua ty por ti sme shikon***
======================================
Ender jete drit e syve te mi
beso te verteten se te dua.
Se te dua vetem ti
me ka humbur shpresa
nuk dij si te ja bej
kot me duket jeta
pa ty kur jetoj..
============================
..Trokita ne zemren tende
nuk mu pergjigj njeri
ate e kishte pushtuar
tjeter dashuri.
Hape te lutem
jam mikja e vjeter
nje ze me tha;
ishe por sot kam tjeter....
===============================================
Nese nuk me do me thuaj te largohem
un do te kuptoj dhe kur nuk do te afrohem..
Do te kerkoj falje per kohen qe ta mora
do te kerkoj falje qe te dashurova***
=================================
Ne vendin tim te jesh
duhet zemer te kesh
un zjarin e kam prek
por nuk me ka djeg.
Ne zemren tende per mua
a ka vend.
Ndoshta duhet te pres rend.
====================================
Jeta eshte dallg qe hidhet ne breg.
Jeta eshte si loder qe gjithkush e prek.
Jeta eshte ender nje shpres e larget.
Jeta eshte dashuri nje bot e zbrazet.
==================================
A te flet dikush ma embel se une?
A te fal dikush lumturi me shume?
A te mungon sonte perqafimi im?
A mundet dikush te ze vendin tim
=============================
dy zemra qajn- nje mall e kann,
dy sy lotojn- ni gje shiqojn,
dy duar ledhatojn-nje shpirt sherojn,
dy goja flasin- nje bot e plasin
=====================================
Do te fal per vuajtjet qe mi dhurove
Do te fal per lotet qe mi krijove
Pore kure sdo ta fal nese zemra jote akoma me dashuron
Ateher kure plotsisht une smund te te harroj
=========================================
Qme duhen syt
kur nuk shihemi?
Qme duhen kembet
kur nuk takohemi?
Qme duhen krahet
kur nuk perqafohemi?
Qme duhet zemra kur
nuk dashurohemi   
============================     Kur te degjosh per nje VDEKJE
dije se flitet per mua
ne kete bote smunda te jetoj
se me vrane buzet e TUA.

 

merri syte e mija dhe veshtro
merre zemren time dhe degjo
puthi buzet e mija dhe kujto
te dua perjete kete mos e harro

 

Nuk Eshte E Mundur
Qe Te Ka Rrit Nana
Je Ylli I Bukur Qe
Shkelqen Si Hana

 

Nuk Te Dua Per
Poletik Nuk Te Dua
Per Interez Po Te
Dua Nga Zemra Per Ty
Do Te Vdes

 

Mos U Ban Gjeloze
Falma Dashurin
Se Per Ty Vajz E Re
E Hupi Gjith Rinin

 

Shtrije Doren Pa
Prites Nuk Te Del E Pa
Bes Se Kur Te Them Te
Dashuroj
As Nje Tjeter Se Shiqoj

 

Pse Sme Thua Lamtumir
U Kisha Mu Largua
Edhe Pse Zemra Te Don
Do Te Mundohem Te Harroj
Per Jet

 

Qelsi Me Ka
Humbur Spo Muj
Me Gjet Vetem
Ti E Dashur Ne
Zemer Me Ki Bet


Sa E Dua Natyren
Vetem Kur Ka Gjelbrime
E Dua Edhe Zemren
Tene Qe Sjell Vetem Gezime

 

Zogu Kur Kendon
Me Vjen Merzi Me
Duket Se Me Thot
Shokun E Ki
Ne Shekllin 15 Kemi
Vuajtur Nga Urija Kurse
Ne Shekllin 21 Po Vuajm
Nga Dashurija

 

Ndoshta Ke Mendua Se Te
Kam Harrua Po Seshte
E Verrtet Se ste Harroj Per
Jet


Dua te shkoj
Dua te harroj
Por dije nje gje
Qe gjith te perkujtoj

 

Nenaten e qete
ne gjumin e lete
kur me kujtohesh
ti nuke mundem me fjet

 

Njeriu pa dashuri si nena pa femije
Buza e pa puthur si lulja e keputur
Zemra ne vetmi si bora u shkri...
* * *

O shpirt o shpirt sa te dua se ke dit , ne vendin e takimit përher i pari të kam prit mos mbaj inat pse tash nuk vi , se tash ëshet ndryshe me mua dhe ty .


* * *

Të deshta ma shum se vetvetën ti sme kuptove , tani qe u largova , a u gëzove .


* * *

Mos u largo nga Zemra nëse të largoem nga sytë , mos thuaj jeto nëse nuk jam fati yt ! vazhdo jeto vetëm , mos harro sikur un që te deshta as kund mos kërko.


* * *

I ëmbël dhe i but në goj kur e fut ,,,

i bardh apo i zi,ngjyra ska rëndësi,,,

kur ti fort e shtrëngon me gjuh e rrotullon,,,

aromën e shijon ,,,

Sakëzin kur e kafshon !!!!!!!!!

* * *

Vetmin

I vetmuar pskam mbetur ty te kerkoj per çdo nate sa edhe hëna qenka tretur nga mungsa jote e gjall


* * *

Xhelozia thot

Me duaj mua ose vdis kur nuk e mar me ty snje tjeter te te mos mar , per mua me mi te te shoh te vdekur se sa te marr nje tjeter

* * *

I shkruaj këto kujtime me lot ne sy se dashurin e par e fitova tradheti.


* * *

Bishti i maces plot me lesh , lexoje mesazhin e mos u qesh


* * *

Në zemer me ke hyre, me çels te kam mbillur , çelsi eshet tretur , ne zemër me ke mbetur .


* * *

Me prit sonte se ne erderr do te vij , por mos u humb


* * *

Te kam then mos rri shum ne kujtime se ty te kam fal zemrën time , te kam then mos derdh lot se tu te dua me së shumti .


* * *

Fshima lotin mos prito te lutem mos me mundo , ta fali zemren jap jeten pasha besen nuk dua tjeter

* * *

Me harro

Mjaft me me ato veshtrime me lar te qet mos me ngacmo me ndez zjarr ne zemren time me mi fare me harro .


* * *

Syt e tu te zi jan shekuj per mua mos mendo e dashur se ste kam hharrua

* * *

Toka eshet e zez muri eshet i bardh me ty fillova dashurin e parë.


* * *

Me ta dhuru nje lule ti lule je vet , me ta dhuru nje putje ti tranoesh krejt


* * *

E kam nje mednim e sa eshet i thjesht buzët me ti puth tjeter skisha desht .


* * *

Ruaju nga zjarri ruaju nga bleta ruaju nga ato qe i bejn te verteta


* * *

Zemren ty ta dhurova gjith naten pa ty e kalova per ty un mendova dhe krejt u tranova dashuro mos ja nxerr fundin se per ty e kalli krejt katundin


* * *

Ne damen tende un do te vi anesh do te rri mos ma bjer goten me raki se ta mbushi me lotet e mi


* * *

Dshuria te gëzon dashuria te shkaterron si dashuria smundje nuk egziston


* * *

Mos me puth ashtu pa prituar , ndalu pak ti them dy fjal po e puthi buzën tende me mall zemren tende vajz


* * *

Jam i ftofet si dimri ne male se ti zemres time veç dhimje i falle plaga ime mbeti e thell sa nje det ti nuk je ajo qe harroesh leht


* * *

Çdo gjë qe mendoj ,mendoj vetem per ty se ti me je e vetmja Dashuri


* * *

Mendoj ne të shetitemi naten neper hën ,diten nuk guxoj naten nuk na lajn .


* * *

Besa e vajzes si era e nates ne fillim te don me ne fund te tradhëton .


* * *

Para se te flej lutem me lot ne sy , zoti të të ktheft se smundem pa ty


* * *

Dashuria dam , puthja komedi , vdekja tradheti .

Toka u tha mali u shua dashurin qe kisha kurr per ty nuk u harrua


* * *

Muaji i 8 ëshet muaji ëshet muaji i 8 mos u dashurini me vajzat e qytetit


* * *

Do të dashuroj dikur do te dashuroj dikend por askend si tash për tash dikend


* * *

Pas nje kohe të shkurt ne prap u takuam po por dashurin e vertet sun e quam


* * *

Sa e gjat eshet nata kur syri loton sidomos kur vuan per ate qe e don


* * *

Dashuri dashuri mos rri kot e kot kët e lejoi i madhi " zot "


* * *

Shijoje jeten se njeher jetohet perjetoje dashurin se vetem nje her dashuroet


* * *

Sa mi eshet te jesh i lir, pa brenga e ta marrish ate qe ta don zemra


* * *

Dashuria eshet e embel , rinia eshet e mi , por me mir eshet te jesh djal i lirë


* * *

Shtri duart e dashur eja deri te une mos me le te vuaj se te dua shum


* * *

Isha me shok duke u shetitur kur të pash ty krejt isha "habitur"


* * *

Mos luaj me fat se jeta nuk eshet e gajt , por gjeje te dashurin e vertet te jesh i lumtur per jetë


* * *

Vajzen qe nuk e dua sdua të më flet por atë qe e dua i paraqitem vetë


* * *

Ska me e bukur se jeta ska me e veshtir se vdekja , ska me e ëmbel se dashuria , ska më e veshtir se tradhetija


* * *

Nese nuk e din se çështe Jeta lexoe romanin " Romeu e Xhulieta "

* * *

Druri digjet e shkrumoet por e dashura nuk harroet


* * *

Me goj ha me goj pi do te vdes vetem per ty


* * *

Nese je dakort dalim ne piknik , ta dhuroj nje puthje me theks fantastik


* * *

Eja mori dashuri nga majet e larta se po të presin dy buzët e " Arta "


* * *

Lumi rrjedh bie shi te dua vetem ty


* * *

Kosova e Shqipria ngjyra kuq e zi ata dashuroen sikur une e ti


* * *

Te jesh besnik eshet mirë por ndaj shoqes tradhëtare mos kerko mëshir


* * *

Si të pranoj e te dal me ty kur nëna te thot ende fëmi


* * *

Nëterrin e erret ne terrin e zi ora 12 - gëzuar " vitin e ri " ======================
DHURAT E NATYRES

Jeta, dhurat e natyrës.
Dashuria, dhutat e jetës,
Puthja, dhurat e dashuris.
Fundi i të qeshurit është mërzija.
Fryti i të qarit është ngushllimi.
Bukuria e njeriut përbëhet
nga bukuria e fjalës që flet.
---------------------------------

________________________________________
Çdo Dit pa ty, është sie një dit pa diell.
Çdo mbrëmje pa ty, është si një nat pa yje.
Çdo or pa ty, ësht si një jetë pa ndjenja.
Çdo minut pa ty, është një minut si mos te isha në jetë.
Çdo sekund pa ty, është si mos tmë reh zemra.

________________________________________
-LARG-
________________________________________
Larg, Malli kërkon të më afrojë afër teje por larg,
shume largë je .
Syt e mi të përlotur nga pritja e zgjaturë,
buzët e mija të përvluara nga etja ,
e vallë kur do ta shuaj këtë etje
Syri të kërkon, s'të gjen ,
vetëm loton dhe pret,
Zemra nuk i beson syrit ,
Qindra , mijëra kilometra largë neshë ,
Për ne nuk ka ndarje , por durim .

________________________________________
- ËNDRA -
________________________________________
Një ëndërr plot ngrohtësi dhe dashuri ,
një ëndërr plot emocione dhe ndjenja ,
një ëndërr plot vujatje dhe mendime ,
një ëndërr ku mundem te them TE DUA ,
dhe shpresoj se nuk do të jet vetëm në ëndërr

________________________________________
- VETEM TI -
________________________________________
Smundem të mendoj
diqka më të mir në jet ,
se të dashuroj,të kam afer të ledhatoj ,
ti ndjej puthjet tua , ta ndjej ngrohtësin tënde,
Smundem të mendoj diqka më të mir në jet
që ti të jesh i imi dit dhe net për mira vjet ,
për gjithmon,
Smundem të mendoj diqka më të mir në jet
që të vdes për ty i dashur ,
Sepse jeta ime pa ty nuk ka kuptim.
më mungon shumë, ani kisha dëshir që të jem pran teje.

________________________________________
DY FJALË
________________________________________
Dy fjalë që të gëzojn
dy fjalë që të hidhrojnë ,
dy fjalë që tër jetën ta ndryshojn
dy fjalë që kan domethënjen qka ndi unë për ty ,
këto dy fjalë dua që të mi thuashe edhe ti!
dikushë thot se këto dy fjalë nuk jan shumë,
por kan shumë rëndësi ,
me këto dy fjalë mundesh ta ndërtojshë një ardhmëri ,
edhe për këtë dua të ti them ty këto dy fjalë i dashur
TË DUA

________________________________________
SMUNDEM TE HARROJ
________________________________________
Si mundem të harroj një djalë që e kam dashur
e ti si mundesh të harrosh nje vajzë që në zemër të ka mbajtur ,
Si ke guxim të harrosh atë që kurrë stë ka urrejtur
Si ke force të largohesh nga ajo që të don për jetë?

________________________________________
Të kam larg!
________________________________________
Të kam aq larg i dashur
por prap të dua!
Ti nuk lajmërohesh,
pse më ke harrua?
Cka bëra keqë që më nuk më don
apo ndoshta ke qjet tjetrën
qe më shumë e dashuron?
Si i harrove ato ditët së bashku?
A mund të na sjell zoti dashurin e përparshme?
Ne mendjën time të kam vetëm ty
Në zemrën time të ndjej vetëm ty
Të luteëm zemër mos më harro
dhe lajmërohu nëse ke kohë!

________________________________________
Dashuria
________________________________________
Dora më shkruan
Zemra më lëndon,
më shkruaj i dashur
në qoft se më Don!

________________________________________
Mbi detin e qetë....
________________________________________
Mbi detin e qetë lunnduronte një fletë
mbi të ish shkruar "Të dua për jetë"
Po se besove,
puth buzët e mia që të kuptosh se ç'është dashuria.
Të dua aq sa më do   ti mua,
dhe do të dua gjersa të tretem
në qoftë se me ty do të mbetem.

________________________________________
Të Dua!
________________________________________
Sikur qelli te ish letër
dhe deti të ishtë bojë,
nuk do shkruaja azgjë tjetër
vec se ty i të dashuroj.
E di që sje për mua,
po desha të të them "TË DUA"

________________________________________
Mos bëj!
________________________________________
Mos bëj që jeta ime të duket kot,
mos bëj që nga syt e mi të dalin vec lote.
Mos bëj që vdekjën ta kërkoj,
se vetëm e vdekur mund të të haroj.

________________________________________
Ruaje kujtim nga shpirti im!
________________________________________
Lexo këtë mesazhë që del nga shpirti im
e në me do ruaje si kujtim
Grise nëse s'më do, bëje cop e therime,
po ta dish bashkë më të ke thyer zemrën time.

________________________________________
Digjem për ty!
________________________________________
Më fal një buzqeshje zemrën mos ma lëndo,
më thuaj dhe njëherë të dua dhe fort më përqafo.
Z'dua ta di se cila je, kjo zemër për ty po rreh,
ky sy për ty po qan, sepse dua të të kem pranë.
Nëse një ditë do bëhem hi,
ta dish se jam gjegur për ty.

________________________________________
Të dua shum
________________________________________
Unë stë kërkoj të më duash shumë,
por të paktën çerekun nga sa të dua unë.
Ndoshta t'jetoj pak se jeta rrjeth si lumë,
ku i dihet jetës ndoshta s'jetoj dhe shumë.
Me ditë apo me vite, por sa te jetoj,
vec teje tjetër kurrë s'do dashuroj.

________________________________________
Shpirti im
________________________________________
Shpirti im lëkundet si tërmet.
Atë ditë që do me dashurosh në botë do bëhet qamet.
Të betohem me Zot e se ty të dua pafundesisht.
E dashura ime të lutem kthehu përgjithmon
se zemra ime ty po të kërkon.
Unë për ty shumë po vuaj
e këtu pa ty vetja më duket e huaj.

________________________________________
Meritoje dhe mere
________________________________________
Mos e merr të bukur se të tradhëton,
mere të thjeshtë, ashtu sic e meriton.

________________________________________
Dua veç një çast!
________________________________________
Veç një çast do doja,
veç një çast zërin ta dëgjoja,
do të doja veç fytyrën ta shikoja,
do të doja veç një çast me ty të qëndroja,
do të doja veç një çast puthjen tënde ta shikoja,
do të doja veç një çast dashurin ta kujtoja.

________________________________________
Dashuria jonë
________________________________________
Lulja cel --> thahet,
uji gurgullon -->   ftohet,
aklispsi fillon --> mbaron,
Dashuria jonë lindi dhe do të ngelet përgjithmonë.

________________________________________
E humba dhe vetveten
________________________________________
Duke   humbur   ty
E   humba   dhe veteveten
Dhe   tani   spo   gjej   dot
As njërën   as   tjetrën.

________________________________________
Mes akullnajave të shpirtit
________________________________________
Mes   akullnajave   të   shpirtit Vrapoja,
Të   gjeja   vullkanin   e   dashurisë.
Por më   kot   më   kot   u   lodha
Mes   akullnajave   vullkan   skish.
Një   fjalë   e pathënë   mbeti.
Një   varg   që   kurrë   nuk   u   shkrua,
Kujtimin   tënd thellë   në   zemër Groposur
Pluhuri   I   harresës   e   ka   mbulua
Unë   hesht   ti   hesht
Kush   të   flasë?
Unë qesh   ti qesh
Kush të kujtojë Tiktakët   e   zemrës
Qeë   nuk   pushojnë?

________________________________________
Bukuria!
________________________________________
Njerëzit   nga   bukuria   mos   I   shiko
Se   ajo   shpejt   të gënjen
Të tjerat   shihi   dhe   mendo
Pastaj   thuaj   më pëlqen

________________________________________
Bukuria!
________________________________________
U prish bota, u prish dynjaja,
dhe hupi krejt marrja.
Ra fustani, dul miniqi,
ma shum se shkolla, punon kafiqi.
Del plaku ne qershi,
e hek plistin mu ba mafi....!!

________________________________________
Dhimbje në Zemër
________________________________________
Avione   që   ulen
Të   tjerë   qe   ngrihen
Valigje   që   zbrazen
Ëndrra   që   fiken
Sy   të   përmalluar
Një   lot   I   patharë
Buzë   që   dridhen
E   s’thonë   dot nje   fjalë
Një zemër   e   lodhur
Nga   zhgënjimi   tkurrur
Një   ëndërr   e   tretur
Në shkretirë   në   pluhur
Një   yll që   më   ndjek
I   heshtur   nga   lart
Me   lodhi   gjithcka
Shpirti   mu   plak
Më   lodhi   ky   fat
Më   hedh   e   më pret
Dhimbja   sot   qan
Më   lodhi   kjo jetë.

________________________________________
Kush?
________________________________________
Kush troket sonte në derë?
kush me fal pak dritë në terrë?
kush jeton sonte për mua?
kush më thotë sonte TË DUA?

________________________________________
Në udhëkryqin e zemrës time!
________________________________________
Në udhëkryqin e zemrës time,
Ke kujdes.
Mos e humb rrugën,
se aty të pres.

________________________________________
Loti
________________________________________
I ra zemrës e biroj,
I ra gurit e shkatroj,
I ra lules e vyshku,
I ra hekurit e dryshku.

________________________________________
Të vështira jan ditët
________________________________________
Të vështira jan ditët,
kur syri të loton,
kur zemra nuk e gjenë
atë që shum e don.

________________________________________
Helmi i zi
________________________________________
E kam një kuti
me helm të zi
Nëse do të fejohesh për tjetrin
unë do ta pi!!!

________________________________________
Te bollnica
________________________________________
Te bollnica të takova
propozimin ta çova
taj knishkën e oviratshe
sejvin ma capatshe.  

________________________________________
Dashuria
________________________________________
Kur të pash më lindi simpatia
Kur më buzëqeshe e dita se qenka dashuria,
por kur më fole e dita
që dot më thuash TË DUA
kët e vrejta nga buzët e tua.

________________________________________
Më the.....
________________________________________
Më the I LOVE YOU mu duk fjal pa kuptim,
Më the TI AMO mu duk mashtirm,
Më the ICH LIEBE DICH syt mi qorove
Më the TË DUA zemrën ma gëzove!

________________________________________
Në emër.....
________________________________________
Në emër të jetës
Jeto për mua!
Në emër të dhimbjes
Vuaj për mua!
Në emër të dashuris
Më thuaj TË DUA!
E kur të vdes un
Ti të jesh me mua!

________________________________________
Një këshill
________________________________________
Një këshill: ke kujdes!
Një kërkes: mos ndrysho!
Një dëshir: mos më harro!
Një genjeshter: nuk të dua!
Një e vërtet: më mungon për jetë!

________________________________________
Dy zemra
________________________________________
Dy Zemra lindin
Dy Zemra qeshin
Dy Zemra qajnë
Dy Zemra vdesin.

________________________________________
Nuk më duhet
________________________________________
Nuk më duhet kjo jetë
Nuk më duhet kjo rini
Kur s'të kam afër meje
Gjithmonë do të vuaj për ty

________________________________________
Mos i beso askujt
________________________________________
Mos i beso askujt,
e mos e urrej veten
por më beso mua,
që për ty e jap jetën.
Edhe pse je larg,
asgjë smë pengon.
Largësia na ndan,
Dashuria na bashkon!

________________________________________
Unë për ty
________________________________________
Unë për ty e shes traktorin,
me gjith okumllatorin,
oj prepalic,
si ma preve zemren me brusalic,
tu m'shetit naper ulic, me kolic
ma theve komen, me bone për n'bullnic!

________________________________________
Pyete Zemrën tënde!
________________________________________
Nëse je i vetmuar,
nëse je në mendime,
pyete zemrën tënde!
A e don zemrën time?
E kam një dëshirë,
është shumë e thjesht,
të isha afër teje,
tjetër s'kisha desht!

________________________________________
Në mesin e natës
________________________________________
Në mesin e natës,
në terrin e zi,
unë rri e zgjuar,
dhe mendoj për ty!

________________________________________
Pa ty!
________________________________________
Pa ty bota e humb kuptimin,
pa ty dielli e humb shkëlqimin,
pa ty dita më erësohet,
pa ty nata nuk kalohet,
pa ty ëndra nuk ëndërohet,
pa ty zemra më helmohet!

________________________________________
Ti fali
________________________________________
Ti fali syt, nëse ti i shikon!
Ti fali duart, nëse ti i shtërngon!
Ta fali shpirtin, nëse ti më përqafon!
Ta fali zemrën, nëse ti më don!

________________________________________
Të DUA
________________________________________
Të dua - më don
të kujtoj - më kujton
të kam në zemër - në zemër më ke!
por e keqja është, se larg meje je!

________________________________________
Zemra zemrës
________________________________________
Zemra zemrës po i thret,
hajde hajde mos rri vet,
le të gzohen zemrat tona,
se krejt bota është e jona!

________________________________________
Dëshiroj
________________________________________
Dëshiroj të shof me sy,
të mos më djeg malli për ty,
sikur të isha reze hane,
do të hi në dhomën tande,
vetëm ta dish se sa të dua,
s'do tjetosh as një orë pa mua!

________________________________________
Kur të pash
________________________________________
Kur të pash më lindi simpatia,
kur më buzëqeshe e dita se qenka dashuria,
por kur më fole e dita,
që do t'më thaush të dua,
këtë e vrejta nga buzët e tua!

________________________________________
Hapi krahët shpirti im!
________________________________________
Hapi krahët lartë në qiell,
ti për mua je diell,
por e lumtur prap nuk jam,
se TY afër nuk të kam!

________________________________________
Të dua....
________________________________________
Të dua, për ty vuaj!
Të dua, për ty shkruaj!
Të dua, për ty ëndëroj!
Deri në vdekje ty s'të harroj!

________________________________________
Do të flas për ty!
________________________________________
Unë jetoj, se të dua shum!
syt e tu, i shoh edhe në gjum!
Jetën do ta jap, për tënden dashuri!
në varr kur do t'më pyesin,
do të flas për ty!

________________________________________
Sy....!
________________________________________
Sy të zi ka plot,
por ata jan të kotë,
i vetmi për mua,
je ti në kët botë!

________________________________________
Zemër.......!
________________________________________
Më mir i varfur,
zemër PATRIOT!
Se sa i pasur,
e zemër IDIOT!
--------------------------
DJeta, dhurat e natyrës.
ashuria, dhutat e jetës,
Puthja, dhurat e dashuris.
Fundi i të qeshurit është mërzija.
Fryti i të qarit është ngushllimi.
Bukuria e njeriut përbëhet
nga bukuria e fjalës që flet.
________________________________________
________________________________________
 

Çdo Dit pa ty, është sie një dit pa diell.
Çdo mbrëmje pa ty, është si një nat pa yje.
Çdo or pa ty, ësht si një jetë pa ndjenja.
Çdo minut pa ty, është një minut si mos te isha në jetë.
Çdo sekund pa ty, është si mos tmë reh zemra.
________________________________________
________________________________________

_
Larg, Malli kërkon të më afrojë afër teje por larg,
shume largë je .
Syt e mi të përlotur nga pritja e zgjaturë,
buzët e mija të përvluara nga etja ,
e vallë kur do ta shuaj këtë etje
Syri të kërkon, s'të gjen ,
vetëm loton dhe pret,
Zemra nuk i beson syrit ,
Qindra , mijëra kilometra largë neshë ,
Për ne nuk ka ndarje , por durim .
________________________________________
________________________________________

Një ëndërr plot ngrohtësi dhe dashuri ,
një ëndërr plot emocione dhe ndjenja ,
një ëndërr plot vujatje dhe mendime ,
një ëndërr ku mundem te them TE DUA ,
dhe shpresoj se nuk do të jet vetëm në ëndërr
________________________________________
________________________________________
 

Smundem të mendoj
diqka më të mir në jet ,
se të dashuroj,të kam afer të ledhatoj ,
ti ndjej puthjet tua , ta ndjej ngrohtësin tënde,
Smundem të mendoj diqka më të mir në jet
që ti të jesh i imi dit dhe net për mira vjet ,
për gjithmon,
Smundem të mendoj diqka më të mir në jet
që të vdes për ty i dashur ,
Sepse jeta ime pa ty nuk ka kuptim.
më mungon shumë, ani kisha dëshir që të jem pran teje.
________________________________________
________________________________________

Dy fjalë që të gëzojn
dy fjalë që të hidhrojnë ,
dy fjalë që tër jetën ta ndryshojn
dy fjalë që kan domethënjen qka ndi unë për ty ,
këto dy fjalë dua që të mi thuashe edhe ti!
dikushë thot se këto dy fjalë nuk jan shumë,
por kan shumë rëndësi ,
me këto dy fjalë mundesh ta ndërtojshë një ardhmëri ,
edhe për këtë dua të ti them ty këto dy fjalë i dashur
TË DUA
________________________________________
________________________________________

Si mundem të harroj një djalë që e kam dashur
e ti si mundesh të harrosh nje vajzë që në zemër të ka mbajtur ,
Si ke guxim të harrosh atë që kurrë stë ka urrejtur
Si ke force të largohesh nga ajo që të don për jetë?
________________________________________
_______________________________________

Të kam aq larg i dashur
por prap të dua!
Ti nuk lajmërohesh,
pse më ke harrua?
Cka bëra keqë që më nuk më don
apo ndoshta ke qjet tjetrën
qe më shumë e dashuron?
Si i harrove ato ditët së bashku?
A mund të na sjell zoti dashurin e përparshme?
Ne mendjën time të kam vetëm ty
Në zemrën time të ndjej vetëm ty
Të luteëm zemër mos më harro
dhe lajmërohu nëse ke kohë!
________________________________________
________________________________________

Dora më shkruan
Zemra më lëndon,
më shkruaj i dashur
në qoft se më Don!
________________________________________
________________________________________

Mbi detin e qetë lunnduronte një fletë
mbi të ish shkruar "Të dua për jetë"
Po se besove,
puth buzët e mia që të kuptosh se ç'është dashuria.
Të dua aq sa më do ti mua,
dhe do të dua gjersa të tretem
në qoftë se me ty do të mbetem.
________________________________________
________________________________________
 

dhe deti të ishtë bojë,
nuk do shkruaja azgjë tjetër
vec se ty i të dashuroj.
E di që sje për mua,
po desha të të them "TË DUA"
________________________________________
________________________________________

Mos bëj që jeta ime të duket kot,
mos bëj që nga syt e mi të dalin vec lote.
Mos bëj që vdekjën ta kërkoj,
se vetëm e vdekur mund të të haroj.
________________________________________
________________________________________

Lexo këtë mesazhë që del nga shpirti im
e në me do ruaje si kujtim
Grise nëse s'më do, bëje cop e therime,
po ta dish bashkë më të ke thyer zemrën time.
________________________________________
________________________________________

Më fal një buzqeshje zemrën mos ma lëndo,
më thuaj dhe njëherë të dua dhe fort më përqafo.
Z'dua ta di se cila je, kjo zemër për ty po rreh,
ky sy për ty po qan, sepse dua të të kem pranë.
Nëse një ditë do bëhem hi,
ta dish se jam gjegur për ty.
________________________________________
________________________________________

Unë stë kërkoj të më duash shumë,
por të paktën çerekun nga sa të dua unë.
Ndoshta t'jetoj pak se jeta rrjeth si lumë,
ku i dihet jetës ndoshta s'jetoj dhe shumë.
Me ditë apo me vite, por sa te jetoj,
vec teje tjetër kurrë s'do dashuroj.
________________________________________
________________________________________

Shpirti im lëkundet si tërmet.
Atë ditë që do me dashurosh në botë do bëhet qamet.
Të betohem me Zot e se ty të dua pafundesisht.
E dashura ime të lutem kthehu përgjithmon
se zemra ime ty po të kërkon.
Unë për ty shumë po vuaj
e këtu pa ty vetja më duket e huaj.
________________________________________
________________________________________

Mos e merr të bukur se të tradhëton,
mere të thjeshtë, ashtu sic e meriton.
________________________________________
________________________________________

Veç një çast do doja,
veç një çast zërin ta dëgjoja,
do të doja veç fytyrën ta shikoja,
do të doja veç një çast me ty të qëndroja,
do të doja veç një çast puthjen tënde ta shikoja,
do të doja veç një çast dashurin ta kujtoja.
________________________________________
________________________________________

Lulja cel --> thahet,
uji gurgullon --> ftohet,
aklispsi fillon --> mbaron,
Dashuria jonë lindi dhe do të ngelet përgjithmonë.
________________________________________
________________________________________
 

Duke humbur ty
E humba dhe veteveten
Dhe tani spo gjej dot
As njërën as tjetrën.
________________________________________
________________________________________

Mes akullnajave të shpirtit Vrapoja,
Të gjeja vullkanin e dashurisë.
Por më kot më kot u lodha
Mes akullnajave vullkan skish.
Një fjalë e pathënë mbeti.
Një varg që kurrë nuk u shkrua,
Kujtimin tënd thellë në zemër Groposur
Pluhuri I harresës e ka mbulua
Unë hesht ti hesht
Kush të flasë?
Unë qesh ti qesh
Kush të kujtojë Tiktakët e zemrës
Qeë nuk pushojnë?
________________________________________
________________________________________
 

Njerëzit nga bukuria mos I shiko
Se ajo shpejt të gënjen
Të tjerat shihi dhe mendo
Pastaj thuaj më pëlqen
________________________________________
________________________________________

U prish bota, u prish dynjaja,
dhe hupi krejt marrja.
Ra fustani, dul miniqi,
ma shum se shkolla, punon kafiqi.
Del plaku ne qershi,
e hek plistin mu ba mafi....!!
________________________________________
________________________________________

Avione që ulen
Të tjerë qe ngrihen
Valigje që zbrazen
Ëndrra që fiken
Sy të përmalluar
Një lot I patharë
Buzë që dridhen
E s’thonë dot nje fjalë
Një zemër e lodhur
Nga zhgënjimi tkurrur
Një ëndërr e tretur
Në shkretirë në pluhur
Një yll që më ndjek
I heshtur nga lart
Me lodhi gjithcka
Shpirti mu plak
Më lodhi ky fat
Më hedh e më pret
Dhimbja sot qan
Më lodhi kjo jetë.
________________________________________
________________________________________

Kush troket sonte në derë?
kush me fal pak dritë në terrë?
kush jeton sonte për mua?
kush më thotë sonte TË DUA?
________________________________________
________________________________________

Në udhëkryqin e zemrës time,
Ke kujdes.
Mos e humb rrugën,
se aty të pres.
________________________________________
________________________________________

I ra zemrës e biroj,
I ra gurit e shkatroj,
I ra lules e vyshku,
I ra hekurit e dryshku.
________________________________________
________________________________________
 

Të vështira jan ditët,
kur syri të loton,
kur zemra nuk e gjenë
atë që shum e don.
________________________________________
________________________________________

E kam një kuti
me helm të zi
Nëse do të fejohesh për tjetrin
unë do ta pi!!!
________________________________________
________________________________________

Te bollnica të takova
propozimin ta çova
taj knishkën e oviratshe
sejvin ma capatshe.
________________________________________
________________________________________

Kur të pash më lindi simpatia
Kur më buzëqeshe e dita se qenka dashuria,
por kur më fole e dita
që dot më thuash TË DUA
kët e vrejta nga buzët e tua.
________________________________________
________________________________________

Më the I LOVE YOU mu duk fjal pa kuptim,
Më the TI AMO mu duk mashtirm,
Më the ICH LIEBE DICH syt mi qorove
Më the TË DUA zemrën ma gëzove!
________________________________________
________________________________________

Në emër të jetës
Jeto për mua!
Në emër të dhimbjes
Vuaj për mua!
Në emër të dashuris
Më thuaj TË DUA!
E kur të vdes un
Ti të jesh me mua!
________________________________________
________________________________________

Një këshill: ke kujdes!
Një kërkes: mos ndrysho!
Një dëshir: mos më harro!
Një genjeshter: nuk të dua!
Një e vërtet: më mungon për jetë!
________________________________________
________________________________________

Dy Zemra lindin
Dy Zemra qeshin
Dy Zemra qajnë
Dy Zemra vdesin.
________________________________________
________________________________________

Nuk më duhet kjo jetë
Nuk më duhet kjo rini
Kur s'të kam afër meje
Gjithmonë do të vuaj për ty

________________________________________
________________________________________

Mos i beso askujt,
e mos e urrej veten
por më beso mua,
që për ty e jap jetën.
Edhe pse je larg,
asgjë smë pengon.
Largësia na ndan,
Dashuria na bashkon!
________________________________________
________________________________________

Unë për ty e shes traktorin,
me gjith okumllatorin,
oj prepalic,
si ma preve zemren me brusalic,
tu m'shetit naper ulic, me kolic
ma theve komen, me bone për n'bullnic!
________________________________________
________________________________________

Nëse je i vetmuar,
nëse je në mendime,
pyete zemrën tënde!
A e don zemrën time?
E kam një dëshirë,
është shumë e thjesht,
të isha afër teje,
tjetër s'kisha desht!
________________________________________
________________________________________

Në mesin e natës,
në terrin e zi,
unë rri e zgjuar,
dhe mendoj për ty!
________________________________________
________________________________________

Pa ty bota e humb kuptimin,
pa ty dielli e humb shkëlqimin,
pa ty dita më erësohet,
pa ty nata nuk kalohet,
pa ty ëndra nuk ëndërohet,
pa ty zemra më helmohet!
________________________________________
________________________________________

Ti fali syt, nëse ti i shikon!
Ti fali duart, nëse ti i shtërngon!
Ta fali shpirtin, nëse ti më përqafon!
Ta fali zemrën, nëse ti më don!
________________________________________
________________________________________

Të dua - më don
të kujtoj - më kujton
të kam në zemër - në zemër më ke!
por e keqja është, se larg meje je!
________________________________________
________________________________________

Zemra zemrës po i thret,
hajde hajde mos rri vet,
le të gzohen zemrat tona,
se krejt bota është e jona!
________________________________________
________________________________________

Dëshiroj të shof me sy,
të mos më djeg malli për ty,
sikur të isha reze hane,
do të hi në dhomën tande,
vetëm ta dish se sa të dua,
s'do tjetosh as një orë pa mua!
________________________________________
________________________________________

Kur të pash më lindi simpatia,
kur më buzëqeshe e dita se qenka dashuria,
por kur më fole e dita,
që do t'më thaush të dua,
këtë e vrejta nga buzët e tua!
________________________________________
________________________________________

Hapi krahët lartë në qiell,
ti për mua je diell,
por e lumtur prap nuk jam,
se TY afër nuk të kam!
________________________________________
________________________________________

Të dua, për ty vuaj!
Të dua, për ty shkruaj!
Të dua, për ty ëndëroj!
Deri në vdekje ty s'të harroj!
________________________________________
________________________________________

Unë jetoj, se të dua shum!
syt e tu, i shoh edhe në gjum!
Jetën do ta jap, për tënden dashuri!
në varr kur do t'më pyesin,
do të flas për ty!
________________________________________
________________________________________

Sy të zi ka plot,
por ata jan të kotë,
i vetmi për mua,
je ti në kët botë!
________________________________________
________________________________________

Më mir i varfur,
zemër PATRIOT!
Se sa i pasur,
e zemër IDIOT!
________________________________________
________________________________________

Malli për ty, frymën mandali!
Eja tek unë, një puthje ta fali!
Kur t'mi puthish buzët e mia,
e din o shpirt, qka është dashurija!

________________________________________
________________________________________

Mbi dritare nata derdh qetsinë
dhe shiu i furishëm shoqëron vetminë.
Lart në qiell të errët dy sy shkëlqejnë
një zemër të vetmuar e mbushin me shpresë.
Heshtja mbretëron...
Dy sy të vegjel ngadal mbyllën
një buzëqeshje e ëmbël
vjedhurazi shikon
dhe niset në kërkim të ëndërrës së tij...
Ngadalë lundron në detë
dhe ngritet e fluturon në qiell
me dy sy që shkëlqejnë atje lart
buzeqeshja flet.
Nata kalon...
Buzëqeshja mbledhë krahët
dhe kthehet në qerdhen e vetë...
Sërish heshtja mbretëron...
dhe sytë e vegjël hapen me nxitim
tani dielli i posalindur ndriqon.
" Të kam ëndërruar,"
një zë tingëllon
dhe...
sërish heshtja mbretëron...


________________________________________
________________________________________

"ZEMËRIMI YT"

Si diçka normale mbi mu i lëshon fjalët
harron se në shpirt ato fort më vrasin
fjala ik si lumi... kurrë ajo nuk ndalët
fjalët që lëndojnë... fjalët që bërtasin.


Në gjumin e natës një zë tingëllon
se di pse në zemër vuaj përsëri
ti me zemërimin tënd sa shumë më helmon
sa ndjenja vret në zemër... jo jo ti se di!


Fluturon dhe ngulet thellë në ndjenjën time
fjala e thënë vend i len zemërimit
dhe një natë pa gjumë... një natë me mendime
zemra kur të qetësohet vend si len pendimit!?

 

"TANI JAM PA ZEMËR TEK TI MË KA MBETË..."

Do të bëhem puthje përkdhelim tundues
do të bëhem ëndërr në netët e tua
do të bëhem dashuri, pasion përcëllues
ti je jeta ime "të dua" " të dua"...


Tani jam pa zemër tek ti më ka mbetë
nën dritën e hënës fjalë e përshpëritur
për ty unë kam lindur, ty unë të kam jetë
ti je yll i bukur unë jam qiell i ndritur...


Të lutem më kupto drejtë
eja më dashuro si dikur,
ma gëzo zemrën e shkretë
mos ma thyej edhe më shumë
ajo është zemër e jo gurë
më ndihmo o Zot
sepse e dua më shumë se çdo gjë në botë
nga ai ....dua dashuri të përjetshme e jo vetëm lotë?!


Puthje e Pafajshme...

Afër shpirtit tim fshehurasi kalove
buzët flakë të kuqe si trëndafil të ngjashme
të putha me shikim s'e di çfarë mendove
më fal zemra ime ishte puthje e pafajshme!


Puthje me shikim e bukur tunduese
u afrove afër hyre në shpirtin tim
zemrat u tërbuan dashuri përveluese
buzët flakë ndezen puthje pa mbarim...

 

Në thellësi të shpirtit do jetë e perjetshme
brishtësi e shkruar nga zjarri i dashurisë
pafajsia e puthjes do jetë e pavdekshme
ëndërr që jeton në qiellin e lumturisë...


"LOTËT E SHPIRTIT TIM"

E përlotur e fyer me zemrën e coptuar
dashuri e pastër
sonte për ty vuaj!
Krenari e shqyer shpirt i sakatuar
loti s'do pushoj
me vite - me muaj!


Lotët që unë i derdha, ty në shpirt s'të kanë prekur
vaji i shpirtit tim
për ty është një lojë
lulët mbi zemrën time të fyer të vdekur
ikja e pakthim
më vrau më thërmojë!.


Hapu o varri im i ndjenjave të mia
digju shpirti im
flakëve të dashurisë
ai kurrë s'më ka dashtë, e mua po më vret vetmia
zemrën ma mbuloi
hiri i padrejtësisë!


Shkretëtirë e pafund, pa ty më duket jeta
çofsh i lumtur ti
mbi vajin e shpirtit tim
plagë e zemrës time, duke qarë unë mbeta
vdekja m'u afrua
jeta s'ka kuptim!?


"LOTËT E SHPIRTIT TIM"

E përlotur iefyer me zemrën e coptuar
dashuri e pastër
sonte për ty vuaj!
Krenari e shqyer shpirt i sakatuar
loti s'do pushoj
me vite - me muaj!


Lotët që unë i derdha, ty në shpirt s'të kanë prekur
vaji i shpirtit tim
për ty është një lojë
lulët mbi zemrën time të fyer të vdekur
ikja e pakthim
më vrau më thërmojë!.


Hapu o varri im i ndjenjave të mia
digju shpirti im
flakëve të dashurisë
ai kurrë s'më ka dashtë, e mua po më vret vetmia
zemrën ma mbuloi
hiri i padrejtësisë!


Shkretëtirë e pafund, pa ty më duket jeta
çofsh i lumtur ti
mbi vajin e shpirtit tim
plagë e zemrës time, duke qarë unë mbeta
vdekja m'u afrua
jeta s'ka kuptim!?

"Natë e pa fund"

Sonte një zjarr e kam në zemër
Endem e pashpresë, vallë ku je o shpirti im
Loti më pikoi, të thirra në emër
Rrugët e shkreta mbytën zërin tim?!


Dritare e mbyllur adresë e pashkruar
Kërkoj unë e mjera si një zog e trembur
Puthje e padhënë zjarr i pashuar
Zemër që vuan në shpirtin e shembur.

 

Loti më pikoi, nata me mu foli
Yjet lart në qiell qanin bashkë me mua
Nga thellësia e shpirtit veç një fjalë më doli
Hape dritarën tënde, se e dinë shumë mirë se sa të dua...

 

Heshtje e strukur në natën e pa mbarim
Të ftohtit e natës e vrau zemrën time
Lotët unë i derdha për ty shpirti im
Dritare e mbyllur dashuria ime!

 

Poshtë dritarës tënde zemra më pushoi
Syri im me lotë deshi të të fliste
Fjala në fyt më mbeti, shpirti më vajtoi
Dritare e mbyllur ai më s'më priste.!

Loti i Dashurisë"

Ra loti pikoi iku dashuria
e fshehur nën hijen e mobesimit
qau zemra
shpirti vajtoi
këndoi zemra me nota vajtimi!


U shemb ndjenja vdiq ne zemër
qielli u përmbys
nga dhembjet dëshpërimi!
Do vdes në shpirt, thellë një emër
i tretur
i humbur
si një lotë jetimi!


Kam mallë vuaj, dashuroj se di,
ikjet e pafund
dashuri e fikur!
Ti do jesh gjithmonë në lotët e mi
sa të desha ty...
kurrë s'ke për ta ditur!


Cfarë ndodhi me yjet
pse humbën shkelqimin,
çfarë ndodhi me diellin
pse nuk bënë më dritë,
çfarë ndodhi me ty
ku e le betimin,
çfare ndodhi në zemrën time - kurrë s'ke për ta dit?!


Ra loti pikoi
u ngul në shpirtin tim
zemra filloj vajin - me këngen e mallkuar!
Unë tash jam e vdekur
pa ty...
një lotë dashurie - një lotë i harruar.!
u bëra pre e tradhëtisë - mbeta gjithmonë lotë i dashurisë.!


Të dashuruar në Internet...

Çudi sa të lumtur ishim,
sikur kishim kapur retë,
s'pushonim së foluri kur u njoftuam unë e ti
në internet!

Ku i gjenim vallë tërë ato fjalë,
atë dialog që fund s'kish...
Natën s'na zinte gjumi
duke pritur ditën të vinte
sërish...

Sa netë pa gjumë ia falum njëri-tjetrit,
unë ty e ti mua,
sa puthje e epshe i shkëmbyem në telefon
e sa fjalë " Të Dua, Të Dua "...
Edhe pse ne ishim larg, por dashuria na bashkonte,
ajo edhe më shumë ndaj njëri-tjetrit na afronte...

S' ishim parë kurrë,
Por kjo ç'ka rëndësi?
Kur ty të dukej se je unë
e mua më dukej
se jam ti!

Eh, sëfundi kuptuam
se s'ishim vetëm shpirtëra...
por erdhi ai moment
ngopje apo urie?!
(qe moment gjenie)
kur unë doja të vija tek ti,
apo ndoshta
doje të vije ti tek unë...

Dhe erdhem...
e bashkë me ne erdhi edhe
zgjimi
i dashur,
ekrani duhej të kishte pasqyrë
që t'na ruante nga
zhgënjimi!!!

" NUK E DUA JETËN TIME "

Nuk të dua më, o jetë,
as nuk dua në ty të rrojë,
ngase je e pavërtetë,
e përse në ty të jetoj?

Tani se dua as dritën e diellit,
se dua më as dashurinë!
edhe nëse jetoj në zjarr të tmerrit,
më në ty s'dua të rri.

Mos vajtoni as ju oj qyqe të mjera,
se s'dua t'ju dëgjoj as zërin më,
se lumturinë më mori era,
e në këtë jetë më askund vend nuk zë.

Po bëjë lutje, e pse o Zot s'më dëgjon,
po e thërras vdekjen, e pse nuk vjen?
E çka o jetë tani nga unë kërkon,
kur e gjithë rininë më shkatërron?!

Mjaft o jetë më mundove,
s'më le vend askund në këtë botë,
mjaft dhembje më shkaktove,
e dhembjen time e dëshmojnë këta lotë.

O, mos ago as ti o dritë,
se më shumë më pëlqen nata,
errësirën tani jam duke e pritë,
ngase kurrë lumturi në këtë jetë nuk pata.

Ah sikur ta dije, se sa të urrej,
t'ma merrje shpirtin këtu tek shkruaj,
që ti s'më do mua, unë e vërej,
e përse më lë që të vuaj?

Ka kohë që po të kërkoj,
e askund nuk të gjej,
në çdo vend po gjurmoj,
Vallë?! Ku je mshef?

Po! Tek unë nuk pate mëshirë,
që në këtë moshë ta urrej jetën,
të vdes ndoshta është më mirë,
nga ky tmerr ta shpëtojë vehtën.

Mos ke mëshirë për mua,
eja e më shpëto,
se jetën më se dua,
të lutem, mos më tradhëto.

Më shpëto nga këto vuajtje,
nga këto lot, nga ky pikëllim,
ah, moj mendje çfarë nuk bluajte,
në këto ditë, që po ngdhinë.

Ka filluar të bëhet ditë,
ah, moj natë ti mos kalo,
eja vdekje, se jam duke të të pritë,
mos kështu, mos më tradhëto.

Mjaft më tradhëtove mbi këtë dhe,
mjaft më le duke të pritur,
jo, për mua s'ka ditë të re,
se drita ime tani është fikur.

Po të kërkoj në dritë të qiriut dhe në mesin e humnerës,
të lutem, eja e mos më tradhëto,
eja e merre këtë shpirt të fatëzezës,
e nga këto vuajtje më largo.

Unë jam një e mjerë,
në këtë botë jam pa dashuri,
e pa fat unë paskam lerë,
që t'mos njoh unë kurrë lumturi.

Nuk dua më të pres,
nuk dua më të jetoj,
por dua që të vdes,
se të nesërmes nuk i besoj.

Të prita dje, të prita dhe sot,
do të pres ndoshta me vajë e lotë,
por kur vdekja më afrohet,
atëherë ndoshta do të pendohem.

Oh, të lutem më trego se ku je,
se nga malli do të verbohem,
të lutem eja, se të pres,
se zemra e shpirti do t'më shkatërrohen?!

Por ja, jeta na zhgënjeu,
na largoi të dy, të dy
zemrat na i theu, dhe s'dua që kësaj jetë t'i thojnë,
kur njëri larg tjetrit po jetojmë.

Në atë çast unë ndihmë kërkova,
para Zotit u gjunjëzova,
O, Zot! Në zemër një plagë të rëndë e kam,
edhe në këtë jetë e mallkuar jam.

Në shpirtin tim, fle zemra jote,
dhe tani jetoj vetëm me shpresë,
kjo dritë s'më lë vend askund,
andaj më mirë është që të vdes.

Me lotë filloj të shkruaj,
me shpirt po digjem, e me zemër vuaj,
përse kjo jetë më tradhëtoi,
e përse tani të jetoj?

Vuajtja tek unë gjithmonë mbretëron,
e rruga e varrit më perëndon,
më mirë të vdes, se të jetoj,
se këto vuajtje s'mund më t'i duroj.

Përse, o Zot kaq më mundon,
e zemrën dhe shpirtin ma ´,
fatin tim gjithmonë ta vajtoj,
e në rininë time, vdekje të kërkoj.

Mallkuar çoftë emri dhe jeta ime,
mallkuar çoftë kjo jetë me mundime,
gëzim për zemrën time, se di përse s'ka,
kjo zemër e shkretë si lule është tha.

Këtë shpirt të lutem, mos e merr,
se aty jeton një i mjerë,
largoni këto vuajtje, e këto lotë, që kurrë nuk pushojnë,
e pa fat jam në jetë, dhe kur nuk shoh dritë të vërtetë.

E mallkuar është kjo zemër,
andaj leri këto sy të mallëngjyer,
që edhe njëherë të shijojnë atë dritë të pakët që e kisha,
e tani dua që t'më harrosh.

Frymëzimi im i pa fat,
që vjen e më djeg mu në gji,
për kënd të flas, e për kënd të shkruaj,
e përse më bën që kaq shumë të vuaj?

Jam shkrirë, në jetë jam tretur,
e tëra kërkoj të vdes, të shkoj në dhe,
të pushoj, të bëhem tokë,
trupi yt për të më shkelur.

E të bëhem pluhur, që kurrë s'do të kesh për të më vërejtur,
bashkë me pranverë po largohem edhe unë,
kur t'më kujtojnë shokët e shoqët, le të shiqojnë në dhe,
se aty pushon një turp, që dikur i deshti shumë,
dhe ja, tani u bë për ta shkelur edhe ju!.

Po nënës time, vallë kush do t'i jep ngushëllime,
në ankthe të jetës le t'më kujtojnë,
nganjëherë le të vjen tek varri,
le ta shiqon varrin tim aty ku shkruan:
"Amanet, më kujtoni nganjëherë"?

Amanet më kujto nganjëherë,
më përqafo prej së largu,
së paku një herë në vit,
se për mua nuk do të ketë as pranverë,
as s'do të zbardh kjo e mjera ditë.

Mos e harro shifrën që të don,
kthema dritën, se ky zjarr më përvëlon,
mos u largo nga gjiri im,
se s'ka kush pas teje, t'më jep ngushëllim.

Përse kështu më tradhëtove,
don që t'ma shuash të vetmën dritë,
zemrën dhe jetën ma helmove,
andaj kthehu, e mos shko, o shpirt.

Të kërkoj vdekjen, më dhimbet jeta,
e kur s'të kam pranë, qajnë sytë e mi,
andaj prapë më e mirë është vdekja,
kur s'kam ku të gjej unë lumturi.

Në ëndërr të shoh, kur sytë e mi lotojnë,
në netët pa gjumë, ndiej zemrën që vajton,
kërkoj hijen tënde në muret e dhomës sime,
e mëngjesi agon, por vuajtjet nuk pushojnë.

Në lotët e mi, një melodi e re,
ma shuan mallin, nuk më len të vdes,
ditët kalojnë por asgjë nuk ndryshon.

Koha shënon vuajtjet e mia në ditar,
sytë e tu nuk më len të qetë,
ah, ky kujtim
dashurinë e humbur kërkon.

Ky rrembesh shiu, kujtimet m'i riktheu,
ma pushtoi shpirtin zemrën ma theu,
kohën e pranverës së kaluar mua ma kujtoi,
atëherë kur zemra ime në tënden jetoi.

E tani u larguam! Jetë pa mëshirë!
Po bredhi nëpër rrugë, çdo kund po gjurmoj me shpirt të tretur,
në çdo pëllëmb po të kërkoj,
po e thërras vdekjen, nga ky zjarr të më shpëtoj.

Por, vallë! Jeta a sillet me çdokend si me mua,
kësaj bote të hidhur - jetë po i thuhet,
e çfarë, o Zot është ai kur zemrën ta vret
dhe kur ai na mallkon, ndihmë nga ai a kërkohet?

Sytë i kam të mbushur me lotë
dhe kurrë s'më thahen për atë njeri që ma theu zemrën,
dhe më shtyn të qaj,
por më e mirë është vdekja, se e tërë jeta t'më kalon në vaj?!

Unë po vdes, e tani në shpirt të kujt, vallë do të jetoj,
në atë shpirt që e desha,
e që kurrë "Të dua", s'më tha,
por tani le të harrohen t...

PËR ATË... QË SOT GJENDËT NË VARR...

E heshtur në cepin e dhomës,
me një bllokë të vogël në duar,
çëndronte e ndrojtur pa fjalë,
kjo zemra ime e lënduar...!

Dhe bllokun e hapë më ngadalë,
diçka kërkoj pakuptim,
më duket se ti je aty
dhe unë të flas shpirti im... !

Por ti papritur më zhdukesh
dhe as përgjigje nuk më kthen,
dhe unë kaloj faqen tjetër
ndoshta aty do të të gjejë!

Aty lexoj dy fjalë...
dhe lotët dot si mbledh,
të them TË DUA shumë,
të them ktheu në jetë!

Dikur aty diçka
më kishe shkruar ti,
tani unë bashkë me dhembjen
e mbaj thellë në gji!

E mbaj aq pranë me zemrën
shtrënguar thellë në shpirtë,
se ty dua të të kthej
në jetë, në jetë sërish!

Se ti ike pa folur me mua
dhe fjalën e fundit nuk ma the, pse s'e di,
ti veç ma shkruajte “TË DUA”
dhe ike u largove përgjithnji!

Përse nuk durove derisa të vija
që puthjen time ta merrje,
të ta thosha atë që kurrë nuk ta tashë,
kur kokën në mua mbështesje?!

Përse jo nuk prite
të të shihja edhe njëherë,
kur më dhembje më buzëqeshe,
më kujtove atë pranverë?!

Përse kjo jetë është kaq e padrejtë,
ty të mori kaq larg nga unë,
përse nuk na bashkonë përsëri,
të na bën të gëzuar?!

Po ti a më mbanë mend mua
apo ndoshta me engjuj ke rën në dashuri,
ndoshta dhe unë do të bëhem engjull së shpejti,
që ti të më duash përsëri?!

Të lutem më ndihmo të vijë edhe unë atje,
mos më lerë të vuaj ç'do ditë e natë,
se kam një kohë të gjatë që pres
në krahët e tu të jam prapë !

Nuk mundem nga kjo jetë të ngre kokën,
e vetmuar pa ty në ç'do anë,
nuk mundem jo më të dashuroj,
jo, më zemër për dashuri nuk kam.

Të lutem më dërgo një shenjë,
një ëndërr, një lule më dërgo,
nga ato që unë t'i sillja pranë
dhe ti me thoshe mos më lëndo!

Përse ike kaq larg nga unë,
jo më as lule s'të sjell dot,
tani unë dua të jam më ty
se për mua pa ty kjo jetë është e kotë!

Ç'do ëndërr të thërras më merr,
në shpirtin tënd më shtrëngo,
dua të jam edhe unë engjull
në krahët e tu të fluturoj!

Kur pranë teje qëndroj e heshtur
dhe dridhem kur më prek ngadalë,
mendoj se mbrenda teje ka diçka
dhe ti më thua me zemër, e jo me fjalë!

Diçka që më bën të ndihem si engjull
dhe hap krahët drejtë teje fluturoj,
ti më shtrëngon aq fortë pranë vetës
dhe ngadalë pëshpëris “Të Dashuroj”

Zot të lutem kthema përsëri atë që dikur ma more,
mos më le të vuaj kaq shumë për të,
se më s'po mund të duroj dot,
e pamundur ta harroj,
kur sytë e mi për atë pikojnë vetëm lotë,
kthema të lutëm sepse e dua gjithmonë, gjithnjë?!

O Zot a më dëgjon vallë,
ktheje edhe njëherë në ketë jetë,
a më sheh mua , a e sheh zemrën time duke u kallë,
o Zot ma kthe vetëm edhe njëherë atë shpirtë,
nga ajo ditë që e more dhe më le pa të,
unë mbeta LOTI_DASHURISË...?!!!
 

________________________________________
________________________________________
 

TË DUA VETËM TY...

Të pyes, ku po shkojmë,
më thua, s'e di,
më pyet, pse jetojmë,
përgjegjien nuk e di!

Të dua, të them ,
të dua, a e di,
të puthë në buzë,
më puthë dhe ti.

E pastaj, heshtje, qetësi,
dy zemra dëgjohen,
herë unë, herë ti,
të dua, dëgjohet përsëri...
________________________________________
________________________________________
 

Të pyes, pse jeton,
më thua për ty,
më pyet ç'farë do,
të them........ Të Dua vetëm ty...!!!!

________________________________________
________________________________________
---------------------------------------

 

 
  Online Jan 1 visitors (1 hits) ne Ket Webiste  
 
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=